BCL 2021-22

To πρόγραμμα του Basketball Champions League για τη σεζόν 2021-22, στο οποίο έλαβαν μέρος το Λαύριο, η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ.

Η κανονική περίοδος αποτελείται από οκτώ (8) ομίλους με τέσσερις (4) ομάδες η κάθε μία, με παιχνίδια που παίζονται εντός και εκτός έδρας. Οι πρώτες ομάδες σε κάθε όμιλο θα προκριθούν απευθείας στη φάση των 16. Η δεύτερη και η τρίτη ομάδα κάθε ομίλου θα βρεθούν αντιμέτωπες σε ένα best of 3 “Play-In” για να προκριθούν στους 16 του BCL.

Η δράση άρχισε στις 4 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί με το Final Four από τις 6 μέχρι τις 8 Μαΐου στην Μπιλμπάο Αρένα.

BCL 2021/22: Το πανόραμα των play-ins και οι βαθμολογίες στη φάση των “16”

Φάση ομίλων

 

1η αγωνιστική

Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ

H Μπούργκος-Μπεσίκτας 82-74

Τρίτη 5 Οκτωβρίου 2021

F Τόφας-Οστάνδη 92-83

Ε Ιγκοκέα-ΠΑΟΚ 68-64

G Κλουζ-Νταρουσάφακα 66-60

C Λαύριο-Ντιζόν 65-63

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Σάσαρι 94-81

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Καρσίγιακα 84-86

D Τρεβίζο-Ρίγα 91-85

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021

C Νίζνι-Ουνικάχα Μάλαγα 62-79

A Προμετέι-Τενερίφη 70-73

D Σομπατέλι-ΑΕΚ 83-78

Ε Γαλατάσαραϊ-Νίμπουρκ 101-85

H Όλντενμπουργκ-Ρίτας Βίλνιους 76-72

G Μπρίντιζι-Χάποελ Χολόν 61-88

F Στρασμπούρ-Κάλεβ 75-73

Β Μανρέσα-Σταλ 81-76

 

2η αγωνιστική

Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021

F Οστάνδη-Στρασμπούρ 77-83

Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2021

F Τόφας-Κάλεβ 77-81

Ε ΠΑΟΚ-Νίμπουρκ 83-84

Τετάρτη 13 Οκτωβρίου 2021

Β Καρσίγιακα-Σταλ 80-77

Α Προμετέι-Λούντβιγκσμπουργκ 64-86

Ε Ιγκοκέα-Γαλατάσαραϊ 85-89

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Μανρέσα 68-73

A Τενερίφη-Σάσαρι 87-60

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021

G Μπρίντιζι-Κλουζ 71-76

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021

D ΑΕΚ-Τρεβίζο 77-92

H Ρίτας Βίλνιους-Μπούργκος 87-69

H Όλντενμπουργκ-Μπεσίκτας 81-83

C Ντιζόν-Νίζνι 89-75

Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021

D Ρίγα-Σομπατέλι 74-80

G Νταρουσάφακα-Χάποελ Χολόν 86-79

C Ουνικάχα Μάλαγα-Λαύριο 86-70

 

3η αγωνιστική

Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021

Ε ΠΑΟΚ-Γαλατάσαραϊ 81-74

Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2021

F Κάλεβ-Οστάνδη 85-87

Β Καρσίγιακα-Μανρέσα 67-72

Ε Νίμπουρκ-Ιγκοκέα 86-82

F Στρασμπούρ-Τόφας 74-76

Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Τενερίφη 80-69

Β Σταλ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 76-65

A Σάσαρι-Προμετέι 79-87

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021

C Ουνικάχα Μάλαγα-Ντιζόν 83-54

Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021

H Μπεσίκτας-Ρίτας Βίλνιους 82-79

C Λαύριο-Νίζνι 95-86

H Μπούργκος-Όλντενμπουργκ 92-80

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2021

D Ρίγα-ΑΕΚ 92-76

G Νταρουσάφακα-Μπρίντιζι 82-76

G Χάποελ Χολόν-Κλουζ 78-68

D Τρεβίζο-Σομπατέλι 68-60

 

4η αγωνιστική

Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2021

Α Σάσαρι-Λούντβιγκσμπουργκ 82-75

Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021

Ε Γαλατάσαραϊ-Ιγκοκέα 82-74

Ε Νίμπουρκ-ΠΑΟΚ 71-75

Β Μανρέσα-Καρσίγιακα 88-69

Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2021

F Τόφας-Στρασμπούρ 85-75

Β Χάποελ Ιερουσαλήμ-Σταλ 83-76

F Οστάνδη-Κάλεβ 99-66

A Τενερίφη-Προμετέι 80-78

Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2021

D ΑΕΚ-Ρίγα 88-79

Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2021

C Ντιζόν-Ουνικάχα Μάλαγα 78-68

G Μπρίντιζι-Νταρουσάφακα 82-73

Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021

C Νίζνι-Λαύριο 74-62

D Σομπατέλι-Τρεβίζο 81-80

G Κλουζ-Χάποελ Χολόν 106-101 (β’ παρ.)

H Ρίτας Βίλνιους-Μπεσίκτας 82-69

H Όλντενμπουργκ-Μπούργκος 72-85

 

5η αγωνιστική

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021

Β Καρσίγιακα-Χάποελ Ιερουσαλήμ 65-85

Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2021

F Κάλεβ-Στρασμπούρ 86-93

Β Σταλ-Μανρέσα 75-88

Ε Ιγκοκέα-Νίμπουρκ 76-69

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021

Ε Γαλατάσαραϊ-ΠΑΟΚ 87-75

A Προμετέι-Σάσαρι 89-56

Α Τενερίφη-Λούντβιγκσμπουργκ 83-99

F Οστάνδη-Τόφας 78-83

Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2021

H Ρίτας Βίλνιους-Όλντενμπουργκ 71-69

Τρίτη 14 Δεκεμβρίου 2021

H Μπεσίκτας-Μπούργκος 75-82

D Ρίγα-Τρεβίζο 74-71

D ΑΕΚ-Σομπατέλι 83-89

C Ντιζόν-Λαύριο 73-49

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

G Κλουζ-Μπρίντιζι 104-94

G Χάποελ Χολόν-Νταρουσάφακα 64-57

C Ουνικάχα Μάλαγα-Νίζνι 93-69

 

6η αγωνιστική

Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2021

H Μπεσίκτας-Όλντενμπουργκ 88-72

H Μπούργκος-Ρίτας Βίλνιους 77-84

C Λαύριο-Ουνικάχα Μάλαγα 70-58

C Νίζνι-Ντιζόν 93-85

F Κάλεβ-Τόφας 72-70

Α Λούντβιγκσμπουργκ-Προμετέι 60-71

A Σάσαρι-Τενερίφη 63-84

F Στρασμπούρ-Οστάνδη 91-92

Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021

G Νταρουσάφακα-Κλουζ 101-103

G Χάποελ Χολόν-Μπρίντιζι 84-80

Ε Νίμπουρκ-Γαλατάσαραϊ 86-92

D Τρεβίζο-ΑΕΚ 81-69

D Σομπατέλι-Ρίγα 68-59

Β Σταλ-Καρσίγιακα 69-86

 

Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2021

Ε ΠΑΟΚ-Ιγκοκέα 64-75

 

Πέμπτη 6 Ιανουαρίου 2022

Β Μανρέσα-Χάποελ Ιερουσαλήμ 85-90 (παρ.)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Ακολουθήστε μας στα social:

Facebook | Instagram Twitter | Youtube

ΠροηγούμενοΤόμιτς: ”Να είμαστε ενωμένοι για να πετύχουμε τους στόχους μας”
ΕπόμενοBasketball Champions League 2021/22: Οι τελικές βαθμολογίες της Α’ φάσης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.