www.allstarbasket.gr

Ο Προμηθέας Πάτρας νίκησε τον Βούρειο με 92-61 την Κυριακή στην Κόρινθο και προκρίθηκε στα τελικά του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.

Ήταν το ντέρμπι των αήττητων του Γ’ ομίλου της Β’ φάσης, με τους Πατρινούς να κερδίζουν και με διαφορά την ομάδα της Χίου παρά τους 40 πόντους του Σπάρταλη.

Από το Σάββατο είχαν προκριθεί στα τελικά, Περιστέρι και Ηράκλειο κι απομένουν σήμερα, Κυριακή, να κριθούν άλλες δύο θέσεις για την τελική οκτάδα:

Μια από τον Α’ όμιλο (Κιλκίς) όπου ο Ηρακλής Κοζάνης έχει προβάδισμα με 2-0 κι ακολουθούν με 1-1 Αγία Βαρβάρα Καβάλας και Ζαφειράκης με 1-1 και μία από τον Β’ Όμιλο (Σχηματάρι), συγκεκριμένα ο νικητής του Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου.

Προμηθέας-Βούρειος 92-61

Διαιτητές: Τζιμινίδης-Χρόνης

Δεκάλεπτα: 19-16, 27-11, 21-15, 15-19

Προμηθέας Π. (Σκροπολίθας Β.): Βλάσσης 11, Πρίφτι 5, Αναγνωστόπουλος 9, Στέβοβιτς 10, Ρουμελιώτης 8, Σοϊλεμετζίδης 17, Καούρης 1, Κονδύλης 2, Αποστόλου 17, Πρέκας 13, Σαρρής, Τσίρος

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Ξυνταριανός, Μηλιάδης Φ., Σπάρταλης 40, Αγγελής, Μηλιάδης Λ. 6, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 11, Αλούρδας 4, Λουκουράκης, Σπυρέλλης, Πιπινιάς, Τσιμούνης

Στα τελικά έχουν περάσει οι πρωταθλητές, ΕΣΚΑ-Παναθηναϊκός, ΕΣΚΑΝΑ-Ολυμπιακός και ΕΚΑΣΘ-ΔΕΚΑ.

Οι αγώνες της Κυριακής:

Α’ Όμιλος 

13.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

15.30 Ζαφειράκης-Ηρακλής Κοζάνης Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Β’ Όμιλος

Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτιλήνης 82-50

Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτ. 82-50

Διαιτητές: Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 29-7, 43-21, 69-36, 82-50

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Δεμίρης): Λούπας, Γκανάς 2, Αντωνόπουλος 12 (2), Δεμίρης 8, Πάσχος 30 (3), Μπαρούτας, Στογιάννης, Κουτσαντέλος 1, Τσουκαλέλης 12 (3), Δρυστέλλας 4, Λιάμπος 11 (1), Ευθυμίου 2

Α.Λ. Μυτιλήνης (Καραμβάλης): Κιντάκας 2, Σαμαρτζίδης 2, Τοπάλης 2, Ελευθερίου 7 (1), Δεμερτζής 10 (2), Γεωργίου, Στυλιανίδης 20 (2), Βελέντζας, Τελωνιάτης 1, Βαμβακάς 3, Νικέλης 3 (1), Τζίμης

15.30 ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Γ’ Όμιλος

Προμηθέας-Βούρειος 92-61

13.00 Πελασγός-Ολυμπια Αργολίδας Τζιμινίδης-Χρόνης

Δ’ Όμιλος

Άνδρος-ΑΕ Δικαίου Κω 55-68

Διαιτητές: Χατζημάρκος-Γεωργιλάκης

Δεκάλεπτα: 16-15, 9-20, 19-16, 11-17

Άνδρος (Μουστάκας): Μπέλλος 32, Βίλα, Παπά, Χέλμης, Μωράκης, Βαρθολολαίος 4, Αθανασίου, Μπάρδο 6, Σπυρόπουλος, Λανέ 2, Λουκισας 3, Πέτσας 2

ΑΕ Δικαίου Κω (Τζουμάκας): Παπούλης 5, Χατζηγιακουμής 2, Δρόσος 7, Τσαγγάρης 27. Πίτσης, Ταράτα 2, Κουζούκας 23, Κούλλιας 2, Φώτης

Ε’ Όμιλος

16.00 Ηρακλής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπακετέα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Πανελλήνιο Παίδων (β’ φάση): Προκρίθηκαν από σήμερα στα τελικά Περιστέρι και Ηράκλειο

Πανελλήνιο Παίδων (Β’ Φάση): Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας (pics)

Α.Ο. Άνδρου: Πρωταθλητές Παίδων στις Κυκλάδες (pics)

Τελικός Παίδων ΕΚΑΣΘ: Πρωταθλήτρια η ΔΕΚΑ, 77-63 τον Ηρακλή

Ολυμπιακός: Back to Back Πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ Έφηβοι και Παίδες! (vid)

Πρωταθλητής ΕΣΚΑ στους Παίδες ο Παναθηναϊκός, 78-70 και 2-0 το Περιστέρι! (gallery)

ΠροηγούμενοΑνδρέας Πιστιόλης: Έκανε το 8 στα 8 με τη Γαλατάσαραϊ
ΕπόμενοΑπόψε η “μητέρα των μαχών” για Μπόστον Σέλτικς-Μιλγουόκι Μπακς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.