Μπούντουτσνοστ

Χάρη στην τέταρτη περίοδο που κράτησε την αντίπαλό της στους οκτώ μόλις πόντους, η Μπούντουτσνοστ νίκησε το βράδυ της Δευτέρας (04/03) τη Ζαντάρ με 75-69 στην Αδριατική Λίγκα.

Η κροατική Ζαντάρ είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Γιάσμιν Ρέπεσα περιόρισε την επιθετική της δράση.

Ο Ερλ Κλαρκ πέτυχε 18 πόντους για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στη Euroleague, ενώ ο Γκόγκα Μπιτάντζε πρόσθεσε 15 πόντους. Ο Γκόρντιτς μοίρασε 10 ασίστ και πέτυχε 9 πόντους κι ο Τζάκσον πρόσθεσε άλλους 10 πόντους για τους Μαυροβούνιους.

Για τη Ζαντάρ ο Λούκα Ζόριτς είχε 22 πόντους.

Η Μπούντουτσνοστ είναι δεύτερη στη βαθμολογία της Αδριατικής Λίγκας, με 14-6, πίσω από τον Ερυθρό Αστέρα (19-1) του Μίλαν Τόμιτς και του Στράτου Περπέρογλου, ενώ η Ζαντάρ έχει 7-13.