Μπαρτσελόνα

Η Χίμκι συνεχίζει να αποδίδει πολύ καλά στη Euroleague, καθώς στο Μόναχο νίκησε την Μπάγερν με 87-74, ενώ σημαντικό “διπλό” σημείωσε και η Μπαρτσελόνα, νικώντας τον Ερυθρό Αστέρα με 73-65.

Η Μπαρτσελόνα, με τον Νίκολα Μίροτιτς να κάνει ένα ακόμα εξαιρετικό παιχνίδι, με 21 πόντους και 6 ριμπάουντ, κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με 65-73.

Οι Καταλανοί βρέθηκαν πίσω στην ανάπαυλα με 36-33, αλλά αυτό δεν τους πτόησε και έτσι στο δεύτερο ημίχρονο μπόρεσαν να αντιδράσουν και να φύγουν με το “διπλό από τη Σερβία.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 36-33, 49-57, 65-73

Τα στατιστικά των δύο ομάδων:

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Μεγάλο “διπλό”και η Χίμκι

Η ομάδα του Ρίμας Κουρτινάιτις δυσκολεύτηκε στην πρώτη περίοδο του αγώνα με την Μπάγερν Μονάχου, αλλά από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά πήρε τα… πάνω της και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στους Βαυαρούς.

Ο Αλεξέι Σβεντ (19 π.) ήταν ο ηγέτης των Ρώσων, οι οποίοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 3-1 και πλέον ετοιμάζονται για τον αγώνα της πέμπτης αγωνιστικής με τον Παναθηναϊκό στη Ρωσία.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 37-44, 55-70, 74-87