Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Εργκίν Αταμάν, παραδέχθηκε ότι η ομάδα του δεν έπαιξε καλά απόψε, έπειτα από την ήττα, με 85-83 τη Μ. Τρίτη από τη Μακάμπι στον τρίτο αγώνα της σειράς των playoffs της EuroLeague.

Συγκεκριμένα ο Αταμάν είπε:

“Δεν παίξαμε καλό μπάσκετ απόψε. Είχαμε την τελευταία κατοχή αλλά χάσαμε τελικά το σουτ. Είναι 2-1 η σειρά, θα δούμε τώρα για την Πέμπτη“.

Δεν πήραμε το τζάμπολ, κάναμε ένα χαζό φάουλ στα τελευταία δύο δευτερόλεπτα και χάσαμε ένα σουτ στο τέλος.

Η Μακάμπι κέρδισε κι η σειρά είναι 2-1. Το παιχνίδι είναι 40 λεπτά. Πήραμε το σουτ στο τέλος, είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε στο φινάλε, το χάσαμε, αλλά είμαι ικανοποιημένος για την ομάδα.

Ήταν δύσκολο το ξεκίνημα που κάναμε. Δεν παίξαμε καλό μπάσκετ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να ξεκινήσουμε καλύτερα στο παιχνίδι. Ήταν δύσκολο και για εμένα το πρώτο ημίχρονο, ξαναλέω δεν παίξαμε καλό μπάσκετ.

Παναθηναϊκός: Ένσταση για τη φάση του Λεσόρ με απόφαση του Αταμάν!

Μακάμπι-Παναθηναϊκός 85-83: Τα highlights του αγώνα (video)

Πήραν τις θέσεις τους στη Χάλα Πιονίρ οι φίλαθλοι της Μακάμπι (pics)

Μακάμπι-Παναθηναϊκός: Εκτός 12άδας ο Μπάλντγουιν

Αντίδραση Γιαννακόπουλου για “τους 2.000 φιλάθλους της Μακάμπι”

Μακάμπι: Αποθέωση από εκατοντάδες φιλάθλους στο Βελιγράδι (vids)

ΕuroLeague: Πρόστιμο 65 χιλιάδων ευρώ σε Παναθηναϊκό-Αταμάν

Αταμάν: Δεν θα κριθεί αύριο το Final-4 (pics)

Όντεντ Κάτας: Θα γίνει μάχη!

Ιτούδης: “Πλεονέκτημα ο Παναθηναϊκός, ανοιχτή η σειρά του Ολυμπιακού”

Μακάμπι: Εφτασε Βελιγράδι, αμφίβολος Μπόλντγουιν- Αναμονή για τον αριθμό των φιλάθλων της στο γήπεδο