allstarbasket.gr

Η μάχη ήταν άνιση για τον Πανιώνιο που μόλις έφτιαξε την ομάδα που θα τον εκπροσωπήσει στη Β’ Εθνική. Στην πρεμιέρα, ηττήθηκε με 60-81 από τη ΝΕ Μεγαρίδος.

Αντίθετα ο Εθνικός Πειραιά έκανε σπουδαίο διπλό στην ενισχυμένη με τον Λιακόπουλο, κι υπό τις οδηγίες του Κώστα Σορώτου, Κόρινθο με 93-87!

Αναμφίβολα το ματς της ημέρας ήταν στην Κάτω Κηφισιά με το απίθανο τρίποντο του Ψαρόπουλου στη λήξη και τη νίκη του ΝΕΟΛ με 76-75!

Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα Πανιώνιος-ΝΕ Μεγαρίδος:

allstarbasket.grallstarbasket.grallstarbasket.gr

 

Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής στη Β’ Εθνική

 

1ος Όμιλος

Πεντέλη-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 80-78

Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου 65-60

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 87-93

Αργοναύτης Τριγλίας-Έσπερος 90-96

Παπάγου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-81

Πανελευσινιακός-Ιωνικός ΝΦ 70-61

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Νέο Ληξούριο 75-76

 

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ 75-76

Διαιτητές : Φάκαρος-Χριστινάκης-Αγγελής
Δεκάλεπτα : 20-26, 35-41, 48-58, 75-76

Νέα Κηφισιά (Λαδικός) : Δούβλης, Μοσχοβίτης 13(1), Μακρυγιάννης 18(4), Οικονόμου 10, Κουκάκης 1, Γούνης 2, Χατζηνικόλας 19(1), Μαλέλης 7, Μιχαλάκης 5, Φραγκιαδάκης, Μαλάμης.

ΝΕΟ Ληξουρίου : (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 8(2), Ιωάννου, Μιχάλογλου 16(4), Λαμπρόπουλος Β. 23(5), Ψαρόπουλος 5(1), Μαρούλης, Τρυφωνόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 16, Λαμπρόπουλος Δ. 6(2).

 

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 80-78

Διαιτητές : Ρίζος-Λογοθέτης-Κατσαπράκακης
Δεκάλεπτα : 19-16, 34-30, 60-52, 80-78

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Ιωάννου 5 (1), Τσακίρης 2, Γιαννίκος 8 (2), Γραμματικός 19 (3), Νάσσης 4, Παπαπέτρου 2, Καστανιώτης 11 (1), Πασχαλίδης, Μαντζιώρης 18 (2), Ψαρόπουλος 11 (1).

ΑΠΑΣ (Ονάσογλου) : Πολίτης, Τσούκας 25 (5), Μάκαρης 3, Προδρόμου 14, Χάρος, Αγγελόπουλος 20 (1), Αναγνωστόπουλος 10, Βουτηρόπουλος, Βρέττας, Καραγιάννης 6.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-81

Διαιτητές : Τσάτσης-Ζιώγας-Βελέντζας

Δεκάλεπτα : 23-20, 42-44, 56-63, 73-81

Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Μπάλας 7, Τσιτσιγιάννης 5, Τρίχας 2, Κωνσταντακόπουλος 15 (2), Χρυσός 30 (2), Καρακατσάνης, Καραβανλας 4, Παπαζήσης, Σοφρωνάς 2, Μπάλος 8.

ΦΕΑ (Καρατζάς) : Παπακώστας 2. Μπάρδας 11 (2), Δήμου 3 (1), Στεργιάκης 16 (2), Γκαιντάσοφ 11 (2),  Ζήρος 9 (1), Λίτσιος 11, Πανουσόπουλος, Αφαλίδης, Καραλευθέρης 13, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1)

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 87-93

Διαιτητές : Παντελίδης-Τσιμπούρης-Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα : 15-24, 47-50, 72-72, 87-93

ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Γ.Μακρής 4 (1), Καπερώνης, Δ.Μακρής 9 (2), Πρεδάρης, Λιακόπουλος 28 (1), Φακοπουλίδης 15 (1), Περδικάρης 4, Λάκοβ, Αρσένης, 3 (1), Χαικάλης 6 (2), Ετζιάκα 6, Κωνσταντίνου 12 (4).

Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Ζαρκαδούλας 26 (6), Βασιλόπουλος 19 (3), Μαργέλης 21 (1), Λιβάνος 5, Μουστόπουλος 2, Μπαρμπαρής 10 (2), Καλής, Καραδημητρίου, Κατσαμπάνης 10 (2), Λεκάκης, Σαουλής.

 

ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-60

Διαιτητές : Κοντίλης-Λιότσιος-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 15-14, 29-30, 47-47, 65-60

Αχαγιά 82 (Μπερδέσης) : Αποστολίδης 12 (1), Τάρναρης 3 (1), Οικονομόπουλος 10 (1), Δαβάνης 14, Σέρμπος Λυμπέρης 6 (2), Κασπίρης 11 (2), Καλογιάννης , Φραντζής 9 (2).

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας) : Γεροκώστας 4, Οδ. Μπέλλας 10, Μπολάτογλου 12 (1), Τσουμπρής 2, Σπυρόπουλος 11, Φούντας 8 (2), Ι. Μπέλλας 9 (2), Μανταλβάνος 4,

Τσακίρης.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 90-96


Διαιτητές :
 Καραβίτης-Ορφανός Εμ.-Παπαδόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα :20-29, 47-48, 72-71, 90-96

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος) : Λαμπρόπουλος , Δαρμής, Λίτσο 28 (2), Συγκούνας 24 (4), Μέξης 7, Ζακυνθινός 8 (1), Κορομηλιάς 12 (2), Κόνιαλης 2, Μητσάκος 2, Σβάρνας 7 (2), Σταμέλος.

Έσπερος Καλλιθέας (Ταυρόπουλος) : Μαγιντόμπε 14 (3), Αγγελόπουλος 9, Ταταράκης 4, Μπασδέκης 23 (6), Ορφανουδάκης 2, Κ,Χαρούνι 8, Ευστρατίου 16 (2), Ν.Χαρούνι 12, Κάπρης 8 (1)

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 70-61


Διαιτητές :
 Πλιάκας-Φασόλης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 23-7, 35-20, 54-41, 70-61

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Πούρης, Ανέστης 7, Καράμπελας 3 (1), Καπώνης 11 (1), Σεργιενκο 9, Ντίμπ 10 (1), Μουμπάρακ 15, Λεκάκης 2, Κρασάκης 11, Πετρόγιαννος, Κοιτσάνος 2.

Ιωνικός ΝΦ (Ζάχος) : Κοντός 2, Παπαδημητρίου 5 (1), Χόρτσας 4, Βούρτσης 22 (2), Σπανός 19 (1), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Τζιλιάνος, Κουτσούκος, Θώδος 6, Κατσούλης, Αρσενικός.

 

Η Βαθμολογία

(σε 2 αγώνες)

1.Εθνικός Πειραιά 4 (2-0)
2.Έσπερος Καλλιθέας 4 (2-0)
3.ΦΕΑ 4 (2-0)
4.Πανελευσινιακός 4 (2-0)
5.Ένωση Ιλίου 3 (1-1)
6.Παπάγου 3 (1-1)
7.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 3 (1-1)
8.ΝΕΟΛ 3 (1-1)
9.Πεντέλη 3 (1-1)
10.Αχαγιά 82 3 (1-1)
11.ΚΑΟ Κορίνθου 2 (0-2)
12.ΑΕΝ Κηφισιάς 2 (0-2)
13.Αργοναύτης Ραφήνας 2 (0-2)
14.Ιωνικός ΝΦ 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Φανάρια Νάξου – Αχαγιά ‘82
Ένωση Ιλίου – ΚΑΟ Κορίνθου
Εθνικός – Αργοναύτης Τριγλίας
Έσπερος – Παπάγος
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Πανελευσινιακός
Ιωνικός Ν.Φ. – ΝΕΟΛ
ΑΕΝΚ – Πεντέλη

2ος Όμιλος

Μανδραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-87

ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 76-68

Δούκας-Άρης Νίκαιας 68-74

Χανιά-ΟΦΗ 82-80

Πανιώνιος-ΝΕ Μεγαρίδας 60-81

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Π. Φάληρο Κάρδαρης-Σπυρόπουλος-Τεφτίκης (Παλάτος)

28/10: Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα-Ουσταμπασίδης (Ηπιώτης)

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Πανιώνιος Καραβίτης-Τσάτσης-Κούλης Κ. (Ντάβαρης)

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΕΦΑΟΖ 64-87


Διαιτητές :
 Στρέμπας-Μπούκας-Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα : 19-30, 35-50, 52-71, 64-87

Μανδραικός (Σταθούλης) : Ρουμελιώτης 11 (2), Παπανικολάου 1,Κοψιάς 12(1),Αλεξανδρόπουλος 15(1),Τσαβάρης, Καραγιάννης, Ρέτζο,Κρεμμύδας,Τάταρης 16,Λιούνης 6, Κρομμύδας, Γκουαλτιέρι 2.

ΕΦΑΟΖ (Μάνος – Ζωηρού) : Μαυροειδάκος, Μπιλάλης 5(1), Βάρσος 2, Μαγκουνής 27(4), Κριζέας ,Σαμοθράκης 9, Κανελλόπουλος 12 (1),Στάυρου 2, Ανδρεόπουλος 6, Σιδέρης 10, Λαναράς 12 (3)

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΟΦΗ 82-80 (71-71 κ.α.)


Διαιτητές :
 Κωνσταντινόπουλος-Κοτσώνης-Κούλης Χ
Δεκάλεπτα : 16-23, 34-35, 52-53, 71-71 (κ.αγ), 82-80

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 21 (4), Αλεξίου, Γοργόνης 11 (1), Ζανιδάκης 4, Ψαρράς 7 (2), Κιγμέτογλου 10 (2), Σανδραμάνης 12 (1), Παναρετάκης 1, Μανάκας 16

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 7, Μποχωρίδης 18 (2), Τσερκιτσόγλου 8 (2), Αγαπιάδης 9 (1), Πρωτογεράκης 8, Κριθινάκης, Πάλλης 14, Καψάλης, Πετράκης 15 (2), Μηλαθιανάκης 1

 

ΔΟΥΚΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-74


Διαιτητές : 
Ραχιώτης-Χρηστίδης Π.-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα :18-23, 36-45, 54-55, 68-74

Δούκας (Αγγέλου) : Λάκκας 4, Σακελλαρίου 21 (2), Παλαιοχωρίτης 22 (6), Παπαντωνάκος 3, Μαράντος 4 (1), Λαγός 6, Δρόσος 1, Τζέμης 6, Κορκόντζελος, Δουρουντούς

Άρης Νικαίας (Καράμπελας)  : Παπάδης 3, Κρητικός 13 (2), Καρυστινός 11, Πεταλάς 10 (1), Κάππης 3, Μπουρίτης, Φρουσκλιάς 8 (1), Γαλίτης 4, Καραβανάς, Κόλλιας 10, Πρίτσος 10 (1), Τζώρτζης

 

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 76-68

Διαιτητές : Θεονάς-Τζίμης-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα : 13-13, 21-32, 56-56, 76-68

Μελίσσια (Δάγλας-Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 3 (1), Στεργίου, Οικονομόπουλος 14 (2), Κωστόπουλος 5 (1), Μαλτέζος 11, Κόντος 16 (2), Πολιτόπουλος 7, Μπακέας 12 (3), Γεωργίου 3 (1), Βασιλακάκης 5 (1)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγαϊτας – Καλούδης): Σκάνδαλος 19, Τάτσης, Νάτσος 10 (2), Ξιούρας 3 (1), Δρίβας 5 (1), Γιαννόπουλος, Πιτούλης 17 (2), Βαρσαμούλης 8, Τσάβος 6

 

Η Βαθμολογία

(σε 2 αγώνες)

1.ΕΦΑΟΖ 4 (2-0)

2.ΝΕ Μεγαρίδας 4 (2-0)

3.ΚΑΟ Μελισσίων 4 (2-0)

4.ΑΟΚ Χανιά 3 (1-1)

5.Αιγάλεω 3 (1-1)

6.ΟΦΗ 3 (1-1)

7.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 3 (1-1)

8.Άρης Νικαίας 3 (1-1)

9.Πρωτέας Βούλας* 2 (1-0)

10.Παλαιό Φάληρο 2 (0-2)

11.Δούκας 2 (0-2)

12.Μανδραϊκός 2 (0-2)

13.Πανιώνιος * 1 (0-1)

14.Ηλυσιακός ** 0

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

*Έχει δύο αγώνες λιγότερους

 

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Ηλυσιακός – Αιγάλεω

Παλαιό Φάληρο – Μανδραϊκός

ΕΦΑΟΖ – ΚΑΟ Μελισσίων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Δούκας

Άρης Νίκαιας – ΑΟΚ Χανιά

ΟΦΗ – ΝΕ Μεγαρίδας

Πανιώνιος – Πρωτέας Βούλας

 

3ος Όμιλος

Αίολος Τρ.-Ιωάννινα ΣΚ 74-68

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 80-78

Μαχητές Πειραματικό-Ερμής Σχηματαρίου 61-72

Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων 74-63

Νίκη Βόλου-ΑΚ Χαλκίδας 73-69

28/10 ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Μελίκη Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης (Γκούμας)

 

Αίολος Τρ.-Ιωάννινα ΣΚ 74-68

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Δόλγυρας -Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 18-22, 36-37, 62-49, 74-68

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μπουργανός 22 (3), Ζωϊτσάκος 2, Μαυρογιάννης 15 (3), Χατζής, Σούλκο 2, Κολότσιος 5 (1), Θέος 15 (2), Δέσπος 8, Τεπετίδης 4 (1).

ΣΚ Ιωαννίνων (Παπαδόπουλος): Βάσης 8 (2), Ζαφειρούδης 5 (1), Χρυσής 16 (2), Γεωργάκης 10 (1), Σφουγγάρης, Ξιούρας 11 (3), Σταμπίρης 4, Μπαλλάς 12 (1)

 

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 80-78

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παζώλης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 24-11, 39-24, 56-48, 70-70 (κα.α.), 80-78 (παρ.)

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Καζάνας 13(1), Παπαλέξης, Πάππος 14(3), Ρίκος, Παπασπύρος, Αργύρης, Μούτσα, Χαλάτσης, Παπαργυρόπουλος 18, Ψάλτου 9, Ρουμελιώτης 6(1), Λάππας 20(1)

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κύρατζης, Τζουβάρας, Γαβρίδης, Στόλης 11, Κλωνάρας 8(1), Τσιμίδης 13, Παλάσκας 12(3), Μπόζιαρης 16(3), Ρούζιος 7(1), Μαλιούρας 11, Συλλάκος

 

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ερμής Σχηματαρίου 61-72

Διαιτητές: Φακίτσας-Μαραμής-Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 13-21, 29-40, 46-54, 61-72

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου Δ. 22(3), Ματενίδης 11, Στεφανίδης 4, Πετράκης 4, Νώτης 9, Κόκκιος 3, Πλεξίδας 8, Ντίτσιος, Βαϊντερλής, Βογιατζής

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 7(1), Καλαμπάκας 5(1), Βεσκούκης 16(3), Ευαγγελούλης 2, Δημητριάδης 26(2), Μπακέας 11(3), Ζαρμακούπης 5(1), Παστήρας.

 

Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων 74-63

Διαιτητές: Καρακασης, Μακρόπουλος, Μαρινάκης

Δεκάλεπτα: 17-17. 35-34-17. 58-49. 74-63

Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης-Βαφιάς): Βουκελάτος, Kοκόλης, Σιπητάνος 10, Κοντούδης 19(1),  Πολυμένης, Λαζάρου 8, Τζακόπουλος 21(5), Ξενιτίδης 11(1), Κατσαούνης, Σταματέλος 2, Κωνσταντινόπουλος.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μπαρμπαρούσης, Φρύδας 8(2), Βλάχος 5(1), Παπαχρήστος 4, Κατσαρές 12, Ντούρβας, Τριαντάφυλλου 12(2), Γκιουλέκας 20(1), Μπάρδας 2.

 

Νίκη Βόλου-ΑΚ Χαλκίδας 73-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 24-20, 42-33, 58-48, 73-69

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος):  Κωστούλας 10(1), Κουτίνας 21, Κωτσόλης 2, Σαριμπαλίδης 13(2), Λόλας 9, Τάσσος 14, Διγενής 2, Βερτζάγιας 2, Ευτυχίδης, Φιλιππόπουλος, Μπουστολύτης, Δελεντζές.

ΑΚ Χαλκίδας (Ζαρονικόλας): Αποστολίδης 13(3), Πολιτόπουλος 16(2), Χριστοδούλου 6, Ντουιζίδης 5, Μιχαήλ 18(2), Δουρούκης 2, Μπρατσιάκος 7 (1), Γυφτάκης 2, Πέζος.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Δόξα Λ.           2              74-63

2. Ερμής Σχ.        2              72-61

3. Αίολος Τρ.      2              74-68

4. Νίκη Β.             2              73-69

5. Έσπερος Λ.     2              80-78

6. Πρωτέας         1              78-80

7. Χαλκίδα          1              69-73

8. Ιωάννινα ΣΚ  1              68-74

9. Μαχητές         1              61-72

10. Ίκαροι Τρ.    1              63-74

11. *ΜΕΝΤ          –              –

12. *Μελίκη       –              –

* Ο αγώνας ΜΕΝΤ-Μελίκη αναβλήθηκε.

 

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10)

ΑΚ Χαλκίδας-Δόξα Λευκάδας

Ικαροι Τρικάλων-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας

Πρωτέας Γρεβενών-Αίολος Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-ΜΕΝΤ

ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου

 

 

4ος Όμιλος

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Πανσερραϊκός 60-65

Αίας Ευόσμου-Αρετσού 80-71

Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης 45-63

Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά 86-74

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-ΧΑΝΘ 72-86

Μακεδονικός-Γέφυρα 60-74

 

ΚΑΟΧ – Πανσερραϊκός 60-65

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Κουκουλεκίδης-Καντερές

Δεκάλεπτα: 17-13, 28-30, 43-48, 60-65

KAOX (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Bαζούκης, Bρασταμηνός, Kαραγιάννης, Φιλοξενίδης 9(1), Δήμου 2, Τύπος 2, Kόνσουλας 18, Kωνσταντίνου 5, Δεληγεώργης 24(4)

Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Ντίνος 10(1), Γεωργιανός 9(1), Πουλιανίτης 4(1), Δημητρακάς 2, Φώτογλου 4, Κουτσοκώστας 5, Φλιάτης 18, Κακιούζης 13

 

Αίας Ευόσμου – Αρετσού Καλαμαριάς 80-71

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γραικός-Αναστασιάδης Βας.

Δεκάλεπτα: 24-15, 42-29, 66-62, 80-71

AIAΣ EYOΣMOY (Zαφειρούδης): Mήνου, Σεκαδάκης 3, Mπρουκς 3, Λαζαρίδης 5(1), Γαλανίδης 22(4), Περιστεράκης 4, Iατρίδης 2, Aναστασόπουλος 7, Κότσανος 13, Zώτος 17(2)

APETΣOY (Πετρόπουλος): Φλιώνης 23(5), Mητρόπουλος 6(2), Bούκα, Kολοκοτρώνης 9(3), Φλετούρης, Γουναρόπουλος 6, Φουρκιώτης, Θεοδοσιάδης 16(4), Παπαριζούλης, Xατζηβούρκογλου, Παπανικολάου 1, Kαραδήμας

 

Πολύγυρος – Λεύκιππος Ξάνθης 45-63

Διαιτητές: Θεοδώρου-Πράττος-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 12-18, 25-37, 37-47, 45-63

Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζιδης 2, Παπαθανασίου, Βαλλιος 3(1), Κατιρτζιδης, Μυθιλλου 2, Ουλουσιδης 5(1), Αλεξιάδης 18(2), Καραγιαννακης 5(1), Πιπιλιάρης 4, Παντόπουλος 6, Τσοπουρίδης.

Λεύκιππος (Bαχαρίδης): Στύλας 3(1), Tσιαβές 9, Σαββίδης, Mακαρατζής, Mαραβέγιας 6(2), Παλλάκης 12, Σταμπουλής 2, Xρήστου 17(1), Zαμπάκης 2, Βοιβατόπουλος 12(1), Σχοινάκης, Παγανάς

 

Ευκαρπία – Ερμής Λαγκαδά 86-74

Διαιτητές: Μπακάλης-Σιταρίδης-Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-31, 69-51, 86-74

Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 5, Μαχαιριανάκης 2, Χολέβας 10(1), Σιώπης 10(2), Βογιατζής 5, Φόρογλου 5(1), Γκαβέζος 21(1), Κυφωνίδης 5(1), Βαρίτης 17(3), Ψευτογκάς, Κρίτσικας 5(1), Χαρτόπουλος 2.

Ερμής (Κυρούδης): Γαϊτάνος, Καμπερης 10(2), Βλάχος 7(1), Ελευθεριάδης 6(1), Πεχλιβανίδης 12(3), Αβοκάτος, Καραθανάσης 3(1), Γκελιος 8 (1), Παπαδόπουλος 8(1), Φυλάκης 4, Ταουσάνης 16

 

Μακεδονικός – Γέφυρα 60-74

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Θρασυβουλίδης

Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 52-62, 60-74

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 5, Χατζηκυριακίδης 8, Βαρδής 2, Τσαούσης, Αζίζης 16(1), Παλιαχάνης, Πλιούκας 2, Δασκαλόπουλος, Φλιάτης 4, Ζαχαρής, Τσιώγκας 9, Πρωτούλης 14(2)

Κ.Σ. Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 11(3), Μπέγος 5(1), Μπρόζος 19(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 8(2), Σαχμπατιάν, Βάννης, Βουρτζούμης 3(1), Κυριλής , Μπένας 14(1), Καλογιαννίδης 14, Σαμανδαράς

 

Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ 72-86

Διαιτητές: Ντόγκας-Μελανίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 15-20, 34-46, 59-72, 72-86

Ίκαροι Σερρών (Πέρκος): Νικολόπουλος 15(4), Φραγκούλης 6, Σιδερίδης 4, Μπίλλιος, Δαλαγκόζης 3(1), Χατζόπουλος, Μανούσος 19, Γκούτζιας, Θεοδωράκος 21(5), Παρχαρίδης, Δημάδης 4.

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς – Κοκκινόπουλος): Βλάσιος 23(3), Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 13(1), Μαρκόπουλος 7(1), Αλτίνης 8(2), Ιωαννίδης 2, Συμεωνίδης 11, Χαβαλές, Μερμίγκης, Κουτουξίδης 18(1), Τσιριλάκης 4, Ντίαθ.

 

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Πανσερραϊκός -Αίας Ευόσμου

Αρετσού Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου

Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός

ΚΣ Γέφυρας-Ικαροι Σερρών

ΧΑΝΘ-ΓΑΣ Κομοτηνή

Ρεπό: ΚΑΟ Χαλκιδικής

 

Η βαθμολογία

1. Αίας Ευόσμου        4          151-123

2.ΚΣ Γέφυρας 4          147-123

3.ΧΑΝΘ          3          161-154

4.ΠΣ Ευκαρπίας         3          149-147

5.Αρετσού Καλαμαριάς         3          143-144

6.Λεύκιππος Ξάνθης 3          115-116

7.Μακεδονικός          3          142-149

8 Ερμής Λαγκαδά      3          123-131

9.Ικαροι Σερρών        3          149-160

10.Πανσερραϊκός      2          65-60

11.ΚΑΟ Χαλκιδικής    2          124-137

12.ΑΟ Πολυγύρου     2          90-112

13.ΓΑΣ Κομοτηνή       1          74-77

*Πανσερραϊκός και ΓΑΣ Κομοτηνή έκαναν το ρεπό τους.

 

Τα προγράμματα όλων των Πρωταθλημάτων:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.