”Τζάμπολ” και στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής με δυνατά παιχνίδια και στους δύο ομίλους της κατηγορίας. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ο Πανελευσινιακός έκανε τη μεγάλη ανατροπή και από το -19 (70-51) στο 30′, έφτασε στη νίκη, 78-81, φεύγοντας από την εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Πανερυθραϊκό. Εκτός έδρας νίκες πήραν το Μαρούσι και ο Παπάγου, ενώ με νίκες στο ”σπίτι” τους ξεκίνησαν Έσπερος, Μανδραϊκός, Μεγαρίδα και Αιγάλεω.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η αγωνιστική): 

Σάββατο 5 Οκτωβρίου
Δούκας – Λοκρός Αταλάντης 95-88

Κυριακή 6 Οκτωβρίου
Έσπερος Καλλιθέας – ΟΦΗ 96-86
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός 78-81
Μανδραϊκός – Πεντέλη 69-67
Μεγαρίδα – Πρωτέας Βούλας 73-69
ΚΑΟ Μελισσίων – Μαρούσι 71-75
Αιγάλεω – Ιωνικός Ν.Φ. 96-77
Εθνικός Πειραιά – Παπάγου 67-73

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, 13/10):

ΟΦΗ – Αιγάλεω
Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος
Πανελευσινιακός – Δούκας
Πεντέλη – Πανερυθραϊκός
Παπάγου – Μανδραϊκός
Πρωτέας Βούλας – Εθνικός
Μαρούσι – Μεγαρίδα
Ιωνικός Ν.Φ. – ΚΑΟ Μελισσίων

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ (1ος ΌΜΙΛΟΣ):

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-81

Δεκάλεπτα: 19-22, 48-35, 70-51, 78-81
Διαιτητές: Πόντας – Σκαλτσής – Τεφτίκης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 15 (1), Δέλλιος 2, Νικολακόπουλος, Καλλιανιώτης 11 (3), Ντουζίδης, Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 7 (1), Γιαουρτόγλου 16 (5), Αντωνίου, Λυκογιάννης 19 (3 τριπ., 13 ριμπ.)
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλλας 7 (1), Καράμπελας 6 (1), Κεφάλας, Κεφάλας, Σταθόπουλος 19 (2), Μουμπάρακ 29 (4), Παπαδιονυσίου, Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 20

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 69-67

Δεκάλεπτα: 18-15, 42-39, 56-48, 69-67
Διαιτητές: Τσάτσης – Μηλαπίδης – Παπαδόπουλος Χρ.
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χανιάς-Πανταζής, Γεωργίου, Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 5, Καραμπάτσος 22 (3), Μαλτέζος, Σκούφης, Ροδοστόγλου 18 (1), Τσιάκος 8, Βεσκούκης 9 (1), Μαγιντόμπε 5 (1),Γκουαλτιέρι
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος, Ευαγγελούλης 2, Ντιμπ 2, Κούσουλας 19 (4), Καρούζος 16 (3), Μπέλη 10, Κουκάκης  5 (1), Μπίγκος 7 (1), Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης, Φωτόπουλος 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΟΦΗ 91-80 

Δεκάλεπτα: 15-10, 47-36, 72-50, 91-80
Διαιτητές: Κοτσίμπος – Φάκαρος – Τσιμπούρης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 5 (1), Βαρσος 2, Χατζικίδης, Μαγκουνής 29 (2), Αθανασίου 12 (4), Γκαιτάσοφ, Καπώνης 4 (1), Ντακούλιας 6,  Χαρούχι Κ. 10, Χαρούνι Ν. 8 (1), Ευστρατίου 8 (1), Ματαλιωτάκης 12
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 15 (2), Κριθινάκης 3 (1), Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 6 (1), Καραδολάμης 10 (2), Αγαπιάδης 7 (1), Τασιούδης 1, Καραθωμάς, Πετράκης 23 (6), Μπουμπάρης 10, Πάλλης 11

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ 71-75

Δεκάλεπτα: 21-27, 34-45, 47-59, 71-75
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος – Μπούκας – Τηγάνης
Μελίσσια (Δάγλας-Κωνσταντόπουλος): Κυπαρίσης 3, Στεργίου 8 (1), Οικονομόπουλος 20 (3), Ζαραϊδώνης 3 (1), Τοπάλλι 5, Ζήρος 1, Καραβανάς 8, Βασιλόπουλος 2, Καραχάλιος 21 (1).
Μαρούσι (Σκαραφίγκας–Καλτσίδου): Λάππας 16 (1), Ξυδάς 6, Σουρλής, Κανέλλης 9 (3), Γκαγκαλούδης 17 (2), Πλουτέτσκι 1, Παπαγεωργόπουλος 16, Δούκας 10.

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 96-77

Δεκάλεπτα: 27-24, 58-42, 76-65, 96-77
Διαιτητές: Ραχιώτης – Ζιώτας – Μαυρέλης
Αιγάλεω (Λιόγας): Καράβολας 37 (6), Δόξας 11, Κούρτης 13, Οικονομόπουλος Αγγ. 9 (1), Κυριακόπουλος 8 (2), Οικονομόπουλος Κ. 6 (1), Τσαμπής 4, Τσιαμπάς 3 (1), Τσακίρης. Αγγελόπουλος, Γεωργιάδης, Νικολακάκος 5 (1).
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Γιαννικος 18 (2), Παλαιοχωριτης 16 (2), Περδικαρης 13, Μαντζιωρης 11(1), Σπανος 9(2), Πρισκοματης 6, Δουρουντους 4, Βαφιας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΠΑΓΟΥ 67-73

Δεκάλεπτα: 23-8, 32-23, 50-43, 67-73
Διαιτητές: Καραβίτης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σάκης 12(3), Μανιάτης 3(1), Αγγελόπουλος 12(1), Γεωργοπαπαδάκος Νικος 16(3), Πέττας 13, Γκιζόγιαννης 7, Στεφος 4.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας 2, Χρυσός 21(2), Καρακατσάνης, Ρεγκουζας 2, Ψαθάς 15, Αγγελοπουλος 7, Σωφρονάς 9(1), Τσιτσιγιάννης 5, Μπασδέκης 12(1).

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-69

Δεκάλεπτα: 17-15, 34-34, 57-52, 73-69
Διαιτητές: Στρέμπας-Πολυχρόνης-Χριστοδουλάκης
Μεγάριδα (Μανταλος): Λάκκας 16, Μαλούκος 17, Σαλέχ 19 (4), Παπαντωνάκος 3 (1), Κατσουλάκος 1, Ψαρόπουλος 9 (1), Σπυρόπουλος 3, Κοντόπουλος 1, Βούρτσης, Λουκάς, Οικονομόπουλος.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 17 (3), Μόρφης 6, Πολιτόπουλος 2, Μήτσιαλος 4, Πετς 7 (1), Μστσάγγος 4 (1), Παναγιωτίδης 3 (1), Σκουλούδης 3, Φιλίππου Α. 7 (1), Δενδρινός 6, Κυριλής 10 (1), Φιλιππου Χ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1.Αιγάλεω (1-0) 2
2. Έσπερος Καλλιθέας (1-0) 2
3. Δούκας (1-0) 2
4. Παπάγου (1-0) 2
5. Μαρούσι (1-0) 2
6. Μεγαρίδα (1-0) 2
7. Πανελευσινιακός (1-0) 2
8. Μανδραϊκός (1-0) 2
9. Πεντέλη (0-1) 1
10. Πανερυθραϊκός (0-1) 1
11. Πρωτέας Βούλας (0-1) 1
12. Μελίσσια (0-1) 1
13. Εθνικός (0-1) 1
14. Λοκρός Αταλάντης (0-1) 1
15. ΟΦΗ (0-1) 1
16. Ιωνικός ΝΦ (0-1) 1

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 1ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 

2ος ΌΜΙΛΟΣ

Σημαντικές εκτός έδρας νίκες για τις ομάδες των Φαρσάλων, της Δόξας Λευκάδας, της ΧΑΝΘ και της Κομοτηνής στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής. Οι Θεσσαλοί πέρασαν από τη νεοφώτιστη Ευκαρπία, οι νησιώτες από την έδρα του νεότευκτου, ΚΑΟ Χαλκιδικής, η Αδελφότητα εμφατικά από τον Εύοσμο και οι Θρακιώτες από το Λαγκαδά. Θετική πρεμιέρα και για τους Μαχητές Πεύκων, Πολύγυρο, Στρατώνι και ΠΑΣ Γιάννινα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η αγωνιστική):

Ευκαρπία – Φάρσαλα 71-82
Ερμής Λαγκαδά – Κομοτηνή 62-72
Μαχητές Πευκών – Καβάλα 71-70
Στρατώνι – Έσπερος Λαμίας 72-67
ΠΑΣ Γιάννινα – Γέφυρα 77-70
ΚΑΟ Χαλκιδικής – Δόξα Λευκάδας 58-82
Πολύγυρος – Πρωτέας Γρεβενών 68-64
Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 79-103 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, 13/10): 

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΣ Ευκαρπίας
ΕΚ Καβάλας – Ερμής Λαγκαδά
Εσπερος Λαμίας – Μαχητές Πειραματικού
Γέφυρα – Στρατώνι
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Γρεβενών – ΚΑΟΧ
ΧΑΝΘ – Πολύγυρος
Φάρσαλα – Αίας Ευόσμου

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ):

Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 79-103

Δεκάλεπτα: 25-28, 35-50, 58-75, 79-103
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Πράττος – Τζιοπάνος Γ.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 4, Λαζαρίδης 5(1), Μπαλτζόπουλος 2, Πετανίδης 2, Πουλιανίτης 20, Νησιώτης 18(2), Ζώτος 17, Νέσης 6, Καπινιάρης 5.
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης Ι.): Βαζουκης7(1), Στεφανιδης17(4), Απαζιδης10, Θεοδωρίδης 21(7), Μπαλάσκας 13(3), Ιωαννίδης 13(1), Κουτουξίδης 11, Καραγεωργίου 6, Τσιριλάκης 5.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΚΣ Γέφυρας 77-70

Δεκάλεπτα: 21-17, 48-40, 63-53, 77-70
Διαιτητές: Ξέρας – Παζώλης – Χατζημπαλίδης
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 5(1), Ντόβας 7(1), Μαυρογιάννης 19(2), Καραγκιολίδης 7(1), Ναούμης 7(2), Μάντζιος 4, Πάτρας 16(2), Κωστούλας, Μανάκας 11, Γιωτάκης, Τσίρμπας 1.
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ωνάσογλου 11(2), Μπέγας, Ματενίδης 7(1), Κολοκοτρώνης,  Αποστολίδης 5(1), Μάρτζιος 18 (2), Τζουβάρας 2, Μασάδης, Τσακαλέρης 24, Κοτσάνος 3.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΚΑΒΑΛΑ 71-70

Δεκάλεπτα: 15-15 36-33, 55-48, 71-70
Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου – Κατωτικίδης
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 2, Χατζηκυριακίδης 28 (5), Γεωργίου 13 (1), Κουντουρατζόγλου 3, Μαυρίδης 3, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 3, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής 3, Μητσάκης 10 (2)
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 5 (1), Λαμπρόπουλος 13 (2), Σαββίδης 7 (1), Αθανασιάδης 12 (1), Αμπαράς 10, Πιεβάλιτσα 3 (1), Φλιάτης 12, Νταλός 1, Μπανάσας

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 72-67

Διαιτητές: Θεοδώρου, Φούτζηλας, Δέλλας
Δεκάλεπτα: 24-15, 33-31, 52-47, 72-67
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 3(1), Χαλάτσης 12(2), Μπαρζού 4, Κυριλής 11, Φώτογλου 4, Σαμαράς 6(2), Θυμνιός 13, Κάσουρας 1, Δασκαλόπουλος 18.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιαννης): Γκόντγουιν 2, Μούτσα 9(1), Στογιάνοβιτς 22(4), Ρουμελιώτης 11(1), Παπανικολάου, Τσιμίδης 11, Δάχρετζης 6(2), Γκιρίτσης 6

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 68-64

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης, Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 17-18, 32-32, 52-50, 68-64
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 3(2), Πιπιλιάρης 6(1), Ντισλής 11(3), Δεληγκάρης, Βλάχος 16(3), Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 15(2), Αλεξιάδης 7(1), Γραβάνης 10.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουτζίδης): Μαλούτας 13(2), Σισμάνης 5(1), Μιχαηλίδης 6(2), Βλάχος Θ. 9(1), Μπέσας 2, Τακίδης 6, Μάλιουρας 4, Μακρής 15(2), Πεχλιβανίδης 4.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 62-72

Διαιτητές: Μελανιδης-Ντογκας-Χατζηχαρισης
Δεκάλεπτα: 22-26, 36-44, 46-58, 62-72
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 10(1), Αποστολίδης 6, Μάρουσιτς 12(1), Ελευθεριάδης 7, Πλιούκας 6(2), Σιώπης 3(1), Παρίτσης 7(1), Θεοδωρίδης 1, Χριστοδούλου 6.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Λεπτοκαρίδης 28(3), Μαστροδημήτρης, Λεχούδης 4, Κυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 13(1), Παπανδρεόπουλος 12, Σπέντζος 4, Χαλήλ 11.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 71-82

Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 61-65, 71-82
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδαλας): Τουλούπης 4, Κιούρκας 5(1), Χατζημιχαήλ 2, Χολέβας 16(1), Ουλουσίδης 6, Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 13(3), Χατζίδης , Γκαβέζος 11, Βαρίτης , Πρεδάρης , Χαρτόπουλος 8(1).
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13(1), Τσούμας Σ. 11(2), Βρεττάς 13(4), Πεταλωτής 13(1), Μουλάς 15(1), Δέσπος 7(1), Τσούκας 10(2)

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 58-82 

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-43, 47-56, 58-82
Διαιτητές: Κοεμτζόγλου, Λουλουδιάδης, Γρεκός
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σελεμενάκης, Σμυρλής 3(1), Φιλοξενίδης 25(5), Σερέτης, Ευγενίου, Χαρταβέλας, Ντογανίδης, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 13(1), Κανάκογλου 4, Σούρλας, Βλαγκόγιας 9(1).
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 17, Αργυρός 12(2), Τσιαβές 5, Βαγενάς 10(1), Χρύσης, Γ.Αναγνωστόπουλος 13(1), Χ.Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 7, Σταματέλος 8(2).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 

1. ΧΑΝΘ (1-0) 2
2. Δόξα Λευκάδας (1-0) 2
3. ΓΣ Φαρσάλων (1-0) 2
4. ΓΑΣ Κομοτηνή (1-0) 2
5. ΠΑΣ Γιάννινα (1-0) 2
6. Στρατώνι (1-0) 2
7. ΑΟ Πολυγύρου (1-0) 2
8. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (1-0) 2
9. ΕΚ Καβάλας (0-1) 1
10. Πρωτέας Γρεβενών (0-1) 1
11. Εσπερος Λαμίας (0-1) 1
12. Γέφυρας (0-1) 1
13. Ερμής Λαγκαδά (0-1) 1
14. ΠΣ Ευκαρπίας (0-1) 1
15. Αίας Ευόσμου (0-1) 1
16. Ευρώπη Πευκοχωρίου (0-1) 1

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.