Εζέτζα
Η Εζέτζα πέτυχε 20 πόντους

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της Α2 Γυναικών (1ος Ομιλος), ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 72-49 του ΟΑ Χανίων.

Οι “πράσινες” επιβλήθηκαν του ΟΑ Χανίων με 72-49 και απομακρύνθηκαν ακόμα περισσότερο από τους διώκτες τους στο εξ αναβολής ματς που έγινε σήμερα στο κλειστό “Παύλος Γιαννακόπουλος”.

Ο ΠΑΟ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ και τελικά το κατάφερε στην τρίτη περίοδο. Από και πέρα το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Παναθηναϊκός – Χανιά 72-49
Διαιτητές: Λεβεντάκος-Κοντογιαννόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-13, 36-27, 66-37, 72-49
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 9, Κουκή, Καλαμπάκου 14 (2), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 4,  Σλούκα 10 (3), Εζέτζα 20, Μαυράκη, Ακρίβου 7 (1), Μούτσα 6 (2), Σιγάλα 2.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Δερμιτζάκη 3 (1), Παπαμαρκάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 14 (1), Ψυχογιού 14 (2), Ακρίβου, Παπαδάκη, Δασκουλίδου 2, Φωτιάδη 4, Δεληγιάννη 12

Σε δήλωση της στο www.panathinaikos1908.gr η  Αντιγόνη Μαυράκη τόνισε: “Στην αρχή μπήκαμε λίγο νωχελικά στο παιχνίδι και δεν είχαμε καλή απόδοση. Στη συνέχεια όμως βελτιωθήκαμε και καταφέραμε και σταδιακά πήραμε ένα ασφαλές προβάδισμα και διευρύναμε τη διαφορά. Για εμάς ήταν μία ακόμα νίκη στην προσπάθεια που κάνουμε για να επιστρέψουμε στην Α1“.