Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των τεσσάρων ομίλων της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος 

Αποτελέσματα:

ΓΣ Κορωπίου – ΣΔΥ Τρίπολης 69-55

ΑΟ Ερμιόνης – ΝΕΟ Ληξουρίου 70-81

ΑΟ Γλαύκος – Ηλυσιακός ΑΟ 71-73

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Π. Φαλήρου 67-79

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 63-85

ΚΑΟ Κορίνθου – Παναχαϊκή ΓΕ 94-64

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Αχαγιά 82 69-61 (παρ.)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Κορωπίου – ΣΔΥ Τρίπολης 69-55

Δεκάλεπτα: 22-13, 34-31, 46-42, 69-55

Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 3(1), Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 25(3), Κεχρής 1, Τετζεράκης, Κλασίδης 7(1), Μερκούρης 4, Αργυρόπουλος 5(1), Γκιόκας, Κουτουφάς 22(2), Σταμάτης 2.

Τρίπολη (Αλικάκος): Χατζόπουλος 5(1), Καλούδι 2, Παππάς, Νταγιάντης, Μικρός, Μπαλής 16, Σινανάι 8(2), Σπυράκος 6(2), Μπούρης 7(1), Καρλής 3, Αγγουράς 8.

 

ΑΟ Ερμιόνης – ΝΕΟ Ληξουρίου 70-81

Δεκάλεπτα: 22-29, 42-40, 57-57, 70-81

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Νικολοπούλου

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 6, Αγγελής 19(4),Θωμάς, Χάσα 20, Γκολέμης 3(1), Πουλής Α., Προσίλης, Σαρίκας 16, Ζώτος, Κατσάβελας, Κορίζης 4, Πουλής Γ. 2.

Λυξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 11(2), Ιωάννου 16(3), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος, Συνοδινός, Θεοδωράκος 22(5), Τρυφωνόπουλος 11, Λαμπρόπουλος 11 (1), Πορτελάνος.

 

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 63-85

Δεκάλεπτα: 23-24, 36-51, 53-66, 63-85

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 8(2), Γιαννόπουλος Αν, Ανδρουλάκης 2, Δεμέναγας 11(2), Αυγουλάς, Αυδής 6, Μωραΐτης 13(2), Μορφονιός 11(2), Βουλγαράκης 6, Θεοδωράκης 5, Καραμπίνος, Βαρσάμος 1.

Άρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 19(1), Τζώρτζης 6(2), Παπαγεωργίου 2, Καραβανάς 4, Θεοδωράκος 9(3), Γαλίτης, Πρίτσος 19(1), Κόλλιας 6, Χατζόγλου 4, Λαζαρίδης 16(4), Βλάμης, Αλτσαντζής.

 

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Π. Φαλήρου 67-79

Δεκάλεπτα: 12-26, 38-45, 55-64, 67-79

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Ακράτα (Ζίζιλας): Δορλής, Βασιλάτος, Μουρατίδης 29(2), Κατωπόδης 22(1), Πολυδέρης, Κώστας, Γιαννούλης 12, Κυρίτσης 3, Γιόβας 1.

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 10, Μαυροειδής 4, Πρόγκας, Γραμματικός 12(2), Τσορμπατσιόγλου 1, Βούζας 8(2), Βαλιώτης, Σαρδάνης, Σολωμός 12, Αγγελόπουλος 11(2), Τσαπρούνης 21.

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Αχαγιά 82 69-61 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-7, 31-26, 41-38, 54-54 (κ.α.), 69-61 (παρ.)

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Ροδίτης

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 9(1), Μακρυγιάννης 20(2), Οικονόμου 9(1), Πρέκας, Μανούσος 7, Μιχαλάκης 16(2), Φασιανός 6(1), Φραγκιαδάκης 2, Γούνης, Μαντζάκος.

Αχαγιά (Μπαζίνας): Τασόπουλος 17(1), Μπουρδάνος 16(2), Κωνσταντινόπουλος, Καλογιάννης 4(1), Φραντζής 2, Ταρνάρης 13(2), Χριστοδουλόπουλος 6, Λυμπέρης 3(1).

 

ΑΟ Γλαύκος – Ηλυσιακός ΑΟ 71-73

Δεκάλεπτα: 22-22, 44-39, 51-61, 71-73

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Χουγιάζος

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 3(1), Βουρνάς 26(1), Τριπολίδης, Σπύρου, Θανόπουλος 16(3), Παπαβασιλόπουλος 17(1), Σούντρης, Λαμπρόπουλος 2, Χατζηκάλφας, Γαλάνης, Δημάκος 4, Κουκουλομάτης 3(1).

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 1, Κελαϊδής 14(1), Φώτσης 18, Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 2, Πλευράκης, Οουντίντζο-Βλαδίτσης 12, Πατσαντζόπουλος 2, Ταταράκης 4, Μπάζιος 8(1), Ετζιάκα 12, Παντζούρης.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – Παναχαϊκή ΓΕ 94-64

Δεκάλεπτα: 30-15, 40-21, 77-52, 94-64

Διαιτητές: Γιακείμη, Σιδέρης

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 5, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 22(6), Μακρής 5(1),Τζαϊδάς 4, Αυγενικός 6, Περρωτής 15, Μήτσου 2, Αδαμόπουλος 10(2), Κωνσταντίνου 16(4), Κόης 4, Λάκοβ 3(1).

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 9(1), Γατσούλης 8(2), Νικολάου 6, Τσουλέας, Παπανικολόπουλος 10(2), Λυμπερέας 2, Γκόβας 8(1), Βανδώρος 3(1), Καραγιάννης 7, Μπαρδάκας 9, Παγανιάς, Κουμανιώτης 2.

 

Βαθμολογία: 

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 21

2. Ηλυσιακός 20

3.  ΚΑΟ Κορίνθου 19

4.  Αχαγιά ’82 18

5.  ΝΕΟ Ληξουρίου 18

6. Άρης Νίκαιας 18

7. Κορωπί 18

8. Παναχαϊκή 17

9. Γλαύκος 15

10. ΑΕΝΚ 15

11. Χαλάνδρι 13

12. Ακράτα 12

13.  Τρίπολη 12

14. ΑΟ Ερμιόνης 12

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

2ος Όμιλος 

Αποτελέσματα:

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-81

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 89-95 (παρ.)

ΑΟΝΣ Μίλων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-73

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΚ Χαλκίδας 79-71

ΑΣ Πέρα – Βούρειος ΑΟΛ Χίου (αναβλήθηκε)

Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56

Δεκάλεπτα: 15-16, 35-34, 51-49, 66-56

Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσακιράκη

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 14, Ιωακειμίδης 14, Μηντζαρίδης 13(2), Κιγμέτογλου 13, Κατράνας 6(1), Σκαμνάκης 4, Ζανιδάκης 2.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγαΐτας): Ρετσινάς 15(1), Καράμπελας 8, Κοψιάς 7(1), Ξιούρας 6(2), Αλβέρτης 5(1), Πουρνάρας 5, Μαράκης 4, Αρμάος 2, Νάτσος 2.

 

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-81

Δεκάλεπτα: 21-18, 42-44, 64-63, 84-81

Διαιτητές: Καμήτσος, Ελ Ανύ

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 8, Ζαφειρούδης 10(3), Χονδρόπουλος 24(6), Πολίτης, Μάκαρης 18(2), Προδρόμου 18, Ονάσογλου, Χάρος 2, Δίπλαρος 2, Ναυπλιώτης, Μυλωνάς 2.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 18(1), Παπακώστας, Λίτσο 20(5), Παπαδημητρίου 2, Τύρλας 4, Παπουτσής 11(3), Σταμέλος 18(4), Κορομηλιάς 3(1), Γαλιατσάτος 1, Μητσάκης 2, Σβάρνας 2.

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 89-95 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 28-19, 49-40, 65-64, 77-77 (κ.α.), 89-95 (παρ.)

Διαιτητές: Kατσαπρακάκης, Σκανδαλάκης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Δαρμής, Μπέλλας Γ. 4 Γεροκώστας 16(1), Φουντάς 14(2), Μπολατόγλου 19(3), Κατσαρός, Μπελλάς Οδ. 17(1), Ραλλάκης 2, Μανταλβάνος 14, Τσιουμπρής 3, Βάτσιος.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 9, Γκοντόπουλος 5, Γεωργίου 2, Μιχαήλ 20(1), Κουλούρης 3(1), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 16(2), Δημητριάδης 32(1), Σακελλαράκης 8.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΚ Χαλκίδας 79-71

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 25-9, 48-36, 59-50, 79-71

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 11(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 18(3), Παγώνης, Παρδακάς 6, Χαρατσής 5, Γιώτης, Γκιζόγιαννης 21(2), Ντέντα 5, Τριανταφύλλου 2, Ανέστης 11(1).

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 13(3), Παπάδης 12, Στεφάνου 6(1), Κατσούλας 8, Σταθόπουλος Ευστ., Σταθόπουλος Δημ. 5(1), Μητσιμπόνας 12(1), Γεωργιάδης 7(1), Λούκας, Φραγκούλης, Σιδέρης 8.

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-73

Δεκάλεπτα: 17-24, 30-34, 48-53, 64-73

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ζιώγας

Μίλωνας (Αποσκίτης): Χωματάς, Σουλινάρης 2, Μπελίτσης 12, Καραγιαννίδης 8(1), Παπαδάκης 11, Γαλάνης, Ζούκας 6, Ανδρεόπουλος 6, Ψυλέας 14, Μόσορας 3(1), Τζανικιάν 2.

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 5(1), Ζαρμακούπης 26, Δρίβας 15(3), Αμβρατζής 14, Κανελλόπουλος, Πιτούλης 4, Κριζέας 4, Μπένος 4.

 

Βαθμολογία 

1. Ένωση Ιλίου 18

2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16

3. Xαλκίδα 16

4. Ζωγράφου 16

5. Ερμής Σχηματαρίου  16

6. Τα Φανάρια 16

7. Αργοναύτης 15

8. ΦΕΑ 14

9. Άρης Θήβας 14

10. ΑΟΚ Χανιά 14

11. ΠΕΡΑ 13

12. ΒΑΟΛ 13

13. Μίλωνας 13

*Ο Αίαντας Αυλίδας έχει αποσυρθεί

 

3ος Όμιλος 

Αποτελέσματα: 

Τιτάνες Παλαμά – ΣΚ Ιωάννινα  61-78

ΦΟ Αριδαίας – Αίολος Τρικάλων 79-77

Ικαροι Τρικάλων – Αναγέννηση Καρδίτσας  81-68

ΓΑΣ Μελίκης – Αετοί Βέροιας 74-64

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας 89-64

Ολυμπιακός Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας  20-0 (κ.α.)

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας 89-64

Δεκάλεπτα: 27-20, 51-32, 70-48, 89-64

Διαιτητές: Παγώνης, Παζώλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Χρήστου, Γυφτάκης 15(2), Σαχπατζίδης 4(1), Καλογεράτος 19(3), Παπανικολάου 11, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 22(1), Δαβάνης 7(1), Φίλιος 6(2), Παππάς 1.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 13(1), Τσιάμης 14(3), Παπαγρηγορίου 8, Γκόνος 14(4), Γκουτζιομήτρος 9, Ντρίζα Ερ. 1, Σαββίδης, Παπούλιας 2, Ντρίζα Τζ., Βασιλείου 3.

 

Ικαροι Τρικάλων – Αναγέννηση Καρδίτσας 81-68

Δεκάλεπτα: 22-20, 41-33, 56-53, 81-68

Διαιτητές: Σταματόπουλος, Τσουμαχίδης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 2, Βλάχος 3, Κολότσιος 17(4), Κρεμμύδας 4, Κατσαρές 17(1), Τζορμπατζάκης 3(1), Ραμμίδης 2, Μέξης 17, Γεωργόπουλος, Γκιουλέκας 16(2).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 9(3), Γεωργαντάς 12(1), Πανταζής 2, Τσέλιος 1, Κοβάτσεφ 9(2), Ντούρλιας, Αργύρης 12(2), Αντωνίου 12(2), Δίκαρος 8.

 

Τιτάνες Παλαμά – ΣΚ Ιωάννινα 61-78

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-32, 49-49, 61-78

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Τσάνταλη

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10, Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 13, Σφακιανός, Ξένος 8(2), Τσούμας 14(1), Φαλιάκης 2, Μακρής 5(1), Σκουφέζης 9(1), Αρχοντούλης.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 7(1), Δουρούκης 12(2), Τσιτσώνης, Βάσης 2, Κατσίβελος, Πατραμάνης, Ξιούρας 5, Σφουγγάρης 3(1), Σωτηράκης 24(2), Τσιρώνης 3(1), Μπάλλας 18.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Αετοί Βέροιας 74-64

Δεκάλεπτα: 23-23, 37-36, 53-48, 74-64

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης 25(3), Σαζακλίδης 3(1), Στοϊτσης 11(2), Ρογγότης 9, Λέφας 6, Ημερίδης 16.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος, Γιαννουζάκος 6(1), Γκεκόπουλος 12, Γαβριηλίδης, Κουσιάντζας 7, Σταυρουλάκης 15(2), Μαραπίδης 10(1), Αλευρίδης 1, Ιωσηφίδης 8(2), Γκανάς 5(1).

 

ΦΟ Αριδαίας – Αίολος Τρικάλων 79-77

Δεκάλεπτα: 21-19, 15-21, 22-21, 79-77

Διαιτητές: Σιταρίδης, Καντερές

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 6(2), Πάντης, Πονόπουλος 5, Αβραμίδης 9(3), Πετρούδης, Γεωργάκης 13, Μακρόπουλος 30(1), Παουλεάνου 18(4), Αμπάρης.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 5(1), Πανάρας 17(5), Πρεμέτης, Αρούρης 13(3), Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 6, Σπηλιόπουλος 13, Κατσαδούρος, Τσότσος 22(1).

 

Βαθμολογία:

1. Αίολος Τρικάλων 19

2. Νίκη Βόλου 19

3. ΣΚ Ιωάννινα 17

4. ΓΑΣ Μελίκης 16

5. Ικαροι Τρικάλων16

6. Ολυμπιακός Βόλου  15

7. Αναγέννηση Καρδίτσας 15

8. Αετοί Βέροιας 15

9. ΑΓΣ Ιωαννίνων 14

10. Τιτάνες Παλαμά  14

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 14

12. ΦΟ Αριδαίας 12

13. Φαίακας Κέρκυρας 8

*Ο Αριστοτέλης Φλώρινας έχει ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο Φαίακας Κέρκυρας ένα λιγότερο.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

4ος Όμιλος 

Αποτελέσματα:

Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 56-61

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Μέγας Αλέξανδρος 77-68

Ζέφυρος – Κένταυρος Καλικράτειας 68-60

Μακεδονικός – Μαντουλίδης 80-75

Ικαροι Σερρών – ΔΕΚΑ 68-67

ΜΕΝΤ – Λεύκιππος Ξάνθης 65-59

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα 

Μακεδονικός – Μαντουλίδης 80-75

Δεκάλεπτα: 18-20, 44-31, 57-45, 80-75

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Αγραφιώτης Β.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 5(1), Τσαούσης 3, Καραθανάσης 3(1), Παλιαχάνης 10(1), Καραμπέκης 3, Κομμάτας 2, Φλιάτης 20, Λυχριδάς, Τσιόγκας 16, Πρωτούλης 18(2).

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Δημητρόπουλος 4, Μπάρμπας 4, Μπακογλίδης, Τάκης 11(3), Φόρογλου 22(4), Λαγός 6, Κεραμάρης 16(1), Μαλανδρής 7, Ντίαθ 3, Ντολόπουλος, Στεργιόπουλος.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 56-61

Δεκάλεπτα: 12-20, 24-31, 45-47, 56-61

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Βασιλόπουλος

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 6, Δώδος 14, Μπόζης 2, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 16, Μανδαλάκης 10(2), Κάλφας, Καλαμπάκας 9(3).

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 7, Γρίψιος , Γεωργιανός Ν., Γεωργιανός Π. 2, Τράκας 4, Δημητρακάς 10(1), Δατσιάδης, Ντίνος 4(1), Χατζηανδρέου 6, Θολιώτης 17(2), Κάτος 5, Χορτομάρης 6(2).

 

Ζέφυρος – Κένταυρος Καλλικράτειας  68-60

Δεκάλεπτα: 22-18, 29-27, 50-38, 68-60

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Αποστόλου 14(4), Κουλαξής 14(1), Ματενίδης 12, Γιαννάκης 2, Καρκανιάς, Παγωνίδης, Μόρας, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 10, Συμεών, Σαρρής 13(1), Καραγιαννάκης 3.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 10(1), Βελισσαρίου, Πιτσούλης Τ., Πιτσούλης Α., Μιχαηλίδης 1, Παρασκευάς 7, Χατζηλάμπρου 4, Βούκα, Δασκαλάκης 8, Κιτσούλης 30(3).

 

Ικαροι Σερρών – ΔΕΚΑ 68-67

Δεκάλεπτα: 25-15, 41-39, 53-60, 68-67

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Χρυσάφης

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 4 (1), Σιδερίδης 11 (1), Αγγειοπλάστης, Δαλαγκόζης 5 (1), Κουτσοκώστας 19 (1), Γκούτζιας 2, Παρχαρίδης 7, Μπίλιος 6 (2), Κακιούζης 14.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 6, Κρίτσικας, Παπασάβογλου Αρ. 4, Χατζηχρήστος 17 (2), Τσιροπούλης Μ. 16, Παπασάβογλου Αν. 16, Καρανώτας 6, Καλαποθαράκος 2.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Μέγας Αλέξανδρος 77-68

Δεκάλεπτα: 23-9, 39-31, 56-49, 77-68

Διαιτητές: Σελεβός, Κωνής

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Πασούδης 13(3), Φωτόπουλος 12, Μπόζιτς 4, Σαμαράς 2, Μύθιλλος, Δημάκης 4(1), Βουλγαράκης 14(4), Μητρόπουλος 6(2), Σπουργίτης 1, Μαρκόπουλος 2, Συμεών 3.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Γκολέμας 7, Μακούλης 6(1), Τσαουσίδης 5, Μαδεμλής 3, Γιαχανατζής 13(1), Νικολάτος 5(1), Κωνσταντινίδης 2, Ορφανίδης 4,  Μέλλιος, Πισιώτης 1, Χατζηβούρκογλου 17(5), Πολυμένης 5.

 

ΜΕΝΤ – Λεύκιππος Ξάνθης 65-59

Δεκάλεπτα: 24-12, 35-34, 56-48, 65-59

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Τοπαλίδης

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου 2, Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 14(1), Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 6(2), Γκύζης 8(1), Μιχαηλίδης 17(3), Μπέλλος 3(1), Γκαντίδης, Πασχαλίδης 5, Μανδράς, Σιόλογκας 10.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος 8, Ιορδάνογλου 10(1), Στεργίου, Ζαμπάκης 10, Βοϊβατόπουλος 14, Χρήστου 9,  Νικολόπουλος 6(2), Μακαρατζής, Γρούδος 2, Παλλάκης.

 

Βαθμολογία:

1. Λεύκιππος Ξάνθης 18

2. Μακεδονικός 18

3. Ικαροι Σερρών 17

4. ΜΕΝΤ 17

5. Ελπίδα Αμπελοκήπων  17

6. Πανσερραϊκός 16

7. ΔΕΚΑ 15

8. Ασπίδα Ξάνθης  15

9. Ζέφυρος 14

10. Κένταυρος Καλικράτειας 14

11. Μέγας Αλέξανδρος 14

12. Απόλλων Καλαμαριάς 12

13.  Μαντουλίδης 10

*Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

**Ελπίδα Αμπελοκήπων και Ασπίδα Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο. 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.