allstarbasket.gr

Το πλήρες πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ελλάδας για την αγωνιστική περίοδο 2019/20. 

 

Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2019-2020

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019

1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ   70-64
02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ   84-98
03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   79-81
04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   73-68
05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ   / 20 Σεπτεμβρίου / 84-65
06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   72-49
07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ   73-68
08. ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ   64-77

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ   93-83
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ   73-44
11. ΧΑΝΘ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ   68-83
12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-62
13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ   66-73
14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ   74-83
15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   89-76
16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   56-68

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   77-94
18. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ- ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   63-111
19. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ   60-76
20. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   74-79
21. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   49-85
22. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ   65-82
23. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   62-58
24. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   20-0
25. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   60-73
26. ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   56-90
27. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ   73-79
28. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   81-71
29. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ   73-88
30. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ   60-45
31. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ  58-64
32. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ   83-82

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019

33.  Ολυμπιακός–Ανατόλια 76-91
34. Κόροιβος –Παγκράτι 93-89
35. Παπάγου – Αίας Ευόσμου 77-66
36. ΑΣ Καρδίτσας – ΑΟ Αμύντας 93-96
37. ΕΚ Καβάλας – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 80-87
38. ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 64-91
39. ΓΣ Μανδραϊκός – ΑΕ Ψυχικού 65-59
40. ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΣ Διαγόρας Δρ. 71-77

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. Ιωνικός Νίκαιας – Κολοσσός Ρόδου 73-79
42. Μανδραϊκός – Λαύριο 56-79
43. Ανατόλια- Λάρισα 67-77
44. Δάφνη Δαφνίου – Κόροιβος 87-76
45. Άρης- Ηρακλής 63-64
46. Παπάγου – Ρέθυμνο 62-81
47. Χαρίλαος Τρικούπης – Πανιώνιος 71-80
48. Διαγόρας Δρ. – Αμύντας 90-73

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, 14-16/10/2019

49. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανιώνιος 93-72
50. Κολοσσός Ρόδου – Λαύριο 73-56
51. Δάφνη Δαφνίου – Λάρισα 63-83
52. Ρέθυμνο – Ηρακλής 81-70

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10-6/11/2019

53. Ρέθυμνο-Κολοσσός Ρόδου 75-65

54. Διαγόρας Δρυοπιδέων-Λάρισα 95-75

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες, 9-10/11/2019

55. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΑΟΚ 81-66
56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 81-79
57. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ 57-51
58. ΑΕΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ 71-61

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες – Τετάρτη 12/02/2020

59.
60.

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020

61.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.