www.allstarbasket.gr

Με τον Αντώνη Φώτση να πετυχαίνει 12 πόντους με ένα τρίποντο, ο Ηλυσιακός λύγισε με 74-63 το Χαλάνδρι, στην παράταση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 8η αγωνιστική των τεσσάρων ομίλων της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ – ΓΣ Κορωπίου 75-59

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Ερμιόνης 94-66

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΝΕΟ Ληξουρίου 67-65 (παρ.)

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Γλαύκος 63-74

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΑΟ Ακράτα 67-57

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟΚ Χαλάνδρι 74-63 (παρ.)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΚΑΟ Κορίνθου 68-75

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΝΕΟ Ληξουρίου 67-65 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-16, 32-23, 48-41, 59-59 (κ.α.), 67-65

Διαιτητές: Κοντίλης, Νάστος

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 4, Μαυροειδής 4, Πρόγκας 4, Γραμματικός 19(3), Τσορμπατζιόγλου 4, Βαλιώτης 2, Βούζας 5(1), Σολωμός 20, Αγγελόπουλος 5(1), Ανδρεάτος, Τσαπρούνης.

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 10, Ιωάννου, Τριφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 15(3), Λαμπρόπουλος 9(1), Πορτελάνος 2, Θεοδωράκος 6(2).

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Ερμιόνης 94-66

Δεκάλεπτα: 24-18, 50-38, 73-53, 94-66

Διαιτητές: Λογοθέτης, Λεβεντάκος

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18(3), Τζώρτζης 9(3), Παπαγεωργίου, Καραβανάς 10(1), Θεοδωράκος 6(2), Γαλίτης, Πρίτσος 2193), Κόλλιας 8, Χαντζόγλου 2, Λαζαρίδης 8(1), Πεταλάς 5(1), Αλτσαντζής 7(1).

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π., Αγγελής 11(1), Θωμάς, Χασά 10(1), Γκολέμης, Σαρικάς 12, Προσίλης 3(1), Πουλής Α., Ευστρατίου Παν. 6, Κατσαβέλης, Κοριζής 19, Πουλής Ι. 2.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟΚ Χαλάνδρι 74-63 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-14, 29-28, 51-46, 58-58 (κ.α), 74-63

Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 3(1), Κελαϊδής 27(6), Φώτσης 12(1), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 17(2), Πλευράκης 8(2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 5(1), Ετζιάκα, Παντζούρης.

ΑΟΚ Χαλανδρίου (Στεφανάκος): Κονδύλης 18(4), Ανδρουλάκης 2, Αυγουλάς 1, Μακρής , Μορφονιός 16(2), Γιαννόπουλος, Δεμέναγας, Αυδής 14, Μωραΐτης 4(1), Βουλγαράκης, Θεοδωράκης 5, Βαρσάμος 3(1).

 

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΑΟ Ακράτα 67-57

Δεκάλεπτα: 14-11, 30-23, 47-45, 67-57

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Πολυχρόνης

Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 10, Μπουρδάνος 9(1), Σερέτης 22(2), Κωνσταντινόπουλος, Καλογιάννης, Γκουτής, Φραντζής 11(1), Μίχος, Ταρναρής 4, Χριστοδουλόπουλος 2, Λυμπέρης 9.

Ακράτα (Ζίζηλας): Κώστα 2, Μουρατίδης 15(2), Κατωπόδης 13(1), Κυρίτσης 7(2), Γιόβας 10(1), Δορλής 7(1), Βασιλάτος 3(1).

 

Παναχαϊκή ΓΕ – ΓΣ Κορωπίου 75-59

Δεκάλεπτα: 17-12, 34-27, 54-42, 75-59

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Σκανδαλάκης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12(2), Γατσούλης 3(1), Τσουλέας 2, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 14(2), Λυμπερέας 4, Γκόβας 19(3), Καραγιάννης 15, Μπαρδάκας 6, Κουμανιώτης.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου, Κατωπόδης 9(3), Τετζεράκης, Κεχρής 2, Μερκούρης 11(1), Κουτουφάς 15(2), Κλασσίδης 1, Μερκεβίτσιους 13, Αργυρόπουλος 2, Κούτρας 8.

 

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Γλαύκος 63-74

Δεκάλεπτα: 24-9, 34-27, 52-52, 63-74

Διαιτητές: Γαρίνη, Κηπώσης

Δρομείς Τρίπολης (Μπαλής): Χατζόπουλος 12(1), Καλούλης 2, Παππάς 3(1), Καραγιάννης, Μπαλής 10, Σινανάι 5(1), Σπυράκος 2, Μπουρής 17(5), Καρλής 5, Αγγουράς 7(1).

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 18(4), Ανδρ. Βουρνάς 20(2), Τριπολίδης, Θανόπουλος 13(2), Παπαβασιλόπουλος 10, Λαμπρόπουλος 2, Χατζηκάλφας, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης 5(1).

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΚΑΟ Κορίνθου 68-75

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-33, 49-54, 68-75

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 2, Μοσχοβίτης 16 (1), Μακρυγιάννης 17(3),Οικονόμου 8 (1), Πρέκας, Μανούσος 18, Μιχαλάκης 5, Φασιανός 2, Αλετράς, Σπαχιγάι, Μαντζάκος, Γιακουμής.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 11, Τζαϊδάς 4, Αυγενικός 6, Περρωτής 22, Μήτσου 1, Κόης , Αδαμόπουλος 16(1), Κωνσταντίνου 13(3).

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 15

2. ΚΑΟ Κορίνθου 15

3.  Νέο Ληξούριο 14

4. Κορωπί 14

5. Ηλυσιακός 14

6. Αχαγιά ’82 13

7. Παναχαϊκή 12

8. Άρης Νίκαιας 12

9. Γλαύκος 12

10. Ν. Κηφισιά 11

11. Χαλάνδρι 10

12. Ακράτα 9

13. ΑΟ Ερμιόνης 9

14. Τρίπολη 8

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Κορωπί – Άρης Νίκαιας

Ερμιονίδα – ΑΟ Π. Φαλήρου

Ληξούρι – Τρίπολη

Γλαύκος – Ν. Κηφισιά

Ακράτα – Παναχαϊκή

Χαλάνδρι – Αχαγιά 82

Κόρινθος – Ηλυσιακός

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΚ Χαλκίδας – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια  70-64

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟ Ένωση Ιλίου 71-53

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 68-51

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – Αίαντας Αυλίδας 95-67

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟΝΣ Μίλων 76-62

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟΚ Χανιά 93-66

ΑΣ Πέρα – ΑΣ Άρης Θήβας 77-67

 

Φύλλα αγώνα

ΑΚ Χαλκίδας – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια  70-64

Δεκάλεπτα: 15-8, 29-23, 49-41, 70-64

Διαιτητές: Τσαχάκης, Κονταράτος

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 14(3), Παπάδης 7(1), Στεφάνου 19(2), Κατσούλας 5, Σταθόπουλος Ε., Σταθόπουλος Δ. 3, Μητσιμπόνας 7(1), Γεωργιάδης 9(1), Αναστασόπουλος, Φραγκούλης, Σιδέρης 6.

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 7(1), Σεϊντίνι, Χονδρόπουλος 20(4), Πολίτης, Μάκαρης 12(1), Προδρόμου 20, Καραγιάννης, Χάρος 5, Δίπλαρος, Βουτυρόπουλος, Ζαφειρούδης, Μυλωνάς.

 

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟΝΣ Μίλων 76-62

Δεκαλεπτα: 15-17, 26-40, 52-55, 67-62

Διαιτητές: Ντάνος, Καραμπιτσάκος

ΒΑΟΛ Χιου (Βουλίκας): Τσιριγώτης, Σιμιτσάκης 2, Ανδρουλάκης 19(3), Σουλίκας 3, Χριστοβασίλης, Παπαδόπουλος 8 Φουντουλάκος, Τσουρής 7(1), Τρόβας 8(2), Κουιμτζής, Μαρούλης 9, Κωσταντινάκος 9(1).

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς, Σουλινάρης 1, Μοσόρας, Μπελίτσης 3, Καραγιαννίδης 3, Παπαδάκης 12(2), Παπανικολόπουλος 13(3), Γαλάνης, Εξηνταβελόνης, Ζούκας 7(1), Ανδρεόπουλος 12, Ψυλέας 11(3).

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟΚ Χανιά 93-66

Δεκάλεπτα: 24-23, 38-39, 65-50, 93-66

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Κωστής

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 12, Μπάρδας 10(1), Στεργιάκης 21(1), Αναούνης, Λίτσιος 12(1), Μιχόπουλος 8(1), Πανουσόπουλος 1, Ρωμόσιος 7, Καραλευθέρης 10, Τρικαλιώτης 12(2), Δρακάκης, Πουλιτάς.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 6, Κουρουμούσης, Αλεξίου 4, Πνευματικάτος, Ζανιδάκης 9, Βρεττός, Κατράνας 14(3), Μηντζαρίδης-Φράνσις 4, Κιγμετόγλου 13, Αδοντάκης 12, Σκαμνάκης 2, Παλαιοκρασσάς 2.

 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – Αίαντας Αυλίδας 95-67

Δεκάλεπτα: 13-17, 29-16, 26-16, 27-18

Διαιτητές: Μαρίγλη, Μαρουδιάς

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 2, Παπακώστας 14(1), Λίτσο 24 (4), Παπαδημητρίου 2, Ντούρας, Τύρλας 4, Παπουτσής 9(1), Πέζος 2, Σταμέλος Φ. 11(1), Μητσάκης 9(1), Κορομηλίας 12(1), Σβάρνας 3.

Αίαντας (Σαλιάρης): Ανδρικόπουλος 16(3), Μουντριχάς 2, Αργυρίου 11(3), Καζάκης, Κωνσταντόπουλος 1, Τσιώλης 14, Σταμέλος Ε. 4, Κωνσταντούρας 13(1), Λαφτσίδης, Δαβρής 6.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 68-51

Δεκάλεπτα: 18-22,28-31,50-37,68-51

Διαιτητές: Δολγύρας, Λαμπίρης

Ζωγράφου (Μάνος): Μπαλαμωτής, Δήμου 11(3), Ζαρμακούπης 27(2), Δρίβας 6(2), Αμβραζής 8, Κανελλόπουλος 4, Πιτούλης 1, Κριζέας, Μπένος 11.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης, Γκοντόπουλος 3(1), Δημητριάδης 19(1), Σακελλαράκης 3, Μιχαήλ 10(2), Γεωργίου 5(1), Κοπακάκης 5(1), Χάλιος 4, Κουλούρης, Σιδέρης 2, Γιανναλέτσος.

 

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟ Ένωση Ιλίου 71-53

Δεκάλεπτα: 17-14, 36-23, 52-38, 71-53

Διαιτητές: Πόντας, Αντωνιάδης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης 3, Τσάβος 2, Τσάτας 3, Ξιούρας 10(2), Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 6, Αρμάος 2, Καράμπελας 20(6), Μαράκης 14, Κοψιάς 11(1), Σάρλης, Ρετσίνας.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς 4, Δαρμής 2, Μπέλλας Γ. 5, Γεροκώστας 4, Φούντας, Μπολατόγλου 13(3), Κατσαρός, Μπελλάς Οδ. 8, Ραλλάκης 1, Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής 8, Βάτσιος.

 

ΑΣ Πέρα – ΑΣ Άρης Θήβας 77-67

Δεκάλεπτα: 22-20, 44-37, 60-47, 77-67

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Ξυλάς

ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Μάντακας, Δρόσος 2, Βλάχος 6(1), Ζακυνθινός 7, Τσολάκης 27(4), Πεφάνης, Κεφαλάς 9 (2), Μαντάς 2, Γωνίδης, Βαρσαμούλης 19, Καβαλαράκης 2.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Πανταζής 7(1), Παγώνης, Ανέστης 14(1), Παρδακάς 14(1), Χαρατσής 10, Γκιζόγιαννης 12(3), Ντέντα, Τριανταφύλλου 10.

 

Βαθμολογία

1.Αργοναύτης Τριγλίας 14

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14

3. Ένωση Ιλίου 13

4. Τα Φανάρια 13

5. ΕΦΑΟΖ 13

6. Χαλκίδα 13

7. Πέρα 12

8. Μίλων 12

9. Άρης Θήβας 12

10. Ερμής Σχηματαρίου 12

11. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 11

12.  ΑΟΚ Χανιά 11

13. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 9

14. Αίαντας Αυλίδας 8

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Ένωση Ιλίου – ΕΦΑΟΖ

Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης

Αίαντας Αυλίδας – Πέρα

Μίλων – Χαλκίδα

Χανιά – ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Θήβας – ΦΕΑ

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 61-72

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-65

Αίολος Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 71-66

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας  71-60

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης  61-62

Νίκη Βόλου-Ικαροι Τρικάλων 79-78

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

 

Φύλλα αγώνα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-65

Δεκάλεπτα: 18-18, 41-36, 54-50, 74-65

Διαιτητές: Τζαφλέρης, Γεωργούλης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 13(3), Πανταζής, Ντούρλιας, Γεωργαντζάς 5(1), Δίκαρος 8, Κοβάτσεβ 5(1), Τσέλιος 15(3), Αργύρης 2, Αντωνίου 7(1), Καλλιάρας 16, Νότος 3(1), Μπιρνάρας.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 9, Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 16, Σφακιανός 3(1), Ξένος, Τσούμας 19(3), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 4, Σκουφεζής 11(1), Αρχοντούλης.

 

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 61-72

Δεκάλεπτα: 12-23, 31-38, 46-55, 61-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Τζ., Δέλλας

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Σιδηρόπουλος, Γιαννουζάκος 7(1), Γκεκόπουλος 19, Κουσιάντζας 4, Σταυρουλάκης 6(1), Μαραπίδης 13(3), Αλευρίδης, Ιωσηφίδης 10(2), Γκανάς 2.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 7, Μπούρας, Ιλτσόγλου 18(2), Καραμήτσος, Μπόγδανος 20(3), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 7, Σκαμάγκας, Ευτυχίδης 2, Σπανόπουλος, Μούμογλου 19(2), Χροναίος.

 

Αίολος Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 71-66

Δεκάλεπτα: 25-9, 38-28, 56-48, 71-66

Διαιτητές: Φούντζηλας, Πράττος

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 8, Πανάρας 22(4), Αργύρης 10(2), Σπηλιόπουλος 15(1), Χατζής, Σούλκο, Τσιούλκας 3, Κατσαδούρος, Κολότσιος 11(3), Τσότσος 2, Γοργότσης.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 15(3), Ματσάγγας 2, Δουρούκης, Τσιτσώνης, Βάσης 8(1), Καραμπίνης 7(1), Πατραμάνης, Σωτηράκης 14, Τσιρώνης, Μπάλλας 20.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας  71-60

Δεκάλεπτα: 12-12, 31-29, 53-45, 71-60

Διαιτητές: Σιταρίδης, Κωνσταντινίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 31(9), Τσιάμης 2, Παπαγρηγορίου 1, Γκόνος 15(1), Γκουτζιομήτρος 11, Μπέλλης, Σαββίδης 6(1), Βίτκας, Παπούλιας, Καραδήσογλου 3, Σαπουνάς, Μαρμαρινός 2.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(2), Πέτκος, Τοπαλίδης 2, Πετρούδης, Πονόπουλος 2, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 8(2), Αμπάρης, Γεωργάκης 11, Μακρόπουλος 15(1), Παουλεάνου 2, Στρέπκος 5.

 

Νίκη Βόλου-Ικαροι Τρικάλων 79-78

Δεκάλεπτα: 24-14, 41-34, 60-53, 79-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας1, Καραγεώργος 5 (1), Σιμάκης 4, Ακούνια-Ρόχας, Κουτίνας 21, Τσώλης 12 (1), Τάσσος 26, Δελεντζές, Σταυροθεόδωρος, Σσαριμπαλίδης 10 (2), Αναγνωστίδης.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 1, Μπαρμπαρούσης 3, Φρυδάς, Βλάχος 17 (1), Κολότσιος 9 (3), Κρεμμύδας 7 (2), Κατσαρές 18 (3), Τζορμπατζάκης, Ραμμίδης, Γεωργόπουλος 4, Μπάρδας 3, Μακρής 16 (1).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 61-62

Δεκάλεπτα: 23-16, 34-33, 51-47, 61-62

Διαιτητές: Μελανίδης, Ιορδανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 19(4), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 10(3), Παπανικολάου, Μάκης 3, Παπαδόπουλος 6, Δαβάνης 12, Φίλιος 11.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(3), Μαυρίδης 15(2), Στοϊτσης 10(2), Λαπατούρας 2, Ημερίδης 15(1), Λέφας, Ρογγότης 6.

 

Βαθμολογία

1. Νίκη Βόλου 15

2. Αίολος Τρικάλων 14

3. ΣΚ Ιωάννινα 13

4. ΓΑΣ Μελίκης 12

5. Τιτάνες Παλαμά 12

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 11

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων  11

8. Αετοί Βέροιας 11

9. Ικαροι Τρικάλων 10

10. Ολυμπιακός Βόλου  10

11. Αριστοτέλης Φλώρινας  10

12. ΦΟ Αριδαίας  8

13. Φαίακας Κέρκυρας 7

*Φαίακας Κέρκυρας, ΓΑΣ Μελίκης, Αίολος Τρικάλων, Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Φαίακας Κέρκυρας

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας

Ικαροι Τρικάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης  88-68

Κένταυρος Καλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς 96-92

Πανσερραϊκός-Ελπίδα Αμπελοκήπων  72-63

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος  76-67

ΜΕΝΤ-Ικαροι Σερρών  73-64

Μέγας Αλέξανδρος-Μακεδονικός 74-78

Ρεπό: Μαντουλίδης

 

Φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-Ικαροι Σερρών  73-64

Δεκάλεπτα: 24-20, 38-39, 57-51, 73-64

Διαιτητές: Λαδάς, Παπαδόπουλος Γρ.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου, Καμπίτσης 1, Παπαπασχάλης 14, Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 14(3), Ρόπουτης 7(1), Μιχαηλίδης 9, Μπέλλος 2, Γκαντίδης, Πασχαλίδης 12, Σιόλογκας 12.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Φραγκούλης 5(1), Σιδερίδης, Καμπέρης 6(1), Δαλαγκόζης 5, Κουτσοκώστας 14, Γκούτζιας 4, Παρχαρίδης 7(1), Μπίλιος 3(1), Κακιούζης 20.

 

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης 88-68

Δεκάλεπτα: 23-20, 52-35, 77-56, 88-68

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 3, Μπόλδογλου, Βενετίδης, Κρίτσικας, Χατζηχρήστος 20(3), Τσιροπούλης Γ. 2, Τσιροπούλης Μ. 7(1), Παπασάβογλου Αν. 14(2), Θεογιάννης 19(5), Καρανώτας Τ. 6, Παπασάβογλου Αρ. 14(2), Καρανώτας Σ. 3.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Στεφανίδης): Παυλάκης 2, Παπαδάκης 10, Δώδος 1, Τερζάκης 6(2), Μπόζης 8, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 21, Μανδαλάκης 8, Μπουραζάνης, Κάλφας, Καναράς 12(2).

 

Πανσερραϊκός-Ελπίδα Αμπελοκήπων 72-63

Δεκάλεπτα: 8-16, 32-30, 50-51, 72-63

Διαιτητές: Χατζηκώστας, Τοπαλίδης

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 2, Γρίψιος 4, Γεωργιανός Π. 16(1), Τράκας, Δατσιάδης 6(2), Χατζηανδρέου, Ντίνος 17(4), Θολιώτης 23(1), Κάτος 2, Σταματόπουλος, Χορτομάρης 2.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Φωτόπουλος 9(1), Μπόζιτς 6(1), Σαμαράς 6(2), Μύθιλλος 12(2), Δημάκης 7(1), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος 3(1), Τασούδης 6(2), Μαρκόπουλος 6, Ξηρόπουλος 8, Παπαϊωάννου, Συμεών 3.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος  76-67

Δεκάλεπτα: 17-22, 36-36, 58-47, 76-67

Διαιτητές: Λάλλα, Τσαούση

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος  2, Ιορδάνογλου 13(4), Χρήστου 21(1), Στεργίου, Ζαμπάκης 2, Βοϊβατόπουλος 12, Νικολόπουλος 8(1), Μακαρατζής, Γρούδος 3(1), Παλλάκης 15.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης, Αποστόλου 18(2), Κουλαξής 7(1), Ματενίδης 5(1), Γιαννάκης 2, Παγωνίδης 3(1), Μόρας, Μπάμπος, Ζωγράφος 7, Σαρρής 5(1), Καραγιαννάκης 20(3).

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς 96-92

Δεκάλεπτα: 30-26, 55-37, 74-69, 96-92

Διαιτητές: Μπούγλος, Τσάλας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 20(1), Βελισσαρίου 19(5), Χατζηλάμπρου 4,  Μιχαηλίδης, Παρασκευάς 5, Φουρκιώτης 2, Βούκα 6(1), Δασκαλάκης 13, Κιτσούλης 27(2).

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 16(4), Βογιατζής Λ., Σκέμπης 7(1), Βαρδαβάς, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 24(3), Καρασίμος 8, Κεραμάρης 22(3), Μακρής, Κόκκιος 15, Γιαννακός, Τσίγκας.

 

Μέγας Αλέξανδρος-Μακεδονικός 74-78

Δεκάλεπτα: 16-23, 38-54, 55-64, 74-78

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Σελεβός

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 3, Μακούλης 3(1), Μαδεμλής 16(2), Γιαχανατζής 15(2), Νικολάτος 12, Ορφανίδης, Κωστακίδης 16, Μέλλιος, Παπαρισούλης, Πισιώτης 4, Τσαουσίδης 3, Χατζηβούρκογλου 2.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής, Καραθανάσης, Παλιαχάνης 6(1), Καραμπέκης 10(1), Κομμάτας, Φλιάτης 12(2), Λυχριδάς 5(1), Τσιόγκας 18, Αζίζης 17(3), Πρωτούλης 10(1).

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 14

2. Ικαροι Σερρών  13

3. Μακεδονικός  13

4. Πανσερραϊκός  13

5. ΜΕΝΤ 12

6. Κένταυρος Καλικράτειας  12

7. ΔΕΚΑ  11

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων  11

9. Μέγας Αλέξανδρος 11

10. Ασπίδα Ξάνθης 10

11. Απόλλων Καλαμαριάς  9

12. Ζέφυρος  8

13. Μαντουλίδης  7

*Μαντουλίδης, ΔΕΚΑ, Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Ασπίδα Ξάνθης-Μαντουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΜΕΝΤ

Ζέφυρος-ΔΕΚΑ

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ικαροι Σερρών-Μέγας Αλέξανδρος

Ρεπό: Κένταυρος Καλικράτειας

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.