Εκ διαμέτρου αντίθετα τα συναισθήματα των προπονητών των δύο ομάδων, έπειτα από το 94-74 του Κολοσσού Ρόδου επί του Ιωνικού στην 11η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Ο προπονητής του Ιωνικού, Βαγγέλης Αγγέλου ευχαρίστησε τον Κολοσσό για το καλό μάθημα που έδωσε στην ομάδα του, μιλώντας για την “αρρώστια του εγώ”!

Συγκεκριμένα ο Βαγγέλης Αγγέλου είπε:

“Συγχαρητήρια στον Κολοσσό H Hotels για την πιστότητά του επί 40 λεπτά. Και συγχαρητήρια γιατί μας έκανε ένα μεγάλο… δώρο. Ανέδειξε ένα πράγμα που έχουμε όλοι “άρρωστο” μέσα μας και λέγεται η “αρρώστια” του μπασκετικού “εγώ”.

Κι αυτή η… αρρώστια είναι ανίατη, εάν δεν αγαπάς το παιχνίδι και αν δεν αγαπάς τον δίπλα σου.

Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι από αυτή την ήττα και ευχαριστούμε τον Κολοσσό που μας έβγαλε αυτό το “άρρωστο” πράγμα που έχουμε μέσα μας, όλοι μας με πρώτο εμένα”.

Ο προπονητής του Κολοσσού Ρόδου, Ηλίας Καντζούρης είπε:

allstarbasket.gr“Νομίζω ότι κερδίσαμε δίκαια.

Δείξαμε ότι θέλαμε περισσότερο τη νίκη, απέναντι σε μία ομάδα που εγώ θεωρώ από τις πιο φορμαρισμένες του πρωταθλήματος.

Με σαφή αλλαγή προς το καλύτερο από αγωνιστική σε αγωνιστική.

Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, θεωρώ ότι παίξαμε στην άμυνα, έτσι όπως θέλουμε να παίζουμε και για εμάς είναι μία νίκη, που ίσως μας δείξει τον δρόμο για τη συνέχεια”.