Ντοκ Ρίβερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς ανακοίνωσαν την πρόσληψη του Ντοκ Ρίβερς 12 λεπτά πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας με τους Κλίβελαντ Καβαλίερς, στον οποίο ηττήθηκαν με σκορ 100-112!

Στις 5:33 τα ξημερώματα τα “ελάφια” ανακοίνωσαν τον νέο τους προπονητή και μετά από 12 λεπτά, στις 5:45 ολοκληρώθηκε ο αγώνας με τους Καβαλίερς στο Fiserv Forum!

Ο Τζο Προύντι θα κοουτσάρει τους Μπακς και στον εντός έδρας αγώνα κόντρα στους Νιου Όρλεανς Πέλικανς, τα ξημερώματα της Κυριακής (28/1, 03:00).

Ο Ντοκ Ρίβερς αναμένεται να κάνει το προπονητικό ντεμπούτο του στους Μιλγουόκι Μπακς εναντίον των Ντένβερ Νάγκετς τα ξημερώματα της Τρίτης (30/1, 04:00).

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Καβαλίερς πήραν τη ρεβάνς για την προχθεσινή τους ήττα, περνώντας από την έδρα των Μπακς με 112-100.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε ένα ακόμα τριπλ-νταμπλ έχοντας 22 πόντους (4/9 βολές, 9/13 δίποντα), 11 ριμπάουντ, 9 ασίστ, αλλά και 6 λάθη σε 35:47 λεπτά συμμετοχής.

Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ πέτυχε 22 πόντους, αλλά είχε μόλις 7/24 σουτ, εκ των οποίων 2/10 τρίποντα.

Ο Κρις Μίντλετον (14π., 8ρ., 8ασ.) είχε 5/16 σουτ και ο Μπρουκ Λόπεζ (11π., 12ρ.) 4/14.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ντόνοβαν Μίτσελ που είχε 32 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ ο Τζάρετ Άλεν πρόσθεσε 24 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-30, 57-54, 77-80, 100-112.