allstarbasket.gr

Δείτε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής, που στην πλειονότητά τους, διεξήχθησαν στους ομίλους του Νότου.

Μόνο ένας αγώνας έγινε στους τρεις ομίλους του Βορρά.

Αναλυτικά

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ήφαιστος Αχιλλέας-Εργοτέλης 65-70

Παναχαϊκή-ΣΚ Καλαμάτα 58-57

ΣΔΥ Τρίπολης-Αίολος Αγυιάς 65-62

ΕΑ Πατρών-Διαγόρας Ρόδου 60-88

Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων Ο Κυπαρισσεύς (αναβλήθηκε)

Ρεπό: Σφήκα Αμαλιάδας

 

Φύλλα αγώνα

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 65-70

Δεκάλεπτα: 18-20, 31-40, 51-53, 65-70

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Βαγγάλης

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Φιλίππου): Μανολόπουλος, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος 9, Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 9 (2), Κεφαλάς 13, Σουρλός, Γιαννούτσος 10 (2), Καραδολάμης 14, Τσεκλένης 10 (2), Καραγιάννης 2, Γιόβας 4.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης 3, Μαιστρέλης 15 (4), Καρλάφτης 6 (1), Μπουμπάρης 10, Δαπουλάκης 2, Μανιαδής, Κουμάκης, Γουμενάκης 9 (1), Αντωνογιαννάκης, Μητρόπαπας 16 (1), Καραλής 9 (1).

 

ΕΑΠ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 60-88

Δεκάλεπτα:  9-21, 31-43, 43-65, 60-88

Διαιτητές: Κηπώσης, Αναστασόπουλος

ΕΑΠ (Φραγκισκάτος): Μανωλόπουλος, Μπεκατώρος 6(1), Κυριακίδης 7, Φωτιάδης 15 (1), Φραγκισκάτος Δ. 6, Δόνος, Παλλαδινός 10, Μπονίκος 8(1), Λυμπερέας 7, Μαυρίας 1.

Γ.Σ. Διαγόρας (Μάγος): Μανωλόπουλος 46(9), Κουρμαδιάς 3(1), Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης 9(1), Χατζηδημητρίου 5, Καταβαίνης 10(1), Μητσού Κ. 9(1), Κανύχης, Μητσού Ι., Γεωργουλάκος 3(1), Γκοτζάι.

 

ΔΡΟΜΕΙΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΙΑΣ 65-62

Δεκάλεπτα: 18-12, 31-31, 48-44, 65-62

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπαβέλλας

Δρομείς (Μπαλής): Χατζόπουλος 22, Καλούλης 11(3), Παπαγεωργίου, Πετρόπουλος 2, Μπαλής 14(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 5(1), Μαντίκος 2, Αγγουράς 6(1), Μίχος.

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Τολάτος 6, Βεργανελάκης, Γιαννικόπουλος 7(1), Θανόπουλος 11(1), Αρχιμανδρίτης 2, Μαναβόπουλος 20(1), Σουλιώτης 14(1), Αγγελακόπουλος 2.

 

Βαθμολογία

1. Παναχαϊκή 6

2. Αίολος Αγυιάς 5

3. Καλαμάτα 5

4. Εργοτέλης 5

5. Διαγόρας Ρόδου 4 *

6. Τρίπολη 4

7. ΕΑΠ 3 0-3

8. Σφήκα Αμαλιάδας 3 *

9. Ήφαιστος Αχιλλέας 2 *

10. Γλαύκος 1 *

11. Δίων Κυπαρισσίας 1 *

*Έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 8/11)

Καλαμάτα-Ήφαιστος/Αχιλλέας

Αίολος Αγυιάς-Παναχαϊκή

Διαγόρας Ρόδου-Τρίπολη

Δίων Κυπαρισσίας-ΕΑΠ

Εργοτέλης-Σφήκα Αμαλιάδας

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πικέρμι-Δάφνη 94-77

Παπάδος Γέρας-Έξω Παναγίτσα 86-78

Πορφύρας- Μίλων 73-78 (παρ.)

Ίκαροι Καλλιθέας-Τελεθριακός 60-65

Βούρειος ΑΟΛ-Κορωπί 72-67

Ρεπό: ΦΟ Βροντάδου

 

Φύλλα αγώνα

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΙΘΕΑΣ- ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 60-65

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-32, 50-42, 60-65

Διαιτητές: Αντωνίου, Καρανικόλα Ελ.

Ίκαροι Καλλιθέας (Παύλος): Κουτούπας 5, Ιωακειμίδης 11 (3), Χνάρης, Λαμπρόπουλος 5 (1), Μούτσα, Περσίδης, Βλασσόπουλος 13 (1), Τσαγγαράκης 7 (1), Κουκουνιάς 7, Αδαμόπουλος 12.

Τελεθριακός (Τσαούσης): Μέτα, Πανταζής 5, Γκρινιάρης 19, Μητσιμπόνας 11 (2), Τσιριμώκος 6 (1), Γκιζόγιαννης 14 (1), Κιαπέκος 7.

 

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΚΟΡΩΠΙ 72-67

Δεκάλεπτα: 22-18, 38-30, 59-49, 72-67

Διαιτητές: Μαρίγλη, Χουγιάζος

ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Σιμιτσάκης, Βουλίκας 2, Ανδρουλάκης 7(1), Σουλίκας 2, Γκιουρτζίδης, Καράμπελας 8(1), Τσουρής 18, Τρόβας 10(2), Κουϊμτζής, Κωσταντινάκος 9(3), Μαλούκος 16,Κουτσαντωνάκης.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Κυριαζής, Κόης 9(2), Ρωμαίος 2, Κατωπόδης 16(1), Τζελάλης, Μαρκομιχάλης 6(2), Μιχάλης 14, Γκίνης 5, Σιδέρης 5, Μαρκεβίτσιους 10.

 

ΠΙΚΕΡΜΙ-ΔΑΦΝΗ 94-77

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Κουλουμπαρίτσης

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 14, Βογιατζής 6, Κούσουλας 16(1), Μελάς 17(5), Δαμίγος 8(2), Ταφίλη, Δαχρετζής 17(3), Δέλλιος 13, Μαλέρδος 3(1).

Δάφνη (Παρασκευόπουλος): Τζιβελέκας 28(3), Νουρτσελλάρι, Μπγιάλας 2, Μαντζούρος 6, Πίνης, Κερασοβίτης 11, Αρμάος 6(1), Μέλιος 2, Αναγνώστου 22.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 6

2. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 5

3. Βούρειος ΑΟΛ 5

4. Πικέρμι 4 *

5. ΑΕ Έξω Παναγίτσας 4

6. ΑΟΦ Πορφύρας 4

7. ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 4

8. ΑΟ Δάφνης 4

9. Τελεθριακός 4

10. ΓΣ Κορωπίου 3 *

11. ΦΟ Βροντάδου 2 *

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 8/11)

ΑΕΕΠ-Πικέρμι

Μίλων-Παπάδος Γέρας

Τελεθριακός-Πορφύρας

Κορωπί-Ίκαρος Καλλιθέας

Δάφνη-ΦΟΒ

Ρεπό: ΒΑΟΛ

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΠ-Νίκη Αμαρουσίου 84-72

Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Δικαίου Κω 83-74

Ποσειδών Λουτρακίου-Χαλάνδρι 81-87 (παρ.)

Ερμιονίδα-Πέρα 69-90

Πεύκη-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 93-66

Μύκονος-Καρλόβασι 109-79 (30/10)

 

Φύλλα αγώνα

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ 83-74

Δεκάλεπτα: 18-21, 46-38, 64-57, 83-74

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Ροδίτης

Ελευθερία Μοσχάτου (Σίμος): Γκόντγουιν 12, Κρεμαστούλης 8(2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 9(2), Τσιπίδης 14 (1), Γιαμπάνης 9(1), Μανιάτης 4, Βασιλόπουλος 11(1), Κιούσης 14(3).

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσος Ζ., Χατζηνικολάου, Μεταξωτός 4, Τρύπας 21 (5), Τριτσάρης 14 (2), Χατζησταμάτης 13 (1), Χατζηγιακουμής 8 (2), Λάμπρου 14 (1), Τσιλιγκίρης, Κενανόπουλος.

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 81-87 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-10, 32-33, 49-50, 73-73 (κ.α.), 81-87 (παρ.)

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λιόνας

Ποσειδών (Νταλίπης): Φρατζέσκος 3(1), Δόσης 3(1), Πατουχέας 9(1), Δενάκος 21(4), Τσιλομελέτης 24(3), Τουργέλης, Παπανικολάου 4, Τσιμπίκος, Ντίλης, Σακελλάρης 17(2), Δαμβουνίτης, Γρίβας.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(5), Σταθάκης 3, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 9(1), Παπαϊωάννου, Δημητριάδης 17, Παππάς, Μορφονιός 13, Αμπελάς 5, Μωραΐτης 5(1), Ιωάννου, Λάτσης 12.

 

ΚΑΠ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 84-72

Δεκάλεπτα: 28-15, 53-30, 65-46, 84-72

Διαιτητές: Αδαμόπουλος Κ.-Ζαγούρης

ΚΑΠ (Χαζηπανηγύρης): Σγουρος Αρχος 10 (2) Φωτητζόγλου 18 (2), Αγόρης  10 (2), Σβορώνος, Ζερβός 11(2), Τύρλας 9, Παπάς 17 (3), Ολύμπιος 2, Παρασκευόπουλος 7(1), Παπαϊωάννου, Μιχαλόπουλος.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Πρισκομάτης 14(3), Βαφιάς 7, Γεωργακόπουλος 18(1), Κυπριτζόγλου 14(1), Τσεκένης 2, Τσίρος 4, Γιανναλέτσος 13(1).

 

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΠΕΡΑ 69-90

Δεκάλεπτα: 12-17, 31-44, 44-62, 69-90

Διαιτητές: Μπακετέα, Ξυρόκωστας

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 6(1), Ζώτος 2, Θωμάς 8(2), Πουλής Α., Μπινιάρης 5, Γκολέμης 5(1), Πουλής Α. 2, Μπουκουβάλας 3, Ευστρατίου 8, Χονδρόπουλος 18(3), Δοξάκης 12(1), Πουλής.

ΑΣ Πέρα (Χολέβας): Βαθρακοκοίλης 31(6), Θεολογίτης 14(2), Δρόσος 3(1), Βλάχος 5(1), Κακαργιάς 9(1), Αγγελόπουλος 2, Αρκουμάνης 10(2), Κοκορέλης 5(1), Τσιμπούκης 9(3), Δαλαμπέκης 2, Θεοφανίδης, Δημητρίου.

 

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ-ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 104-79

Δεκάλεπτα: 28-7, 50-21, 72-53, 104-79

Διαιτητές: Γρίβα, Λαζόγκα

AO Μυκόνου (Δελαπάσχος): Αμπαράς 32 (6), Μάρτζος 20 (3), Κώτσης, Τσιάρας 20 (5), Σαχά, Παπαθανασίου 3, Τσάμης 20 (1), Δημάκος 4, Μπέλλης 1, Στάνκοβιτς 2, Εζόμο 2.

ΑΕΚ (Βαρβούνης): Σιλιβέστρου, Ανδρικόπουλος 10, Μουρατίδης 22 (3), Δανούσης, Αλεσάνδρου, Παπαδάκης 1, Θειακός 6, Τσιτσιρής 7, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 29 (5).

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 6

2. ΑΟΚ Χαλάνδρι 6

3. ΚΑΠ 6

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 5

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 5

6. ΑΟ Πεύκης 5

7. ΑΣ Πέρα 4

8. ΑΟ Ερμιονίδας 4

9. ΑΕ Δικαίου Κω 4

10. ΑΕ Καρλοβάσου 3

11. ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 3

12. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 3

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 8/11)

Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Μυκόνου

ΑΕ Δικαίου-ΚΑΠ

ΑΟΚΧ-Ελευθερία Μοσχάτου

Πέρα-Ποσειδώνας Λουτρακίου

Ερμιονίδα-Πεύκη

ΑΕ Καρλοβάσου-Τήρων Αγίων Θεοδώρων

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Γόμφοι (αναβλήθηκε)

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 68-58

Τιτάνες Παλαμά-ΓΣ Αμπελώνα (αναβλήθηκε)

Ολυμπιακός Βόλου-Σπάρτακος Ιωαννίνων (αναβλήθηκε)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχέρων Καναλακίου (αναβλήθηκε)

Ρεπό: Λέων Μεσολογγίου

 

 Φύλλο αγώνα  

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 68-58

Δεκάλεπτα: 16-11, 28-28, 51-48, 68-58

Διαιτητές: Ευφραιμίδης Στ., Τοπαλίδης

ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 8, Μυλωνάς, Μαμούρας 2, Παπούλιας 17,  Πολίτης 13(1), Χασιώτης 12(2), Χαρχαρής 4, Γώγουλας, Βαλαμούτης 5(1), Γιωτόπουλος 5(1), Τσαβές 2.

Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 17(1), Αντωνόπουλος, Διαμαντής 2, Νικολάου 5(1), Τσιώτας 9(1), Μεϊντάνης 2, Πρίμπας, Γαλάνης, Καλλίδας, Κοντολάτος 5(1), Σκαρμούτσος 14.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Αλμυρού 5

2. ΓΣ Γόμφοι   4

3. ΓΣ Αμπελώνα   3

4. Αναγέννηση Καρδίτσας  3

5. Σπάρτακος Ιωαννίνων  3

6. Αναγέννηση Λαμίας  3

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων        2

8. Αχέρων Καναλακίου  2

9. Ολυμπιακός Βόλου  2

10. Λέων Μεσολογγίου  2

11. Τιτάνες Παλαμά   1

*ΓΣ Γόμφοι, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΓΣ Αμπελώνα, Σπάρτακος Ιωαννίνων, Αναγέννηση Λαμίας και Λέων Μεσολογγίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ΑΓΣ Ιωαννίνων, Αχέρων Καναλακίου και Τιτάνες Παλαμά από δύο.

 

Επόμενη αγωνιστική (4η)

Αχέρων Καναλακίου-Ολυμπιακός Βόλου

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΣ Αμπελώνα-ΓΣ Αλμυρού

Αναγέννηση Λαμίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΓΣ Γόμφοι-Λέων Μεσολογγίου

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

 

 

5ος Όμιλος

Ναύαρχος Βότσης-Αργος Ορεστικό (αναβλήθηκε)

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης-Ικαροι Γιαννιτσών (αναβλήθηκε)

ΑΣ Καστοριάς-ΔΕΚΑ (αναβλήθηκε)

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας (αναβλήθηκε)

ΦΟ Αριδαίας-ΑΟΚ Βέροιας (αναβλήθηκε)

 

Επόμενη αγωνιστική (4η)

Αετοί Βέροιας-ΦΟ Αριδαίας

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΣ Καστοριάς

ΔΕΚΑ-ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης

Ικαροι Γιαννιτσών-Ναύαρχος Βότσης

Αργος Ορεστικό-ΑΟΚ Βέροιας

 

 

6ος  Όμιλος

 

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος (αναβλήθηκε)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)

Αρίων Ξάνθης-Ανατόλια (αναβλήθηκε)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας (αναβλήθηκε)

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας (αναβλήθηκε)

Ρεπό: ΒΑΟ

 

Επόμενη αγωνιστική (4η)

Ιωνικός Ιωνίας-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΟ Γαλάτιστας-Αρίων Ξάνθης

Ανατόλια-Απόλλων Καλαμαριάς

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας

Ζέφυρος-ΒΑΟ

Ρεπό: Σταυρούπολη

Τα πλήρη προγράμματα και τα αποτελέσματα ανά όμιλο στη Γ’ Εθνική:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 5ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠροηγούμενοΓ’ ΕΘΝΙΚΗ, 1ος ΟΜΙΛΟΣ: Πρόγραμμα και αποτελέσματα
ΕπόμενοΜε κορυφαίο τον Νικ Καλάθη η Μπαρτσελόνα έσπασε το αήττητο της Τενερίφης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.