Η Μπάγερν Μονάχου είχε εύκολο βράδυ απέναντι στη Βόννη την οποία κέρδισε με 102-91, ενώ στην Ιταλία η Αρμάνι επικράτησε με το εμφατικό 107-83 της Πιστόια.

Μετά τις νίκες τους επί Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού, Μπάγερν Μονάχου και Αρμάνι Μιλάνο συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις και στα πρωταθλήματά τους. Οι Βαυαροί υπέταξαν τη Βόννη με 102-91, ενώ οι Ιταλοί πηγαίνουν από 24αρα σε 24αρα, καθώς νίκησαν την Πιστόια με το εκκωφαντικό 107-83.

Στον αγώνα της Μπάγερν, καλύτεροι παίκτες ήταν οι Λούτσιτς και Ουίλιαμς, με 20 πόντους έκστος, ενώ άλλοι τέσσερεις παίκτες μέτρησαν δυψήφιο αριθμό πόντων. Για τους φιλοξενούμενους που επίσης μεσοβδόμαδα νίκησαν ελληνική ομάδα, τον ΠΑΟΚ, καλύτερος ήταν ο Τζάκσον με 22 πόντους σε 25 λεπτά, ενώ θετική ήταν και η παρουσία του Γουέμπ με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Η Αρμάνι Μιλάνο, από την πλευρά της, πήγε στον αγώνα με αντίπαλο την Πιστόια με κεκτημένη ταχύτητα από το ΣΕΦ.

Το σύνολο του Πιανιτζάνι επικράτησε εύκολα με το βαρύ 107-83. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να τα βρήκαν δύσκολα απέναντι στην Πιστόια αλλά στην επανάληψη εμφανίστηκαν πιο έτοιμοι και τελικά πήραν τη νίκη.

Καλύτερος παίκτες για την Αρμάνι ήταν ο Μιντάουγκας Κουζμίνσκας με 20 πόντους και τον ακολούθησαν οι Κρίστιαν Μπερνς, Κάλεμπ Ταρτζέφσκι με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.