BCL 2021-22

To πρόγραμμα του Basketball Champions League για τη σεζόν 2021-22, στο οποίο θα λάβουν μέρος το Λαύριο, η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ.

Η κανονική σεζόν αποτελείται από οκτώ (8) ομίλους με τέσσερις (4) ομάδες η κάθε μία, με παιχνίδια που παίζονται εντός και εκτός έδρας. Οι πρώτες ομάδες σε κάθε όμιλο θα προκριθούν απευθείας στη φάση των 16. Η δεύτερη και η τρίτη ομάδα κάθε ομίλου θα βρεθούν αντιμέτωπες σε ένα best of 3 “Play-In” για να προκριθούν στους 16 του BCL.

Η δράση άρχισε στις 4 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί με το Final Four στις 13-15 Μαΐου 2022.

 

Φάση ομίλων

 

1η αγωνιστική

Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ

H Μπούργκος-Μπεσίκτας 82-74

Τρίτη 5 Οκτωβρίου 2021

F Τόφας-Οστάνδη 92-83

Ε Ιγκοκέα-ΠΑΟΚ 68-64

G Κλουζ-Νταρουσάφακα 66-60

C Λαύριο-Ντιζόν 65-63

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Σάσαρι 94-81

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Καρσίγιακα 84-86

D Τρεβίζο-Ρίγα 91-85

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021

C Νίζνι-Ουνικάχα Μάλαγα 62-79

A Προμετέι-Τενερίφη 70-73

D Σομπατέλι-ΑΕΚ 83-78

Ε Γαλατάσαραϊ-Νίμπουρκ 101-85

H Όλντενμπουργκ-Ρίτας Βίλνιους 76-72

G Μπρίντιζι-Χάποελ Χολόν 61-88

F Στρασμπούρ-Κάλεβ 75-73

Β Μανρέσα-Σταλ 81-76

 

2η αγωνιστική

Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021

F Οστάνδη-Στρασμπούρ 77-83

Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2021

F Τόφας-Κάλεβ 77-81

Ε ΠΑΟΚ-Νίμπουρκ 83-84

Τετάρτη 13 Οκτωβρίου 2021

Β Καρσίγιακα-Σταλ 80-77

Α Προμετέι-Λούντβιγκσμπουργκ 64-86

Ε Ιγκοκέα-Γαλατάσαραϊ 85-89

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Μανρέσα 68-73

A Τενερίφη-Σάσαρι 87-60

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021

G Μπρίντιζι-Κλουζ 71-76

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021

D ΑΕΚ-Τρεβίζο 77-92

H Ρίτας Βίλνιους-Μπούργκος 87-69

H Όλντενμπουργκ-Μπεσίκτας 81-83

C Ντιζόν-Νίζνι 89-75

Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021

D Ρίγα-Σομπατέλι 74-80

G Νταρουσάφακα-Χάποελ Χολόν (7/12, 19:00)

C Ουνικάχα Μάλαγα-Λαύριο 86-70

 

3η αγωνιστική

Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021

Ε ΠΑΟΚ-Γαλατάσαραϊ 19:30

Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2021

F Κάλεβ-Οστάνδη

Β Καρσίγιακα-Μανρέσα 19:00

Ε Νίμπουρκ-Ιγκοκέα 21:30

F Στρασμπούρ-Τόφας 21:30

Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021

Β Σταλ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 19:30

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Τενερίφη 21:00

A Σάσαρι-Προμετέι 21:30

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021

C Ουνικάχα Μάλαγα-Ντιζόν 21:30

Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021

H Μπεσίκτας-Ρίτας Βίλνιους 19:00

C Λαύριο-Νίζνι 19:30

G Χάποελ Χολόν-Κλουζ 19:30

H Μπούργκος-Όλντενμπουργκ 21:30

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2021

D Τρεβίζο-Σομπατέλι

D Ρίγα-ΑΕΚ 19:00

G Νταρουσάφακα-Μπρίντιζι 19:00

 

4η αγωνιστική

Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2021

Α Σάσαρι-Λούντβιγκσμπουργκ 21:30

Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021

Ε Γαλατάσαραϊ-Ιγκοκέα 19:00

Ε Νίμπουρκ-ΠΑΟΚ 20:30

Β Μανρέσα-Καρσίγιακα 21:30

Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2021

F Τόφας-Στρασμπούρ 19:00

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Σταλ 21:00

F Οστάνδη-Κάλεβ 21:00

A Τενερίφη-Προμετέι 21:30

Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2021

D ΑΕΚ-Ρίγα 19:30

Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2021

C Νίζνι-Λαύριο 19:00

C Ντιζόν-Ουνικάχα Μάλαγα 21:30

G Μπρίντιζι-Νταρουσάφακα 21:30

Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021

G Κλουζ-Χάποελ Χολόν

D Σομπατέλι-Τρεβίζο 19:00

H Ρίτας Βίλνιους-Μπεσίκτας 19:30

H Όλντενμπουργκ-Μπούργκος 21:00

 

5η αγωνιστική

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021

Β Καρσίγιακα-Χάποελ Ιερουσαλήμ 19:00

Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2021

F Κάλεβ-Στρασμπούρ

Β Σταλ-Μανρέσα 19:30

Ε Ιγκοκέα-Νίμπουρκ 19:30

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021

A Προμετέι-Σάσαρι

Ε Γαλατάσαραϊ-ΠΑΟΚ 19:00

F Οστάνδη-Τόφας 21:00

Α Τενερίφη-Λούντβιγκσμπουργκ 21:30

Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2021

H Ρίτας Βίλνιους-Όλντενμπουργκ 19:30

Τρίτη 14 Δεκεμβρίου 2021

D Ρίγα-Τρεβίζο 19:00

H Μπεσίκτας-Μπούργκος 19:00

D ΑΕΚ-Σομπατέλι 19:30

C Ντιζόν-Λαύριο 21:30

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

G Κλουζ-Μπρίντιζι

G Χάποελ Χολόν-Νταρουσάφακα 21:00

C Ουνικάχα Μάλαγα-Νίζνι 21:30

 

6η αγωνιστική

Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2021

F Κάλεβ-Τόφας

H Μπούργκος-Ρίτας Βίλνιους 19:00

H Μπεσίκτας-Όλντενμπουργκ 19:00

C Λαύριο-Ουνικάχα Μάλαγα 19:30

C Νίζνι-Ντιζόν 19:30

A Σάσαρι-Τενερίφη 21:00

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Προμετέι 21:00

F Στρασμπούρ-Οστάνδη 21:00

Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021

D Τρεβίζο-ΑΕΚ 19:00

G Χάποελ Χολόν-Μπρίντιζι 19:00

G Νταρουσάφακα-Κλουζ 19:00

Ε ΠΑΟΚ-Ιγκοκέα 19:30

Ε Νίμπουρκ-Γαλατάσαραϊ 20:30

D Σομπατέλι-Ρίγα 21:00

Β Μανρέσα-Χάποελ Ιερουσαλήμ 21:30

Β Σταλ-Καρσίγιακα 21:30

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Ακολουθήστε μας στα social:

Facebook | Instagram Twitter | Youtube

ΠροηγούμενοEuroCup: Νίκες για Βίρτους, Βενέτσια, Μπούντουτσνοστ στον όμιλο του Προμηθέα
ΕπόμενοΜάλαγα-Λαύριο 86-70: Ανώτεροι οι Ισπανοί, άστοχο το Λαύριο (gallery)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.