EuroCup 2021-22

Το πρόγραμμα του ανανεωμένου EuroCup της σεζόν 2021-22, στο οποίο συμμετέχει και φέτος ο Προμηθέας Πάτρας.

Δημιουργήθηκαν 2 όμιλοι των 10 ομάδων. Από τις 10 ομάδες του κάθε γκρουπ, οι 8 θα προκριθούν στη φάση των “16” και θα σχηματίσουν χιαστί ζευγάρια, μέχρι και τον τελικό (όλα σε μονό αγώνα), όπου θα διεξαχθεί στο Βερολίνο, το ίδιο τριήμερο με το Final 4 της EuroLeague.

Το πλήρες πρόγραμμα της πρώτης φάσης

 

1η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

19/10, 20:00 Τουρκ Τέλεκομ-Μετροπολιτάν 73-65

20/10, 21:15 Σλασκ Βρότσλαβ-Λιετκαμπέλις 59-70

20/10, 19:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ανδόρα 93-82

19/10, 19:00 Τρέντο-Μπανταλόνα 56-86

19/10, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Παρτιζάν 97-106

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

19/10, 21:30 Βαλένθια-Προμηθέας 92-82

19/10, 22:00 Γκραν Κανάρια-Τσεντεβίτα Ολίμπια 77-79

20/10, 21:00 Μπουρζ-Βενέτσια 62-73

20/10, 20:00 Μπούρσασπορ-Βίρτους Μπολόνια 83-101

20/10, 20:30 Ουλμ-Μπούντουτσνοστ 79-86

 

2η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

27/10, 21:30 Παρτιζάν-Τουρκ Τέλεκομ

26/10, 21:45 Μπανταλόνα-Χάμπουργκ Τάουερς

27/10, 21:00 Ανδόρα-Τρέντο

26/10, 19:00 Λιετκαμπέλις-Λοκομοτίβ Κουμπάν

27/10, 21:30 Μετροπολιτάν-Σλασκ Βρότσλαβ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

27/10, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βαλένθια

27/10, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Ουλμ

26/10, 21:00 Βενέτσια-Μπούρσασπορ

27/10, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπουρζ

26/10, 19:30 Προμηθέας-Γκραν Κανάρια

 

3η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2/11, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Σλασκ Βρότσλαβ

3/11, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Μετροπολιτάν

2/11, 21:00 Τρέντο-Λιετκαμπέλις

2/11, 21:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Ανδόρα

2/11, 21:30 Παρτιζάν-Μπανταλόνα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

3/11, 21:30 Βαλένθια-Γκραν Κανάρια

2/11, 21:00 Μπουρζ-Προμηθέας

3/11, 19:00 Μπούρσασπορ-Τσεντεβίτα Ολίμπια

3/11, 20:30 Ουλμ-Βενέτσια

3/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βίρτους Μπολόνια

 

4η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

9/11, 21:45 Μπανταλόνα-Τουρκ Τέλεκομ

10/11, 21:00 Ανδόρα-Παρτιζάν

10/11, 19:00 Λιετκαμπέλις-Χάμπουργκ Τάουερς

9/11, 21:30 Μετροπολιτάν-Τρέντο

10/11, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Λοκομοτίβ Κουμπάν

B’ ΟΜΙΛΟΣ

10/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Βαλένθια

9/11, 21:00 Βενέτσια-Μπούντουτσνοστ

10/11, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Ουλμ

10/11, 19:30 Προμηθέας-Μπούρσασπορ

10/11, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπουρζ

 

5η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16/11, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Λοκομοτίβ Κουμπάν

17/11, 21:00 Τρέντο-Σλασκ Βρότσλαβ

16/11, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Μετροπολιτάν

17/11, 21:30 Παρτιζάν-Λιετκαμπέλις

16/11, 21:45 Μπανταλόνα-Ανδόρα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

17/11, 21:30 Βαλένθια-Μπουρζ

17/11, 19:00 Μπούρσασπορ-Γκραν Κανάρια

17/11, 20:30 Ουλμ-Προμηθέας

17/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Τσεντεβίτα Ολίμπια

16/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Βενέτσια

 

6η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8/12, 21:00 Ανδόρα-Τουρκ Τέλεκομ

8/12, 19:00 Λιετκαμπέλις-Μπανταλόνα

8/12, 21:30 Μετροπολιτάν-Παρτιζάν

8/12, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Χάμπουργκ Τάουερς

8/12, 19:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Τρέντο

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

7/12, 21:00 Βενέτσια-Βαλένθια

8/12, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βίρτους Μπολόνια

8/12, 19:30 Προμηθέας-Μπούντουτσνοστ

8/12, 22:00 Γκραν Κανάρια-Ουλμ

7/12, 21:00 Μπουρζ-Μπούρσασπορ

 

7η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15/12, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Τρέντο

15/12, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Λοκομοτίβ Κουμπάν

15/12, 21:30 Παρτιζάν-Σλασκ Βρότσλαβ

14/12, 22:00 Μπανταλόνα-Μετροπολιτάν

14/12, 21:00 Ανδόρα-Λιετκαμπέλις

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

15/12, 21:30 Βαλένθια-Μπούρσασπορ

14/12, 20:30 Ουλμ-Μπουρζ

15/12, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Γκραν Κανάρια

15/12, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Προμηθέας

15/12, 21:00 Βενέτσια-Τσεντεβίτα Ολίμπια

 

8η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

22/12, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Λιετκαμπέλις

21/12, 21:15 Μετροπολιτάν-Ανδόρα

22/12, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Μπανταλόνα

22/12, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Παρτιζάν

22/12, 21:00 Τρέντο-Χάμπουργκ Τάουερς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

21/12, 21:45 Βαλένθια-Τσεντεβίτα Ολίμπια

21/12, 19:30 Προμηθέας-Βενέτσια

22/12, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βίρτους Μπολόνια

22/12, 21:00 Μπουρζ-Μπούντουτσνοστ

21/12, 19:00 Μπούρσασπορ-Ουλμ

 

9η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

11/1/2022, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Τουρκ Τέλεκομ

12/1/2022, 21:30 Παρτιζάν-Τρέντο

12/1/2022, 21:45 Μπανταλόνα-Λοκομοτίβ Κουμπάν

11/1/2022, 21:00 Ανδόρα-Σλασκ Βρότσλαβ

12/1/2022, 19:00 Λιετκαμπέλις-Μετροπολιτάν

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12/1/2022 20:30 Ουλμ-Βαλένθια

12/1/2022 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπούρσασπορ

12/1/2022 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπουρζ

11/1/2022 21:30 Βενέτσια-Γκραν Κανάρια

12/1/2022 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Προμηθέας

 

10η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

19/1, 21:30 Μετροπολιτάν-Τουρκ Τέλεκομ

18/1, 19:00 Λιετκαμπέλις-Σλασκ Βρότσλαβ

19/1, 21:00 Ανδόρα-Λοκομοτίβ Κουμπάν

18/1, 21:45 Μπανταλόνα-Τρέντο

18/1, 21:45 Παρτιζάν-Χάμπουργκ Τάουερς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

19/1, 19:30 Προμηθέας-Βαλένθια

19/1, 21:30 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Γκραν Κανάρια

18/1, 21:00 Βενέτσια-Μπουρζ

19/1, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπούρσασπορ

19/1, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Ουλμ

 

11η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

25/1, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Παρτιζάν

26/1, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Μπανταλόνα

26/1, 21:00 Τρέντο-Ανδόρα

26/1, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Λιετκαμπέλις

25/1, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Μετροπολιτάν

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

25/1, 21:30 Βαλένθια-Μπούντουτσνοστ

25/1, 20:30 Ουλμ-Βίρτους Μπολόνια

26/1, 19:00 Μπούρσασπορ-Βενέτσια

26/1, 21:00 Μπουρζ-Τσεντεβίτα Ολίμπια

26/1, 22:00 Γκραν Κανάρια-Προμηθέας

 

12η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2/2, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Τουρκ Τέλεκομ

2/2, 21:30 Μετροπολιτάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν

2/2, 19:00 Λιετκαμπέλις-Τρέντο

2/2, 21:00 Ανδόρα-Χάμπουργκ Τάουερς

2/2, 21:45 Μπανταλόνα-Παρτιζάν

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1/2, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βαλένθια

2/2, 19:30 Προμηθέας-Μπουρζ

1/2, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούρσασπορ

1/2, 21:00 Βενέτσια-Ουλμ

2/2, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπούντουτσνοστ

 

13η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

9/2, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Μπανταλόνα

9/2, 21:30 Παρτιζάν-Ανδόρα

8/2, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Λιετκαμπέλις

8/2, 21:00 Τρέντο-Μετροπολιτάν

9/2, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Σλασκ Βρότσλαβ

B’ ΟΜΙΛΟΣ

9/2, 21:45 Βαλένθια-Βίρτους Μπολόνια

9/2, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βενέτσια

9/2, 20:30 Ουλμ-Τσεντεβίτα Ολίμπια

9/2, 19:00 Μπούρσασπορ-Προμηθέας

9/2, 19:00 Μπουρζ-Γκραν Κανάρια

 

14η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

9/3, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Τουρκ Τέλεκομ

9/3, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Τρέντο

9/3, 21:30 Μετροπολιτάν-Χάμπουργκ Τάουερς

8/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Παρτιζάν

9/3, 21:00 Ανδόρα-Μπανταλόνα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

8/3, 21:00 Μπουρζ-Βαλένθια

9/3, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπούρσασπορ

8/3, 19:30 Προμηθέας-Ουλμ

9/3, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούντουτσνοστ

9/3, 21:00 Βενέτσια-Βίρτους Μπολόνια

 

15η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16/3, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Ανδόρα

15/3, 21:45 Μπανταλόνα-Λιετκαμπέλις

16/3, 21:30 Παρτιζάν-Μετροπολιτάν

16/3, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Σλασκ Βρότσλαβ

15/3, 21:00 Τρέντο-Λοκομοτίβ Κουμπάν

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

16/3, 21:30 Βαλένθια-Βενέτσια

16/3, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Τσεντεβίτα Ολίμπια

16/3, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Προμηθέας

15/3, 20:30 Ουλμ-Γκραν Κανάρια

15/3, 19:00 Μπούρσασπορ-Μπουρζ

 

16η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

22/3, 21:00 Τρέντο-Τουρκ Τέλεκομ

23/3, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Χάμπουργκ Τάουερς

22/3, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Παρτιζάν

23/3, 21:30 Μετροπολιτάν-Μπανταλόνα

22/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Ανδόρα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

23/3, 19:00 Μπούρσασπορ-Βαλένθια

22/3, 21:00 Μπουρζ-Ουλμ

23/3, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπούντουτσνοστ

23/3, 19:15 Προμηθέας-Βίρτους Μπολόνια

23/3, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βενέτσια

 

17η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

30/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Τουρκ Τέλεκο

29/3, 21:00 Ανδόρα-Μετροπολιτάν

30/3, 21:45 Μπανταλόνα-Σλασκ Βρότσλαβ

30/3, 21:30 Παρτιζάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν

30/3, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Τρέντο

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

30/3, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βαλένθια

30/3, 21:00 Βενέτσια-Προμηθέας

29/3, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Γκραν Κανάρια

30/3, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπουρζ

29/3, 20:30 Ουλμ-Μπούρσασπορ

 

18η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

6/4, 20:00 Τουρκ Τέλεκομ-Χάμπουργκ Τάουερς

6/4, 21:00 Τρέντο-Παρτιζάν

6/4, 19:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Μπανταλόνα

6/4, 21:15 Σλασκ Βρότσλαβ-Ανδόρα

6/4, 21:30 Μετροπολιτάν-Λιετκαμπέλις

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

5/4, 21:30 Βαλένθια-Ουλμ

5/4, 20:00 Μπούρσασπορ-Μπούντουτσνοστ

5/4, 21:00 Μπουρζ-Βίρτους Μπολόνια

6/4, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βενέτσια

6/4, 19:30 Προμηθέας-Τσεντεβίτα Ολίμπια

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ EUROCUP

Ακολουθήστε μας στα social:

Facebook | Instagram | Twitter | Youtube

ΠροηγούμενοΗρακλής: Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον όμιλό του στο FEC
ΕπόμενοEuroCup: Νίκες για Βίρτους, Βενέτσια, Μπούντουτσνοστ στον όμιλο του Προμηθέα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.