Κύπελλο Ανδρών

Το πλήρες πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Α’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/2022

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

  1. ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 58-92
  2. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 75-70
  3. ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 20-0
  4. ΑΟ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 77-79
  5. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 57-55
  6. ΚΑΠ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 78-59
  7. ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ –ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-20
  8. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 95-73
  9. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ 42-60
    9α. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 74-70

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

  1. ΑΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ – ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 55-86
  2. ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 93-80
  3. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 72-61
  4. ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 81-71
  5. ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΑΓΣ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 96-59
  6. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 20-0
  7. ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ 87-79
  8. ΜΕΝΤ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 61-99
  9. ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012 85-54

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

  1. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 67-61
  2. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 0-20
  3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΟΦΗ 106-62
  4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 0-20
  5. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 0-20
  6. ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 20-0
  7. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 94-79
  8. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 71-83
  9. ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 57-83
    A/A ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

  1. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 20-0
  2. ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 20-0
  3. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 67-89
  4. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 93-83
  5. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 54-52
  6. ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ –ΔΕΚΑ 60-83
  7. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET 71-74
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ ΦΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 56-62
    A/A ΧΑΝΘ

2η Αγωνιστική 

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής

        1. ΚΑΠ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 84-74
        2. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 76-71
        3. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 82-57
        4. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 72-55
        5. ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 81-79

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής

  1. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣ. – ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 70-44

42.ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ Κ. – ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 61-63

43. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ 83-70

44. ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ 69 –79

  • A/A ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Σάββατο 24/09/2022

Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής

  1. Εθνικός ΟΦΠΦ- Πρωτέας Βούλας 58-81
  2. Πανιώνιος ΓΣΣ- ΑΟ Αχαγιά 82  20-0 (άνευ αγώνα)
  3. ΑΟ Παγκρατίου- ΑΟΝΣ Μίλων 70-83
  4. Πανελευσινιακός ΑΟΚ- ΠΟΚ Έσπερος 89-70
  5. ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια» – ΑΕ Ν.Κηφισιάς (25/09) 64-71

Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής

  1. Σταυρούπολη ΕΚ – ΧΑΝΘ 75-67
  2. ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΣ Ευκαρπίας 73-47
  3. ΔΕΚΑ – Τρίκαλα Basket 64-57
  4. ΑΣ Βίκος Ιωαννίνων – Έσπερος ΓΣ Λαμίας 82-88
    A/A  ΑΠΣ Φίλιππος

3η Αγωνιστική – Κυριακή 02/10/2022 (17:00)

Όμιλος Γ’ Εθνικής

  1. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧ. – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 89-96
  2. ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 70-78
  3. ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣ. 81-74
  4. ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 73-67
  5. ΚΑΠ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 72-69

Β’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 12/10/2022 (17:00)

    1. ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 75-89
    2. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 20-0 α.α.
    3. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 58-89
    4. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 84-83
    5. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 66-79
    6. ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 60-73
    7. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 84-70
    8. ΚΑΠ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 71-67
    9. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 90-88
    10. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 67-74
    11. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 0-20 α.α.
    12. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 20-0 α.α
    13. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΔΕΚΑ 60-49
    14. ΜΙΛΩΝΑΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 62-85
    15. ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 0-20 α.α

Πρόκριση άνευ αγώνα: ΑΕ Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/10/2022

  1. ΑΕ Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 70-86
  2. ΚΑΠ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 43-82
  3. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 75-82
  4. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ 60-84
  5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 78-77
  6. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 104-96
  7. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 83-59
  8. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 95-97 (Γ’ παρ.)

3η Αγωνιστική – Τετάρτη 09/11/2022

  1. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 80-87
  2. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 74-68
  3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 85-83
  4. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ–ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 20-0 α.α.

Γ’ Φάση -Final Four  (16-18/12/2022) 

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.