Το Μαρούσι έμεινε στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε δύσκολο “διπλό”, συνεχίζοντας πρώτος στον 2ο Όμιλο, ενώ με σχετική άνεση υπερασπίστηκαν τις έδρες τους οι Δόξα Λευκάδας, Καβάλα, Ευκαρπία.

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα:

ΟΦΗ – Μανδραϊκός 84-80 (71-71 κ.αγ)
Έσπερος Καλλιθέας – Δούκας 91-74
Ιωνικός ΝΦ – Πρωτέας Βούλας 88-95
Λοκρός Αταλάντης – Εθνικός Πειραιά 52-79
Πανελευσινιακός – ΝΕ Μεγαρίδος 59-64
Πεντέλη – ΚΑΟ Μελισσίων 72-75
Παπάγου – Μαρούσι 86-93
Αιγάλεω – Πανερυθραϊκός 93-88

*Παπάγου και Πρωτέας Βούλας έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ, 1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος Όμιλος

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΟΦΗ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 84-80 παρ. (71-71 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 10-17, 37-40, 58-55, 71-71 (κ.αγ), 84-80
Διαιτητές: Καρπάνος-Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 20 (2), Μποχωρίδης 9 (1), Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 19 (1), Αγαπιάδης 13 (1), Τασιούδης 2, Πάλλης 2, Καραθωμας, Πετράκης 12 (2), Μπουμπάρης 7.
Μανδραϊκός (Κατσουνης-Χανιάς): Χανιάς, Γεωτγίου, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 5 (1), Καραμπάτσος 35 (7), Μαλτέζος, Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 16 (2), Τσιάκος 9, Βεσκούκης 10 (1), Γκουαλτιέρι 5 (1).

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 72-75

Δεκάλεπτα: 19-22, 42-37, 60-52, 72-75
Διαιτητές: Φασόλης-Σκαλτζής-Παπαδόπουλος Χρ.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 9 (1), Ντίμπ 9 (1), Κούσουλας 16 (2), Καρούζος 6 (2), Μπέλη 5, Κουκάκης 2, Μπίγκος 3 (1), Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 13, Φωτόπουλος 7 (1).
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης, Οικονομόπουλος 30 (5), Ζαραϊδώνης 14 (3), Τοπάλης 7 (1), Παπαφλωράτος 7 (1), Ζήρος 2, Καραβανάς 13, Καραχάλιος 2

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΜΑΡΟΥΣΙ 86-93

Δεκάλεπτα: 23-20, 38-44, 62-65, 86-93
Διαιτητές :  Σκούτας-Μπούκας-Κοτσώνης
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Τρίχας, Κυρίτσης 46(2), Χρυσός 21(1), Καρακατσάνης 4, Ρεγκούζας, Αγγελόπουλος 12, Σοφρωνάς 3(1), Κοντολάτος, Κώτσης.
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Λάππας 27(6), Μπακέας 3(1), Ξυδάς 14(2), Κανέλλης 14(3), Γκαγκαλούδης 21(4), Παπαγεωργόπουλος 3, Δούκας 13.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 88-95

Δεκάλεπτα: 16-20, 40-42, 60-75, 88-95
Διαιτητές: Στρέμπας-Αργυρούδης-Γεράνιος
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου 20, Καρβούνης 3 (1), Περδικάρης 8, Παλαιοχωρίτης 21 (3), Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 5, Δουρουντούς, Μαντζιώρης 24 (2), Γιαννίκος 5
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 15 (1), Α.Φιλίππου 10 (1), Κυριλής 9 (1), Παπαπέτρου 27 (7), Ματσάγγος 2, Πολιτόπουλος 1, Πετς 11 (1), Μόρφης 17 (3), Πετρίδης 3 (1), Σκουλούδης.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 52-79

Δεκάλεπτα: 20-20, 32-48, 42-69, 52-79

Διαιτητές : Κατραχούρας-Φάκαρος-Καρακωνσταντόπουλος

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ανδρέου, Μάρκου, Φωτητζόγλου 5 (1), Παπαπέτρος 11 (1), Καραλής, Μπολμάτης, Μάτος Αν. 13 (1), Μάτος Αγγ. 11 (3), Πάππος 5, Ψάλτου 7

Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Καπερώνης 2, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 8 (2), Μανιάτης, Αγγελόπουλος 19 (3), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 6, Πέττας 18 (1), Γιατρούδης 6, Γκιζόγιαννης 6, Λεκάκης 4, Κοντραφούρης 2, Στέφος 8, Ασπρόπουλος

 

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα: 

Ευκαρπία – Στρατώνι 94-72
Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πευκών 79-57
Φάρσαλα – Πρωτέας Γρεβενών 80-72
Κομοτηνή – ΠΑΣ Γιάννινα 60-66
Καβάλα – Ευρώπη Πευκοχωρίου 83-62
Έσπερος Λαμίας – Πολύγυρος 79-74
Γέφυρα – Αίας Ευόσμου 78-60
Δόξα Λευκάδας – ΧΑΝΘ 72-63

Β’ ΕΘΝΙΚΗ, 2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος Όμιλος

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ευκαρπία – Στρατώνι 94-72

Δεκάλεπτα: 30-24, 47-47, 73-65, 94-72
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Μελανίδης Μ.-Χατζημπαλίδης
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 2, Κιούρκας 2, Κοσμίδης, Χ”Μιχαηλίδης 1, Χολέβας 19(2), Απιδόπουλος 7(1), Πλεξίδας 19(3), Χατζίδης 6, Γκαβέζος 13(1), Βαρίτης 14(4), Πρεδάρης 6(2), Χαρτόπουλος 5(1).
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 2, Χαλάτσης 25(3), Μπαρζού, Κυριλής 2, Φώτογλου 5(1), Σαμαράς 4(1), Ιατρίδης 2, Κάσουρας, Δασκαλόπουλος 19(1), Θυμνιός 10.

Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 79-57

Δεκάλεπτα: 21-19, 44-34, 59-46, 79-57
Διαιτητές: Λόρτος-Αφραφιώτης Ιωάν.-ΚοΪμτζόγλου
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 17(4), Μάρουσιτς 25(3), Ελευθεριάδης 2, Πλιούκας 11(2), Σιώπης 12(3), Παρίτσης, Αβοκάτος, Μπακάλης 4, Θεοδωρίδης 3, Χριστοδούλου 5, Χριστίδης,
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 8, Χατζηκυριακίδης 13(1), Ριζόπουλος, Κουντουρατζογλου 10, Μαυρίδης 13(1), Κλωνάρας 3, Βαιντερλής, Μητσάκης 10(1), Λαζάρου, Αλεξίου

Φάρσαλα – Πρωτέας Γρ. 80-72

Δεκάλεπτα: 20-14, 38-31, 62-54, 80-72
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Γραικός-Αναστασιάδης
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Παπαχρήστος 19(2), Τσούμας 6(2), Βρεττάς 17(4), Πεταλωτής 15(1), Μουλάς 6, Τσούκας 9(1), Δέσπος 8
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης 7(1), Μαλούτας 14(2), Μιχαηλίδης 5(1), Βλάχος 6, Μπέζας 2, Τακίδης 11(1), Πελίγκος 4, Μαλιούρας 4, Μακρής 12(2), Μπεχλιβανίδης 7(1).

Κομοτηνή – ΠΑΣ Γιάννινα 60-66

Δεκάλεπτα: 20-16, 30-31, 41-43, 60-66
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Λεπτοκαρίδης 8, Λεχούδης 14(2), Κουτσοβασίλης 6(2), Σπέντζος 11, Χαληλ 16, Τσιρόζης, Σταυριανόπουλος , Κάλτσος , Γκιουζελίδης , Μαγουλάς 5(1).
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Μαυρογιάννης 1, Ντόβας 14(4), Καραγκιολίδης , Ναούμης 11(1), Μάντζιος , Πάτρας 14(2), Κωστούλας 6(2), Μανάκας 20, Γιωτάκης.

Καβάλα – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 83-62

Δεκάλεπτα: 19-19, 45-32, 68-43, 83-62
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουντζήλας-Κουκουλεκίδης
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης, Παντόπουλος, Τεπετίδης  4, Λαμπρόπουλος 22(2), Σαββίδης 5(1), Ζώτος 7, Αθανασιάδης 14(3), Αμπαράς, Πιεβάλιτσα 3, Φλιάτης 10, Αδαμόπουλος 18
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σμύρλης Γ. 11(2), Φιλοξενίδης Κ. 14(1), Φιλοξενίδης Ι. 11, Τύπος 2, Κωνσταντινίδης 2, Βρασταμίνος 2, Γεωργίου 9, Βλαγκόγιας 11, Λάσκαρης.

Έσπερος Λαμίας – Πολύγυρος 79-74

Δεκάλεπτα: 31-12, 43-38, 64-54, 79-74
Διαιτητές: Ξέρας-Μαραμής-Καρακώστας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 3(1), Μούτσα 12(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 16(2), Ρουμελιώτης 19(4), Παπανικολάου 2, Φυκας 3(1), Τσιμίδης 24, Δαχρετζης, Γκιρίτσης, Σεριανάι, Μαντζούκας
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 4, Πιπιλιάρης 14, Ντισλής, Δεληγκάρης, Βλάχος 14(3), Παπαθανασίου 8, Νικολόπουλος 3(1), Νούκαρης, Αμούτζιας 9(1), Γραβάνης 7, Αλεξιάδης 15(2)

Γέφυρα – Αίας Ευόσμου 78-60

Δεκάλεπτα: 19-10, 40-24, 60-40, 78-60
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Δέλλας
Γέφυρα (Καραπιπερίδης): Μπεγος 3(1), Ματενιδης 6, Μάρτζος 6(1), Αποστολίδης 13(1), Τζουβαρας 7(1), Κιουρτζιδης, Ονασογλου 7, Τσακαλερης 16, Κοτσανος 13, Παπαδόπουλος 3(1), Κολοκοτρώνης 3(1)
Αίας Εύοσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 3(1), Λαζαρίδης 10(2), Πετανίδης 5(1), Πουλιανίτης 2, Ζώτος 19(2), Σεκαδάκης, Στόλης, Καπινιάρης 22(2), Παπαπασχάλης, Κατσαούνης, Περιστεράκης

Δόξα Λευκάδας – ΧΑΝΘ 72-63

Δεκάλεπτα: 22-14, 41-28, 57-31, 72-63
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας-Κοντογιάννης
Δόξα Λεύκαδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 4, Αργυρός 11(3), Φέτσης, Τσιαβές 9, Βαγενάς 2, Σταματέλος 6(1), Χρύσης 15, Αναγνωστόπουλος Γ. 13(3), Βλαχάκης, Βάνης 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 6(2).
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Βαζούκης 9(1), Στεφανίδης 17(2), Απαζίδης 3(1), Θεοδωρίδης 7(1), Μπαλάσκας 5(1), Καραγεωργίου 8, Κωνσταντίνου, Κοτουξίδης,  Τσιριλάκης 4, Λογοθέτης 2, Μαργαριτόπουλος 3, Μερμήγκης 5.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.