allstarbasket.gr

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα του ανανεωμένου EuroCup της σεζόν 2021-22, στο οποίο συμμετείχε και φέτος ο Προμηθέας Πάτρας.

Δημιουργήθηκαν 2 όμιλοι των 10 ομάδων. Από τις 10 ομάδες του κάθε γκρουπ, οι 8 θα προκριθούν στη φάση των “16” και θα σχηματίσουν χιαστί ζευγάρια, μέχρι και τον τελικό της 11ης Μαΐου, όλα σε μονό, νοκ άουτ αγώνα.

 

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της πρώτης φάσης

 

1η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

19/10, 20:00 Τουρκ Τέλεκομ-Μετροπολιτάν 73-65

20/10, 21:15 Σλασκ Βρότσλαβ-Λιετκαμπέλις 59-70

19/10, 19:00 Τρέντο-Μπανταλόνα 56-86

19/10, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Παρτιζάν 97-106

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

19/10, 21:30 Βαλένθια-Προμηθέας 92-82

19/10, 22:00 Γκραν Κανάρια-Τσεντεβίτα Ολίμπια 77-79

20/10, 21:00 Μπουρζ-Βενέτσια 62-73

20/10, 20:00 Μπούρσασπορ-Βίρτους Μπολόνια 83-101

20/10, 20:30 Ουλμ-Μπούντουτσνοστ 79-86

 

2η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

27/10, 21:30 Παρτιζάν-Τουρκ Τέλεκομ 85-59

26/10, 22:00 Μπανταλόνα-Χάμπουργκ Τάουερς 73-56

27/10, 21:00 Ανδόρα-Τρέντο 85-73

27/10, 21:30 Μετροπολιτάν-Σλασκ Βρότσλαβ 86-83

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

27/10, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βαλένθια 71-70

27/10, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Ουλμ 87-76

26/10, 21:00 Βενέτσια-Μπούρσασπορ 62-70

27/10, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπουρζ 91-79

26/10, 19:30 Προμηθέας-Γκραν Κανάρια 81-85

 

3η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2/11, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Σλασκ Βρότσλαβ 89-73

2/11, 21:00 Τρέντο-Λιετκαμπέλις 61-77

2/11, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Ανδόρα 91-97

2/11, 21:30 Παρτιζάν-Μπανταλόνα 68-67

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

3/11, 21:30 Βαλένθια-Γκραν Κανάρια 89-90

2/11, 21:00 Μπουρζ-Προμηθέας 92-62

3/11, 19:00 Μπούρσασπορ-Τσεντεβίτα Ολίμπια 93-84

3/11, 20:30 Ουλμ-Βενέτσια 90-83

3/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βίρτους Μπολόνια 86-82

 

4η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

10/11, 22:00 Μπανταλόνα-Τουρκ Τέλεκομ 76-67

10/11, 21:00 Ανδόρα-Παρτιζάν 61-60

10/11, 19:00 Λιετκαμπέλις-Χάμπουργκ Τάουερς 96-100

9/11, 21:30 Μετροπολιτάν-Τρέντο 93-80

B’ ΟΜΙΛΟΣ

10/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Βαλένθια 96-97

9/11, 21:00 Βενέτσια-Μπούντουτσνοστ 72-67

10/11, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Ουλμ 96-101 (παρ.)

10/11, 19:30 Προμηθέας-Μπούρσασπορ 83-80 (παρ.)

10/11, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπουρζ 78-49

 

5η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

17/11, 21:00 Τρέντο-Σλασκ Βρότσλαβ 81-77

16/11, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Μετροπολιτάν 84-94

17/11, 21:30 Παρτιζάν-Λιετκαμπέλις 84-77

16/11, 22:00 Μπανταλόνα-Ανδόρα 90-80

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

17/11, 21:30 Βαλένθια-Μπουρζ 98-95

17/11, 19:00 Μπούρσασπορ-Γκραν Κανάρια 74-85

17/11, 20:30 Ουλμ-Προμηθέας 65-71

17/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Τσεντεβίτα Ολίμπια 91-60

16/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Βενέτσια 90-84

 

6η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8/12, 21:00 Ανδόρα-Τουρκ Τέλεκομ 98-75

8/12, 19:00 Λιετκαμπέλις-Μπανταλόνα 87-77

8/12, 21:30 Μετροπολιτάν-Παρτιζάν 82-89

8/12, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Χάμπουργκ Τάουερς 87-71

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

7/12, 21:00 Βενέτσια-Βαλένθια 67-81

8/12, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βίρτους Μπολόνια 101-104

8/12, 19:30 Προμηθέας-Μπούντουτσνοστ 60-89

8/12, 22:00 Γκραν Κανάρια-Ουλμ 81-96

7/12, 21:00 Μπουρζ-Μπούρσασπορ 95-65

 

7η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

14/12, 21:00 Τρέντο-Τουρκ Τέλεκομ 70-76

15/12, 21:30 Παρτιζάν-Σλασκ Βρότσλαβ 75-73

14/12, 22:00 Μπανταλόνα-Μετροπολιτάν 86-63

14/12, 22:00 Ανδόρα-Λιετκαμπέλις 81-76

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

06/01, 19:30 Βαλένθια-Μπούρσασπορ 86-68

14/12, 20:30 Ουλμ-Μπουρζ 96-86

15/12, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Γκραν Κανάρια 76-83

15/12, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Προμηθέας 91-72

15/12, 21:00 Βενέτσια-Τσεντεβίτα Ολίμπια 77-70

 

8η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

22/12, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Λιετκαμπέλις 65-60

21/12, 21:15 Μετροπολιτάν-Ανδόρα 81-74

22/12, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Μπανταλόνα 73-87

22/12, 21:00 Τρέντο-Χάμπουργκ Τάουερς 90-99

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

21/12, 21:45 Βαλένθια-Τσεντεβίτα Ολίμπια 85-97

21/12, 19:30 Προμηθέας-Βενέτσια 68-78

22/12, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βίρτους Μπολόνια 100-80

21/12, 21:00 Μπουρζ-Μπούντουτσνοστ 82-86

21/12, 19:00 Μπούρσασπορ-Ουλμ 68-66

 

9η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

11/1/2022, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Τουρκ Τέλεκομ 94-74

12/1/2022, 21:30 Παρτιζάν-Τρέντο 97-65

15/2/2022 21:00 Ανδόρα-Σλασκ Βρότσλαβ 99-65

12/1/2022, 19:00 Λιετκαμπέλις-Μετροπολιτάν 96-89

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12/1/2022 20:30 Ουλμ-Βαλένθια 70-76

12/1/2022 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπούρσασπορ 83-82

12/1/2022 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπουρζ 83-82

15/2/2022 21:00 Βενέτσια-Γκραν Κανάρια 77-59

10/3/2022 21:45 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Προμηθέας 98-84

 

10η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

19/1, 21:30 Μετροπολιτάν-Τουρκ Τέλεκομ 99-82

18/1, 19:00 Λιετκαμπέλις-Σλασκ Βρότσλαβ 88-65

18/1, 22:00 Μπανταλόνα-Τρέντο 82-65

18/1, 21:45 Παρτιζάν-Χάμπουργκ Τάουερς 102-77

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

19/1, 19:30 Προμηθέας-Βαλένθια 68-71

19/1, 21:30 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Γκραν Κανάρια 60-75

18/1, 21:00 Βενέτσια-Μπουρζ 78-81

3/3/2022 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπούρσασπορ 98-94

19/1, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Ουλμ 68-89

 

11η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

25/1, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Παρτιζάν 85-71

26/1, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Μπανταλόνα 75-92

26/1, 21:00 Τρέντο-Ανδόρα 71-82

25/1, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Μετροπολιτάν 59-74

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

25/1, 21:30 Βαλένθια-Μπούντουτσνοστ 103-76

25/1, 20:00 Ουλμ-Βίρτους Μπολόνια 84-68

18/3, 18:30 Μπούρσασπορ-Βενέτσια 80-66

26/1, 21:00 Μπουρζ-Τσεντεβίτα Ολίμπια 76-69

26/1, 22:00 Γκραν Κανάρια-Προμηθέας 81-62

 

12η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2/2, 19:00 Λιετκαμπέλις-Τρέντο 74-57

2/2, 21:00 Σλασκ Βρότσλαβ-Τουρκ Τέλεκομ 80-67

2/2, 21:00 Ανδόρα-Χάμπουργκ Τάουερς 78-85

2/2, 22:00 Μπανταλόνα-Παρτιζάν 92-84

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1/2, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Μπούντουτσνοστ 62-68

1/2, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βαλένθια 91-90 (παρ.)

2/2, 19:30 Προμηθέας-Μπουρζ 84-77

2/2, 20:15 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούρσασπορ 103-86

2/2, 21:30 Βενέτσια-Ουλμ 89-79

 

13η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8/2, 21:00 Τρέντο-Μετροπολιτάν 80-86

9/2, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Μπανταλόνα 69-78

9/2, 21:30 Παρτιζάν-Ανδόρα 95-70

4/4, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Λιετκαμπέλις 72-87

B’ ΟΜΙΛΟΣ

8/2, 19:00 Μπούρσασπορ-Προμηθέας 87-76

9/2, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Βενέτσια 72-82

9/2, 20:30 Ουλμ-Τσεντεβίτα Ολίμπια 96-104

9/2, 21:45 Βαλένθια-Βίρτους Μπολόνια 83-77

17/2, 21:00 Μπουρζ-Γκραν Κανάρια 78-76

 

14η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

8/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Παρτιζάν 93-78

9/3, 19:45 Σλασκ Βρότσλαβ-Τρέντο 77-68

9/3, 21:00 Ανδόρα-Μπανταλόνα 72-71

9/3, 21:30 Μετροπολιτάν-Χάμπουργκ Τάουερς 85-62

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

8/3, 19:30 Προμηθέας-Ουλμ 79-68

8/3, 21:00 Μπουρζ-Βαλένθια 77-88

8/3, 21:30 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούντουτσνοστ 92-78

9/3, 21:00 Βενέτσια-Βίρτους Μπολόνια 72-83

9/3, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπούρσασπορ 87-81

 

15η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15/3, 22:00 Μπανταλόνα-Λιετκαμπέλις 65-50

16/3, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Ανδόρα 76-83

16/3, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Σλασκ Βρότσλαβ 92-86

16/3, 21:30 Παρτιζάν-Μετροπολιτάν 87-72

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

15/3, 19:00 Μπούρσασπορ-Μπουρζ 96-89

15/3, 20:30 Ουλμ-Γκραν Κανάρια 93-94

16/3, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Προμηθέας 90-77

16/3, 21:30 Βαλένθια-Βενέτσια 86-80

16/3, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Τσεντεβίτα Ολίμπια 74-86

 

16η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

22/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Ανδόρα 88-75

22/3, 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Τρέντο 82-75

22/3, 19:45 Σλασκ Βρότσλαβ-Παρτιζάν 71-93

23/3, 21:30 Μετροπολιτάν-Μπανταλόνα 86-78

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

22/3, 21:00 Μπουρζ-Ουλμ 72-85

23/3, 19:00 Μπούρσασπορ-Βαλένθια 92-89

23/3, 19:15 Προμηθέας-Βίρτους Μπολόνια 61-83

23/3, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βενέτσια 105-90

23/3, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπούντουτσνοστ 84-64

 

17η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

29/3, 21:00 Ανδόρα-Μετροπολιτάν 74-83

29/3, 22:00 Μπανταλόνα-Σλασκ Βρότσλαβ 97-79

30/3, 19:00 Λιετκαμπέλις-Τουρκ Τέλεκομ 75-77

30/3, 20:30 Χάμπουργκ Τάουερς-Τρέντο 90-69

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

29/3, 20:30 Ουλμ-Μπούρσασπορ 72-86

29/3, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Γκραν Κανάρια 70-68

30/3, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπουρζ 73-75

30/3, 21:00 Τσεντεβίτα Ολίμπια-Βαλένθια 82-76

30/3, 21:00 Βενέτσια-Προμηθέας 81-57

 

18η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

6/4, 19:45 Σλασκ Βρότσλαβ-Ανδόρα 91-95

6/4, 20:00 Τουρκ Τέλεκομ-Χάμπουργκ Τάουερς 95-70

6/4, 21:00 Τρέντο-Παρτιζάν 63-79

6/4, 21:30 Μετροπολιτάν-Λιετκαμπέλις 76-69

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

5/4, 20:45 Μπούρσασπορ-Μπούντουτσνοστ 86-89

5/4, 21:00 Μπουρζ-Βίρτους Μπολόνια 68-90

5/4, 21:30 Βαλένθια-Ουλμ 103-71

6/4, 19:30 Προμηθέας-Τσεντεβίτα Ολίμπια 67-88

6/4, 22:00 Γκραν Κανάρια-Βενέτσια 69-76

 

 

Οι κατατάξεις 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Μπανταλόνα 12-4
  2. Παρτιζάν Βελιγραδίου 12-4
  3. Μπουλόν Μετροπολιτάν 11-5
  4. Ανδόρα 10-6
  5. Λιετκαμπέλις 9-7
  6. Τουρκ Τέλεκομ 8-8
  7. Αμβούργο 6-10
  8. Σλασκ Βρότσλαβ 3-13
  9. Τρέντο 1-15

-Η Λοκομοτίβ Κουμπάν αποκλείστηκε από τη διοργάνωση, λόγω της εισβολής της Ρωσίας στην Ουκρανία και δεν λαμβάνονται υπόψιν οι αγώνες που έδωσε. 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Γκραν Κανάρια 12-6
  2. Βαλένθια 12-6
  3. Τσεντεβίτα Ολίμπια 11-7
  4. Βίρτους Μπολόνια 11-7
  5. Μπούντουτσνοστ 10-8
  6. Βενέτσια 9-9
  7. Μπούρσασπορ 8-10
  8. Ουλμ 7-11
  9. Μπουρζ 6-12
  10. Προμηθέας Πάτρας 4-14

 

Τα αποτελέσματα της νοκ άουτ φάσης των “16” (19-20/4):

  1. Μπανταλόνα-Ουλμ 73-79

2. Γκραν Κανάρια-Σλασκ Βρότσλαβ 87-60

3. Βαλένθια-Αμβούργο 98-80

4. Παρτιζάν-Μπούρσασπορ 95-103

5. Μπουλόν Μετροπολιτάν-Βενέτσια 87-66

6. Τσεντεβίτα Ολίμπια-Τουρκ Τέλεκομ 93-80

7. Ανδόρα-Μπούντουτσνοστ 74-64

8. Βίρτους Μπολόνια-Λιετκαμπέλις 75-67

 

Οι νοκ άουτ προημιτελικοί (26-27/4):

9. Βίρτους Μπολόνια-Ουλμ 83-77

10. Βαλένθια-Μπουλόν Μετροπολιτάν 98-85

11. Γκραν Κανάρια-Ανδόρα 77-79

12. Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούρσασπορ 83-85

 

Οι νοκ άουτ ημιτελικοί (3-4/5)

13. Βαλένθια-Βίρτους Μπολόνια 73-83

14. Ανδόρα-Μπούρσασπορ 68-85

 

Ο τελικός (11/5)

Βίρτους Μπολόνια-Μπούρσασπορ 80-67

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ EUROCUP

Ακολουθήστε μας στα social:

Facebook | Instagram | Twitter | Youtube

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.