Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (7-20) και ειδικά ο Όστιν Χόλινς ζόρισαν την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (18-9), όμως ο Μάικ Τζέιμς ήταν εκεί και η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη πήρε τη νίκη με 86-78.

Ο Μάικ Τζέιμς πέτυχε 27 πόντους με 7/7 βολές, 4/9 δίποντα, 4/6 τρίποντα, συν 5 ασίστ, κι ήταν το αντίβαρο στον Όστιν Χόλινς που πέτυχε 28 πόντους σε 26 λεπτά συμμετοχής!

Ο Αμερικανός της ομάδας του Τσάβι Πασκουάλ είχε 2/2 βολές, 7/10 δίποντα, 4/6 τρίποντα και την οδήγησε σε πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο.

Η Zενίτ άρχισε μάλιστα με 3/3 τρίποντα και προβάδισμα 11-2, αλλά ο Μάικ Τζέιμς χτυπούσε την κατάλληλη στιγμή. Σε όλες τις περιόδους, πέτυχε τους τελευταίους πόντους της ομάδας του και μάλιστα δύο φορές ήταν και buzzer beater

Δείτε το buzzer beater του Μάικ Τζέιμς στην πρώτη περίοδο:

Δείτε και το buzzer beater του Μάικ Τζέιμς στην τρίτη περίοδο:

Στο δε, β’ δεκάλεπτο, ο Τζέιμς πέτυχε πάλι το τελευταίο καλάθι της ΤΣΣΚΑ, για τρεις πόντους κι αυτό, ενώ στην τελευταία περίοδο πέτυχε το ζευγάρι βολών που έγραψε το τελικό 86-78!

Ο Χόλινς είχε βάλει ξανά την Ζενίτ στη διεκδίκηση της νίκης, όταν πέτυχε 8 σερί πόντους για να μειώσει από το 77-66 σε 79-74!

Όπως είχε κάνει και στο πρώτο ημίχρονο με 11 σερί πόντους της ομάδας του σε διάστημα τεσσάρων λεπτών που μείωσε σε 39-38!

Αν κι έπαιζε δίχως τον Ντάνιελ Χάκετ που ένιωσε μυικό σπασμό και δεν έπαιξε και μάλιστα η συμμετοχή του στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό είναι αμφίβολη, η ΤΣΣΚΑ είχε περισσότερες λύσεις, βαθύτερο πάγκο κι έφτασε στη νίκη.