allstarbasket.gr

Στην έβδομη σεζόν του εισέρχεται το 2022-23 το Basketball Champions League, στο οποίο συμμετέχουν φέτος, τρεις ελληνικές ομάδες, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Περιστέρι.

Οι 32 ομάδες της Α’ φάσης είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων.

Απ’ ευθείας στους «16» προκρίνεται ο πρώτος κάθε ομίλου, ενώ ο 2ος και ο 3ος παίζουν στο play-in σε σειρά best of 3, με τον 3ο και τον 2ο αντίστοιχα, του διπλανού τους ομίλου.

Δείτε εδώ τις βαθμολογίες της Α’ φάσης

Στους 16 οι ομάδες χωρίζονται εκ νέου σε τέσσερις ομίλους των τεσσάρων.

Οι δύο πρώτοι προκρίνονται στα προημιτελικά όπου υπάρχουν πάλι σειρές best of 3.

Οι νικητές τους, προκρίνονται στο FINAL 4.

 

Το πρόγραμμα της Α’ φάσης, με πρώτους, τους ομίλους των ελληνικών ομάδων:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΕΚ, 2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη 4/10/22

Καρσίγιακα-ΑΕΚ 91-88

Τετάρτη 5/10/22

Τέλεκομ Μπον-Ρέτζιο Εμίλια 84-88

 

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 12/10/22

Τέλεκομ Μπον-Καρσίγιακα 83-71

Ρέτζιο Εμίλια-ΑΕΚ 73-84

 

3η Αγωνιστική

Τρίτη 25/10/22

Καρσίγιακα-Ρέτζιο Εμίλια 83-76

ΑΕΚ-Τέλεκομ Μπον 66-73

 

4η Αγωνιστική

Τρίτη 22/11/22

Ρέτζιο Εμίλια-Καρσίγιακα 74-70

Τετάρτη 23/11/22

Τέλεκομ Μπον-ΑΕΚ (21:00, COSMOTE SPORT 8HD)

 

5η Αγωνιστική

Τετάρτη 7/12/22

Καρσίγιακα-Τέλεκομ Μπον (19:00)

ΑΕΚ-Ρέτζιο Εμίλια (19:30)

 

6η Αγωνιστική

Τετάρτη 21/12/22

Ρέτζιο Εμίλια-Τέλεκομ Μπον (19:30)

ΑΕΚ-Καρσίγιακα (19:30)

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΟΚ-7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τετάρτη 5/10/22

ΠΑΟΚ-Ντιζόν 66-70

Σάσαρι-Μάλαγα 76-87

 

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 19/10/22

ΠΑΟΚ mateco-Σάσαρι 88-68

Μάλαγα-Ντιζόν 88-68

 

Αγωνιστική

Τρίτη 1/11/22

Ντιζόν-Σάσαρι 88-80

Τετάρτη 2/11/2022

Μάλαγα – ΠΑΟΚ mateco 77-63

 

4η Αγωνιστική

Τρίτη 29/11/22

Σάσαρι-ΠΑΟΚ (21:30, COSMOTE SPORT 4HD)

Τετάρτη 30/11/2022

Ντιζόν-Μάλαγα (21:00)

 

5η Αγωνιστική

Τρίτη 13/12/22

ΠΑΟΚ mateco – Μάλαγα (19:30)

Σάσαρι-Ντιζόν (21:30)

 

6η Αγωνιστική

Τρίτη 20/12/22

Ντιζόν-ΠΑΟΚ mateco: (21:30)

Μάλαγα-Σάσαρι (21:30)

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Δευτέρα 3/10/22

Περιστέρι-Μπνέι Ερτζέλια 86-70

Τετάρτη 5/10/22

Τενερίφη-Βίλνιους  89-74

 

2η αγωνιστική

Τρίτη 18/10/22

Περιστέρι-Τενερίφη 88-81

Ερτζέλια-Βίλνιους 90-85

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 1/11/22

Βίλνιους-Περιστέρι 89-64

Τετάρτη 2/11/22

Ερτζέλια-Τενερίφη 57-95

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 29/11/22

Τενερίφη-Ερτζέλια (21:30)

Τετάρτη 30/11/22

Περιστέρι-Ρίτας Βίλνιους (19:30, COSMOTE SPORT 4HD)

 

5η αγωνιστική

Τετάρτη 14/12/22

Βίλνιους-Ερτζέλια (19:30)

Τενερίφη-Περιστέρι (21:30)

 

6η αγωνιστική

Τετάρτη 21/12/22

Ερτζέλια-Περιστέρι (21:00)

Βίλνιους-Τενερίφη (21:00)

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Τρίτη 4/10/22

Μούρθια-Τόφας 75-72

Τετάρτη 5/10/22

Στρασμπούρ-Σομπατέλι 81-78

 

2η αγωνιστική

Τετάρτη 12/10/22

Σομπατέλι-Μούρθια 104-94

Στρασμπούρ-Τόφας 94-89

 

3η αγωνιστική

Τετάρτη 26/10/22

Τόφας-Σομπατέλι 90-63

Μούρθια-Στρασμπούρ 80-78

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 22/11/22

Τόφας-Στρασμπούρ 75-79

Τετάρτη 23/11/22

Μούρθια-Σομπατέλι 81-74

 

5η αγωνιστική

Τετάρτη 7/12/22

Σομπατέλι-Τόφας (19:00)

Στρασμπούρ-Μπούρθια (21:00)

 

6η αγωνιστική

Τετάρτη 21/12/22

Σομπατέλι-Στρασμπούρ (19:00)

Τόφας-Μούρθια (19:00)

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Δευτέρα 3/10/22

Λέγκια-Χάποελ Χολόν 81-84

Τετάρτη 5/10/22

Οστάνδη-Γαλατάσαραϊ 78-92

 

2η αγωνιστική

Τρίτη 11/10/22

Γαλατάσαραϊ-Λέγκια 86-71

Χάποελ Χολόν-Οστάνδη 88-83

 

3η αγωνιστική

Τετάρτη 26/10/22

Λέγκια-Οστάνδη 59-68

Χάποελ Χολόν-Γαλατάσαραϊ 82-73

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 22/11/22

Οστάνδη-Λέγκια 66-71

Τετάρτη 23/11/22

Γαλατάσαραϊ-Χάποελ Χολόν 88-75

 

5η αγωνιστική

Τρίτη 6/12/22

Γαλατάσαραϊ-Οστάνδη (19:00)

Χάποελ Χολόν –Λέγκια (21:00)

 

6η αγωνιστική        

Τρίτη 20/12/22

Οστάνδη-Χάποελ Χολόν (21:00)

Λέγκια-Γαλατάσαραϊ (21:00)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Τρίτη 4/10/22

Νίμπουρκ-Μπιλμπάο 54-68

Τετάρτη 5/10/22

Μπαχτσεσεχίρ-Ιγκοκέα 70-67

 

2η αγωνιστική

Τρίτη 18/10/22

Ιγκοκέα-Νίμπουρκ 91-74

Μπιλμπάο-Μπαχτσεσεχίρ 80-66

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 1/11/22

Νίμπουρκ-Μπαχτσεσεχίρ 79-76

Τετάρτη 2/11/22

Ιγκοκέα-Μπιλμπάο 80-85

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 29/11/22

Μπαχτσεσεχίρ-Νίμπουρκ (19:00)

Τετάρτη 30/11/22

Μπιλμπάο-Ιγκοκέα (21:30)

 

5η αγωνιστική

Τρίτη 13/12/22

Νίμπουρκ-Ιγκοκέα (19:30)

Τετάρτη 14/12/22

Μπαχτσεσεχίρ-Μπιλμπάο (19:00)

 

6η αγωνιστική

Τετάρτη 21/12/22

Μπιλμπάο-Νίμπουρκ (21:30)

Ιγκοκέα-Μπαχτσεσεχίρ (21:30)

 

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Δευτέρα 3/10/22

Χάποελ Ιερουσαλήμ-Νταρουσάφακα 69-67

Τρίτη 4/10/22

Λούντβιγκσμπουργκ-Μπάκεν Μπέαρς 99-58

 

2η αγωνιστική

Τετάρτη 19/10/22

Νταρουσάφακα-Μπάκεν Μπέαρς 80-66

Χάποελ Ιερουσαλήμ-Λούντβιγκσμπουργκ 71-80

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 1/11/22

Μπάκεν Μπέαρς-Χάποελ Ιερουσαλήμ 71-72

Τετάρτη 2/11/22

Νταρουσάφακα-Λούντβιγκσμπουργκ 70-90

 

4η αγωνιστική

Τετάρτη 30/11/22

Λούντβιγκσμπουργκ-Νταρουσάφακα (21:00)

Χάποελ Ιερουσαλήμ-Μπάκεν Μπέαρς (21:00)

 

5η αγωνιστική

Τρίτη 13/12/22

Μπάκεν Μπέαρς-Νταρουσάφακα (19:00)

Λούντβιγκσμπουργκ-Χάποελ Ιερουσαλήμ (19:30)

 

6η αγωνιστική

Τρίτη 20/12/22

Μπάκεν Μπέαρς-Λούντβιγκσμπουργκ (19:00)

Νταρουσάφακα-Χάποελ Ιερουσαλήμ (19:00)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Τρίτη 4/10/22

Ρίγα-Μπενφίκα 76-89

Λιμόζ-Μανρέσα 73-76

 

2η αγωνιστική

Τρίτη 11/10/22

Λιμόζ-Μπενφίκα 67-68

Μανρέσα-Ρίγα 88-59

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 25/10/22

Ρίγα-Λιμόζ 71-51

Μπενφίκα-Μανρέσα 78-97

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 22/11/22

Μανρέσα-Μπενφίκα 82-92

Τετάρτη 23/11/22

Λιμόζ-Ρίγα (21:30)

 

5η αγωνιστική

Τρίτη 6/12/22

Μπενφίκα-Ρίγα (21:00)

Μανρέσα-Λιμόζ (22:00)

 

6η αγωνιστική

Τρίτη 20/12/22

Μπενφίκα-Λιμόζ (19:30)

Ρίγα-Μανρέσα (19:30)

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.