Η Β’ Εθνική αποχαιρέτησε το 2019 σε πλήρη δράση, όμως υπήρξε μια αναγκαστική διακοπή στο Πρωτέας Βούλας – Παπάγου λόγω διακοπής ρεύματος στην περιοχή.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ 1ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Τα αποτελέσματα (12η αγωνιστική, 22/12):

Μανδραϊκός – Αιγάλεω 75-64
Πανερυθραϊκός – Έσπερος Καλλιθέας 70-67
Δούκας – Ιωνικός Ν.Φ. 59-73
Εθνικός Πειραιά – ΟΦΗ 63-60
ΝΕ Μεγαρίδος – Λοκρός Αταλάντης 74-77
ΚΑΟ Μελισσίων – Πανελευσινιακός 56-65
Μαρούσι – Πεντέλη 76-63
Πρωτέας Βούλας – Παπάγου (Διακοπή)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος Όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος Όμιλος

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΟΦΗ 63-60

Δεκάλεπτα: 14-21, 37-36, 50-49, 63-60
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαντήλας-Ντάνος
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Ασημακόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (2), Αγγελόπουλος 6(1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3(1), Πεττας 24(3), Ιατρουδης, Γκιζογιαννης 5(1), Λεκακης, Μανιάτης, Στεφος 11, Κοντραφούρης.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 15(2), Κριθινάκης 3(1), Τσερκιτζόγλου 7(1), Καραθωμάς, Καραδολάμης 13(3), Αγαπιάδης 4, Τασιούδης 1, Μπουμπάρης 1, Λιανός 16(3), Πάλλης, Μαλλιαράκης.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΠΕΝΤΕΛΗ 76-63

Δεκάλεπτα: 24-24, 43-31, 60-43, 76-63
Διαιτητές: Καλδίρης-Θεοδωρόπουλος-Γρίβα
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος, Λάππας 11, Ξυδάς 9 (2), Σουρλής 10 (2), Κανέλλης 11 (2), Σπηλιόπουλος, Πλουτέτσκι 2, Παπαγεωργόπουλος 4, Δούκας 4, Λιούνης, Γκαγκαλούδης 25 (1),
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Νάσης, Μπουργάνος 3, Ευαγγελούλης, Ντιμπ 4, Κούσουλας 6 (2). Καρούζος 16 (3), Μπέλη 4, Κουκάκης 11 (3), Μπίγγος 5 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 11, Φωτόπουλος 3 (1)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-67

Δεκάλεπτα: 18-18, 40-38, 54-56, 70-67
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Γιακείμη-Κοτσώνης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 17, Δέλλιος 2, Νικολακόπουλος 2, Καλλιανιώτης 9 (3), Ντουζίδης 4, Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 3 (1), Στάθης 2, Αντωνίου, Βουγιούκας 17, Λυκογιάννης 10 (2).
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Ματαλιωτάκης 16, Χαρούνι Ν. 2, Χατζηκίδης 3 (1), Βάρσος 3 (1), Ντακούλιας 10 (2), Αγγελόπουλος 6 (1), Καπώνης 6 (1), Χαρούνι Κλ. 2, Γκαϊντάσοβ 3 (1), Θεοδοσίου 5 (1), Ευστρατίου 11 (2).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 75-64

Δεκάλεπτα: 15-17, 37-34, 51-49, 75-64
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Σκαλτσής-Ασλανίδης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χανιάς-Πανταζής 2, Γεωργίου 6, Παπανικολάου 2, Καραμπάτσος 13 (1), Μαλτέζος, Ροδοστόλου 17 (3), Τσιάκος 18, Βεσκούκης 9 (1), Μαγιντόμπε 8 (2), Μαρούγκας, Γκουαλτιέρι.
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 2, Τσαμπής 13 (1), Αγγελόπουλος, Καράβολας 20 (2), Κούρτης 8 (1), Τσιαμπάς, Τσακίρης, Νικολακάκος 5, Κρουσαράκης, Οικονομόπουλος Κ. 2, Οικονομόπουλος Α., Δόξας 14.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 56-65

Δεκάλεπτα: 16-19, 28-35, 40-49, 56-65
Διαιτητές: Στρέμπας-Πλιάκας-Σιδέρης
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης 4, Στεργίου, Οικονομόπουλος 2, Ζαραϊδώνης 14 (1), Τοπάλι 12, Παπαφλωράτος 2, Ζήρος 4, Καραβανάς 8, Καραχάλιος 4, Βασιλόπουλος 6 (1),
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλλας 10 (2), Καράμπελας 7, Κεφάλας, Σταθόπουλος 12 (1), Παπαδιονυσίου 17 (1), Αναγνωστόπουλος 9, Ψαρόπουλος 10

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 74-77

Δεκάλεπτα: 14-17, 31-33, 52-50, 74-77
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Τσιρτσιμάλης
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 20, Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος 14, Χρονόπουλος, Κατσουλάκος 2, Παπαντωνάκος 4, Σάλεχ 7, Κασπίρης 8 (2), Βούρτσης, Μαλούκος 11, Λούκας 6, Οικονομόπουλος,
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ανδρέου, Μάρκου, Φωτητζόγλου 7 (1), Παπαπέτρος 15 (1), Πάππος, Καραλής, Μπόλματης 3 (1), Μάττος Αν. 18 (2), Μάττος Αγ. 17 (4), Ψάλτου 17.

Περισσότερα σε λίγο…

 

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Τα αποτελέσματα (12η αγωνιστική, 21-22/12):

Σάββατο 21/12
Πολύγυρος – Καβάλα 66-71

Κυριακή 22/12
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Κομοτηνή 48-80
ΠΑΣ Γιάννινα – Ευκαρπία 90-96
Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά 84-77
Μαχητές-Πειραματικού – Φάρσαλα 61-55
Αίας Ευόσμου – Έσπερος Λαμίας 94-64
Πρωτέας Γρεβενών – Δόξα Λευκάδας 73-63
ΧΑΝΘ – Γέφυρα 56-63

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος Όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος Όμιλος

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 48-80

Δεκάλεπτα: 15-20, 27-34, 39-67, 48-80
Διαιτητές: Φουντζήλας-Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σμύρλης Γ. 2, Φιλοξενίδης Κ. 15(1), Φιλοξενίδης Ι. 7(1), Τύπος, Σακοράφας, Χαρταβέλας 6, Τογανίδης 8, Κωνσταντινίδης 1, Κανάκογλου, Σερέτης 3(1), Λάσκαρης 5(1)
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 6, Μαστροδημήτρης 9(3), Λεχούδης 11, Σπέντζος 17(1), Χαληλ 12 , Τσιρόζης, Σταυριανόπουλος 4, Κάλτσος 7, Γκιουζελίδης 4, Μαγουλάς 10.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 90-96

Δεκάλεπτα: 23-31, 20-23, 21-24, 26-18
Διαιτητές: Παφίλης-Κατωτικίδης-Λυγούρας
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας 5(1), Ντόβας 27(4), Καραγκιολίδης 9, Ναούμης 8(2), Μάντζιος 4, Πάτρας 20, Κωστούλας, Μανάκας 15, Τσίρμπας 2, Γιωτάκης.
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 7(1), Κιούρκας 14(3), Κοσμίδης 2, Χ”Μιχαηλίδης 8(1), Χολέβας 14(1), Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 18(2), Χατζίδης 13(1), Γκαβέζος 2, Βαρίτης 12(3), Πρεδάρης 3(1), Χαρτόπουλος 1.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 84-77

Δεκάλεπτα: 30-16, 38-32, 54-51, 84-77
Διαιτητές: Παγώνης-Μαραμής-Κοντογιάννης
Στρατώνι (Μυθου): Ψευτόγκας 19 (5), Χαλάτσης 9 (1), Μπαρζου, Κυριλης 6(1), Φώτογλου 23(2), Σαμαράς 13(3), Ιατρίδης 2, Κάσουρας, Δασκαλόπουλος 12.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 19(1), Ελευθεριάδης 15, Πλιούκας 3(1), Σιώπης 15(2), Παρίτσης 10(2), Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 10, Ιατρίδης.

ΜΑΧΗΤΕΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 61-55

Δεκάλεπτα: 5-16, 20-32, 42-43, 61-55
Διαιτητές: Μπήτης-Δημάδης-Λάλλα
Μαχητές Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 9(1), Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 7 (1), Κουντουρατζογλου 16(1), Μαυρίδης 9, Ζιάκας 2, Κλωνάρας, Βαιντερλής, Μητσάκης 10 (2)
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Παπαχρήστος 10, Τσούμας 5(1), Βρεττάς 9(2), Πεταλωτής 7, Μουλάς 3, Τσούκας 6(2), Δέσπος 15

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 94-64

Δεκάλεπτα: 21-9, 53-28, 76-44, 94-64
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Παζώλης-Γεωργούλης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 4, Λαζαρίδης 15(4), Πετανίδης 6, Πουλιανίτης 22(4), Ζώτος 18(1), Σεκαδάκης 4, Στόλης 2, Καπινιάρης 16(3), Παπαπασχάλης 2, Κατσαούνης, Περιστεράκης 5(1)
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδελης): Γκοντγουιν 3, Μούτσα 14(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 27(2), Ρουμελιώτης 2, Παπανικολάου, Φυκας 1, Τσιμίδης 4, Δαχρετζης, Γκιρίτσης 11(1), Σεριαναι, Μαντζούκας 2

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 73-63

Δεκάλεπτα: 21-17, 14-10, 21-22, 73-63
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης (2), Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 9(3), Βλάχος 5(1), Μπέζας 2, Συλλάκος, Τακίδης 19(3), Πελίγκος, Μαλιούρας 2, Μακρής 12 (2), Μπεχλιβανίδης 6(2), Κλωνάρας 8
Δόξα Λεύκαδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 8, Αργυρός 3(1), Τσιαβές 3(1), Βαγενάς 8, Σταματέλος 7, Χρύσης 12, Αναγνωστόπουλος Γ. 11(1), Βλαχάκης 6(2), Βάνης 5, Αναγνωστόπουλος Χ..

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ 76-81

Δεκάλεπτα: 20-15, 32-33, 56-53, 76-81
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β.-Σιμητόπουλος-Αγραφιώτης Γρ.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης, Πιπιλιάρης 15, Ντισλής 21(4), Βλάχος 21(2), Παπαθανασίου 2, Νούκαρης, Αμούτζιας, Γραβάνης 7, Αλεξιάδης 10(2).
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 3(1), Παντόπουλος, Τεπετίδης 6, Λαμπρόπουλος 17(2), Σαββίδης, Ζώτος, Αθανασιάδης 16(3), Αμπαράς 21(3), Φλιάτης 9, Ντάλος 6, Αδαμόπουλος 3

ΧΑΝΘ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 56-63

Δεκάλεπτα: 15-18, 28-37, 45-50, 56-63
Διαιτητές: Λόρτος-Σιταρίδης-Αναστασιάδης
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Βαζούκης 3. Στεφανίδης 12 (2), Απαζίδης 14 (1), Θεοδωρίδης, Μπαλάσκας 11 (3), Καραγεωργίου 4, Τσιριλάκης 7, Λογοθέτης, Μαργαριτόπουλος 2, Μερμήγκης 3 (1)
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Μπέγος, Μάρτζος 20 (2), Αποστολίδης 7 (1), Κολοκοτρώνης 6 (1), Τσακαλέρης 17, Τζουβάρας 2, Κοτσάνος 7, Ονάσογλου 4, Παπαδόπουλος.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.