Γιάννης Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο διαμαρτυρήθηκε για την τελευταία φάση στην κανονική διάρκεια του αγώνα κόντρα στους Λέικερς, στον οποίο οι Μπακς ηττήθηκαν στη δεύτερη παράταση με 124-128.

Με το σκορ στο 101-101 και με μόλις μερικά δέκατα του δευτερολέπτου να απομένουν, ο Γιάννης παρέλαβε μια τρομερή πάσα για alley oop από τον Μίντλετον, αλλά δεν κατάφερε να ευστοχήσει και να δώσει τη νίκη στα ”ελάφια”.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ θεώρησε ότι του έγινε φάουλ στο μαρκάρισμα του Άντονι Ντέιβις και έχασε την ισορροπία του στον αέρα.

Οι διαιτητές είδαν τη φάση στο instant replay και έκριναν πως δεν υπήρξε επαφή ικανή για παράβαση και έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

“Για κάποιο λόγο δεν πήρα τη μπάλα στο τέλος, αλλά δε θα πω κάτι που θα μου επιφέρει πρόστιμο”, είπε ο Γιάννης.