Ο πρόεδρος ανέλαβε την ευθύνη και η ΑΕΚ έχει τη δομή να σταθεί, είπε ο προπονητής της, Βαγγέλης Αγγέλου, έπειτα από τον πρώτο μικρό τελικό με τον Προμηθέα Πάτρας, ο οποίος νίκησε με 77-73.

“Δεν είναι θέμα προβλημάτων” είπε συγκεκριμένα ο Αγγέλου και πρόσθεσε:

“Η ΑΕΚ έχει δομή, ο πρόεδρος ανέλαβε την ευθύνη. Είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες μου”.

Για τον αγώνα και την προσπάθεια κατάληψης της τρίτης θέσης, ο προπονητής της ΑΕΚ, είπε:

“Στη σειρά των τελικών κάθε παιχνίδι είναι ένα δεκάλεπτο. Τώρα τελείωσε το πρώτο. Αυτό που θέλουμε εμείς είναι να είμαστε ανταγωνιστικοί.

Είναι σημαντικό αυτή τη περίοδο οι παίκτες να ζουν τα παιχνίδια και να παίρνουν εμπειρίες, διότι αυτή θα διατηρήσουν την ποιότητα του αθλήματος”.

Δείτε όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ με τη λήξη του αγώνα:

Αργότερα, στη συνέντευξη Τύπου, ο Αγγέλου, μίλησε για την προσωπικότητα του Ματ Λοτζέσκι που αποχαιρέτησε πιθανότατα την αγωνιστική δράση!

Παράλληλα μίλησε για την κακή διαιτησία, όχι εσκεμμένη όπως τόνισε, που πιθανόν οφείλεται στην πίεση που νιώθουν οι διαιτητές!

“Δεν είναι σε καλή κατάσταση οι διαιτητές”, είπε χαρακτηριστικά!