allstarbasket.gr

Ο Εθνικός Πειραιά νίκησε στο “σαλούν” τον Παπάγο με 88-84 και οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής.

Ο ΕΦΑΟΖ νίκησε τον Δούκα στον Β’ όμιλο κι ο ΟΦΗ τον Πανιώνιο στον 2ο όμιλο, ενώ η Νίκη Βόλου νίκησε εκτός έδρας τη Λευκάδα στο ντέρμπι του τρίτου ομίλου!

Αναλυτικά όσα έγιναν την Κυριακή (01/11) στη Β’ Εθνική.

 

1ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική

Η ΦΕΑ πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας στο Ληξούρι και συνεχίζει αήττητη την πορεία της στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, κάτι που ισχύει και για τον Εθνικό, ο οποίος πήρε το εκτός έδρας ντέρμπι από τον Παπάγο.

Τρεις αγώνες του ομίλου αναβλήθηκαν.

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 75-67
Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 84-88
ΝΕΟ Ληξουρίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-79
Ιωνικός ΝΦ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 78-88
Αργοναύτης Τριγλίας-Ένωση Ιλίου  (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Αχαγιά 82-Πεντέλη (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας (ΑΝΑΒΟΛΗ)

 

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 75-67
Διαιτητές 
:Πλιάκας-Ασλανίδης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα : 22-17, 39-40, 60-56, 75-67
ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Χαικάλης, Γ.Μακρής 7 (1), Δ.Μακρής 11 (1), Λιακόπουλος 26, Φακοπουλίδης 14 (2), Αρσένης 3 (1), Κωνσταντίνου 2, Ετζιάκα 12
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Ονάσογλου) : Πολίτης 3 (1), Τσούκας 19 (2), Μάκαρης 3, Προδρόμου 12, Χάρος 7, Αναγωνστόπουλος 6, Αγγελόπουλος 15 (1), Βρέττας 2, Καραγιάννης, Μυλωνάς.

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-79
Διαιτητές :
 Λιότσος-Ρίζος-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα : 16-17, 32-25, 45-56, 65-79
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 4, Ιωάννου 7 (1), Μιχάλογλου 9 (1), Β.Λαμπρόπουλος 9 (2), Ψαρόπουλος, Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 4, Ρεκουνιώτης 20, Ματσούκης, Δ.Λαμπρόπουλος 8.
ΦΕΑ (Καρατζάς) : Μπάρδας 15 (3), Δήμου, Στεργιάκης 20 (1), Γκαϊντάσοφ 1, Ζήρος 2, Λίτσιος 10 (2), Αφαλίδης, Καραλευθέρης 19 (3), Γεωργοπαπαδάκος 12 (3).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 84-88
Διαιτητές:
 Καραβίτης-Αργυρούδης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 20-27, 38-45, 54-62, 84-88
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Μπάλας 11 (2), Τσιτσιγιάννης 12, Τρίχας 2, Κωνσταντακόπουλος 12 (2), Χρυσός 12 (3), Καρακατσάνης, Καραβανάς 9, Παπαζήσης 2, Σοφρωνάς 13 (2), Μπάλος 11.
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης) : Μπαρμπαρής 1, Βασιλόπουλος 26 (4), Λιβανός 8, Κατσαμπάκης 6 (2), Λεκάκης, Μουστόπουλος 14, Μαργέλης 10 (1), Ζαρκαδούλας 23 (5)

Η Βαθμολογία
(σε 4 αγώνες)

1.Εθνικός Πειραιά 8 (4-0)
2.Έσπερος Καλλιθέας* 6 (3-0)
3.ΦΕΑ* 6 (3-0)
4.ΝΕΟΛ 6 (2-2)
5.Πεντέλη* 5 (2-1)
6.ΑΕΝ Κηφισιάς 5 (1-3)
7.Παπάγου 5 (1-3)
8.Πανελευσινιακός** 4 (2-0)
9.ΚΑΟ Κορίνθου* 4 (1-2)
10.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια* 4 (1-1)
11.Ιωνικός ΝΦ 4 (0-4)
12.Ένωση Ιλίου** 3 (1-1)
13.Αχαγιά 82** 3 (1-1)
14.Αργοναύτης Ραφήνας* 3 (0-3)
* Με ένα αγώνα λιγότερο
** Με δύο αγώνες λιγότερους

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια- Αργοναύτης Τριγλίας
Ένωση Ιλίου – Παπάγου
Εθνικός Πειραιά – Πανελευσινιακός
Έσπερος – ΝΕΟΛ
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Ιωνικός Ν.Φ.
ΑΕΝΚ – Αχαγιά ‘82
Πεντέλη – ΚΑΟ Κορίνθου

2ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική

Ο ΕΦΑΟΖ με τη νίκη του στην έδρα του Δούκα έμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής, αφού ο Πρωτέας Βούλας γνώρισε την πρώτη του ήττα στο Αιγάλεω.

Αποτελέσματα
Μανδραϊκός-Ηλυσιακός 99-83
ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 49-50
Δούκας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-82
ΑΟΚ Χανιά-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-75 (70-70 κ.αγ)
Νε Μεγαρίδος-Άρης Νίκαιας 100-69
ΟΦΗ-Πανιώνιος 78-71
Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας 70-59

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 78-71
Διαιτητές:
 Τσακαλογιάννης-Ντάνος-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-16, 39-40, 54-59, 78-71
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 20 (4), Κριθινάκης 3 (1), Λιανός 11, Τσερκιτζόγλου 16 (2), Μαλλιαράκης, Πετράκης 4, Αγαπιάδης 12 (2), Πρωτογεράκης 8,Καψάλης 2,Καμπάκας, Μηλαθιανάκης, Πάλλης
Πανιώνιος (Μπιτζάνης): Καρέλλης, Κανελλόπουλος 3 (1), Οικονομόπουλος 15 (3), Κωτσακόπουλος 2, Αυγενικός4, Δερμιτζάκης 13 (1), Τσιμπούκης 4, Λυκογιάννης 15 (5), Γκαβανόπουλος 15 (1), Σκαρμούτσος

ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 100-69
Διαιτητές:
 Αποστολίδης-Ορφανός Ιορδ.-Χρηστίδης Π.
Δεκάλεπτα: 28-18, 53-41, 77-55, 100-69
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Ραζής 5, Κοντόπουλος, Γκάτζιας 17 (4), Αγγελόπουλος 7 (1), Μπατής 8 (2), Λούκας, Τζάιδας 4, Κοντραφούρης 14, Χάσα 8, Δομπρογιάννης 20 (1), Καραμανλής 9, Καλλιανιώτης 8
Άρης Νικαίας (Καράμπελας) : Μπουρίτης, Τζώρτζης 3 (1), Παπάδης 9 (1), Καρυστινός 11 (2), Πρίτσος 5 (1), Κόλλιας 7, Φρουσκλιάς 11 (1), Πεταλάς, Καραβανάς, Κρητικός 20 (1), Κάππης, Παπαδάκης 3 (1)

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 99-83
Διαιτητές :
  Στρέμπας-Γρίβα-Τζίμης
Δεκάλεπτα : 24-19, 42-40, 69-64, 99-83
Μανδραϊκός (Σταθούλης) : Ρουμελιώτης 18 (3), Παπανικολάου Δ. , Κοψιάς 10 (2), Αλεξανδρόπουλος 29 (4), Παπανικολάου Α. , Καραγιάννης, Κρεμμύδας, Τάταρης 23 (2), Λιούνης 11 (1), Σιδερής, Γκιουαλτιέρι 8
Hλυσιακός (Καυκής) : Γραμματίκας 3 (1), Κελαϊδής 26 (4), Φώτσης 14 , Καλδής, Χαραλαμπης 10 (2), Πλευράκης, Κεφαλάς 12, Κούνας 2, Αναγνωστάκης 7 (1), Μπάζιος 6, Οουαντίτζο – Βλαδίτσης 3

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 70-59
Διαιτητές: 
Ραχιώτης-Τηγάνης-Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 18-20, 37-29, 53-43, 70-59
Αιγάλεω (Ζαβός) : Κουκάς 8 (2), Αγγελόπουλος 7, Καράμπουλας 12 (1), Πολυτάρχου 13 (1), Πετροδημόπουλος 10 (1), Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς 7, Μουλάς 5 (1), Μαχαίρας 5
Πρωτέας Βούλας (Τερζής) : Δενδρινός 8 (1), Κυριλής 18 (2), Μόρφης 9 (3), Ματσάγγος 4 (1), Α.Φιλίππου 1, Χ.Φιλίππου,  Γάργαλης 7, Σκουλούδης 6, Πετς 6 (2)

ΔΟΥΚΑΣ – ΕΦΑΟΖ 73-82
Διαιτητές:
 Σκαλτσής-Κοτσίρης-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 16-14, 37-43, 54-61, 73-82
Δούκας (Αγγέλου – Δανιήλ): Δημόπουλος, Αλεφαντινός, Λάκκας 12, Παλαιοχωρίτης 12(3), Δρόσος 16, Παπαντωνάκος 10(1), Δουρουντούς, Μαράντος 4, Χατζής, Σακελλαρίου 9, Κορκοντζέλος 2, Τζέμης 8 (1)
ΕΦΑΟΖ (Μάνος – Ζωηρού): Μαυροειδάκος 3(1), Μπιλάλης 10(2), Βάρσος 16(2), Μαγκουνής 18(3), Κριζέας, Μακρής, Σαμοθράκης 9(3), Κανελλόπουλος 8, Σταύρου, Λαναράς 4(1), Ανδρεόπουλος 12, Σιδέρης 2

Η Βαθμολογία

(σε 4 αγώνες)

1.ΕΦΑΟΖ 8 (4-0)
2.ΟΦΗ 7 (3-1)
3.ΝΕ Μεγαρίδας 7 (3-1)
4.ΑΟΚ Χανιά 7 (3-1)
5.Πρωτέας Βούλας 7 (3-1)
6.Παλαιό Φάληρο 6 (2-2)
7.ΚΑΟ Μελισσίων 6 (2-2)
8.Αιγάλεω* 5 (2-1)
9.Μανδραϊκός 5 (1-3)
10.Άρης Νίκαιας 5 (1-3)
11.Ηλυσιακός * 4 (1-2)
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου* 3 (1-2)
13.Πανιώνιος 4 (0-4)
14.Δούκας* 3 (0-2)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Ηλυσιακός-ΚΑΟ Μελισσίων
Π. Φάληρο-ΔΟύκας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΟΚ Χανιά
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΝΕ Μεγαρίδος
ΓΝΟ Άρης Νίκαιας-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός

3ος Όμιλος – 3η Αγωνιστική

Ένας αγώνας έγινε σήμερα για την 3η αγωνιστική, με τη Νίκη Βόλου να νικά εκτός έδρας τη Δόξα Λευκάδας. Πέντε παιχνίδια αναβλήθηκαν.

Αποτελέσματα
ΜΕΝΤ-Πρωτέας Γρεβενών (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Αίολος Τρικάλων-Ερμής Σχηματαρίου (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Τρικάλων (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Μαχητές Πειραματικό-ΧΒΑ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου 71-73
Μελίκη-Ιωάννινα ΣΚ (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Ο αγώνας αναλυτικά:


ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 71-73
Διαιτητές:
 Θεοδώρου-Αγραφιώτης Γρ.-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα:  16-16, 34-36, 53-42, 71-73
Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης): Σιπητάνος 13 (2), Κοντούδης 16, Πολυμένης 1, Λαζάρου 7, Τζακόπουλος 8 (1), Ξενιτίδης 17 (3), Κωνσταντινόπουλος 5 (1), Κατσαούνης, Σταματέλος 4 (1)
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος-Μαύρος): Κωστούλας 6, Βερτζάγιας 12, Διγενής 3, Ευτυχίδης, Κουτίνας 22, Μπουσκολίτης 7 (1), Τάσσος 5, Σαριμπαλίδης 2, Φιλιππόπουλος, Λόλας 1

Η Βαθμολογία
(σε 3 αγώνες)

1.Νίκη Βόλου 6 (3-0)
2.Δόξα Λευκάδας 5 (2-1)
3.Αίολος Τρικάλων* 4 (2-0)
4.Ιωάννινα ΣΚ* 3 (1-1)
5.Μαχητές Πευκών* 3 (1-1)
6.Μελίκη* 3 (1-1)
7.Ερμής Σχηματαρίου** 2 (1-0)
8.Έσπερος Λαμίας** 2 (1-0)
9.XBA 2* (0-2)
10.Ίκαροι Τρικάλων* 2 (0-2)
11.ΜΕΝΤ* 2 (0-2)
12.Πρωτέας Γρεβενών* 2 (0-2)
* Με έναν ένα αγώνα λιγότερο
* Με δύο αγώνες λιγότερους

Η επόμενη αγωνιστική (4η)

Ερμής Σχηματαρίου – ΜΕΝΤ
Ικαροι Τρικάλων – Αίολος Τρικάλων
ΧΒΑ  – Εσπερος Λαμίας
Νίκη Βόλου – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Δόξα Λευκάδας – Μελίκη
Πρωτέας Γρεβενών – IBC

(Περισσότερα σε λίγο…)

 

 

 

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠροηγούμενοΡεάλ Μαδρίτης: Έκανε το 8 στα 8, 86-78 στη Βαλένθια
ΕπόμενοΓ’ ΕΘΝΙΚΗ, 4ος ΟΜΙΛΟΣ: Πρόγραμμα και αποτελέσματα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.