Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στη Ρωσία από τη Ντιναμό Κουρσκ με 75-58 και παρέμεινε ουραγός στο βαθμολογικό πίνακα μετά από 10 αγώνες.

Ο Ολυμπιακός ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, με τις παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη να βάζουν δύσκολα στην αήττητη Ντιναμό Κουρσκ.

Το πρώτο μισό του αγώνα έκλεισε με την Λικέντρα Τζόνσον να χάνει δύο βολές σε νεκρό χρόνο και τις φιλοξενούμενες να είναι πίσω στο σκορ με έναν πόντο (35-34).

Στην επανάληψη η Ντιναμό Κουρσκ παρουσιάστηκε πολύ πιο συγκεντρωμένη και δεν δυσκολεύτηκε τελικά να σημειώσει τη δέκατη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες.

Κορυφαία για τις νικήτριες ήταν η Μπριάνα Στιούαρτ με 21 πόντους ενώ για τον Ολυμπιακό καλύτερη ήταν η Λικέντρα Τζόνσον με 14 πόντους.

Οι “ερυθρόλευκες” παρέμειναν στον… “πάτο” του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 1-9.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 35-34, 53-42, 75-58