Ομπραντόιρο

Ο Κώστας Βασιλειάδης ήταν πρώτος σκόρερ στη νίκη της Ομπραντόιρο επί της Μούρθια, εντός έδρας, με 91-79 στο ντεμπούτο του Σίτο Αλόνσο στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Η Ομπραντόιρο πήρε μία δύσκολη νίκη επί της Μούρθια, καθώς μέχρι την τελευταία περίοδο ο αγώνας ήταν αρκετά κλειστός.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Ομπραντόιρο μπήκε στο παρκέ και θέλησε να τελειώσει το παιχνίδι και μέσω της πολύ σκληρής της άμυνας έφτασε στο τελικό 91-79.

Κορυφαίος για την Ομπραντόιρο ήταν ο Κώστας Βασιλειάδης με 18 πόντους και 4/10 τρίποντα, ενώ από κοντά ήταν και ο Άλμπερτ Σάμπατ με 17 δικούς του.

Πλέον η Ομπραντόιρο ανέβηκε στο 8-11 ενώ η Μούρθια υποχώρησε στο 5-14 και πλέον μπαίνει σε περιπέτειες για την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία.