Την άμυνα θεωρεί ως κλειδί για την απόδοση της Μονακό στους αγώνες με τον Ολυμπιακό ο Άλφα Ντιαλό.

Ο Αμερικανός φόργουορντ που γνωρίσαμε πέρυσι στο Λαύριο κι αρχικά είχε υπογράψει στον Παναθηναϊκό, μίλησε για τις αναμετρήσεις με τον Ολυμπιακό στα playoffs της Euroleague, στη Media Day της γαλλικής ομάδας, πριν αναχωρήσει για την Αθήνα

“Ο Ολυμπιακός είναι πολύ σκληρή ομάδα. Παίζουν ομαδικά κι εμείς πρέπει να προσπαθήσουμε για το καλύτερο, να δώσουμε το 100%”, είπε ο Ντιαλό.

Σε ερώτηση για την επιβλητική νίκη της Μονακό στην κανονική περίοδο (23/3) με 92-72 στην έδρα της, επί της ελληνικής ομάδας, ο Ντιαλό είπε:

“Οι αγώνες της κανονικής περιόδου είναι πάντα μια διαφορετική ιστορία.

Παίξαμε καλή άμυνα για 40 λεπτά, θέλαμε να υπερασπιστούμε την έδρα μας. Τώρα, πρέπει να κάνουμε το ίδιο, να παίξουμε καλή άμυνα και το εκμεταλλευτούμε στην επίθεση”.

Δείτε φωτογραφίες από την αναχώρηση της γαλλικής ομάδας, μέσα από το λογαριασμό της στο twitter:

Ομπράντοβιτς: Φόβητρο ο κόσμος του Ολυμπιακού!

Παπανικολάου: “Αύριο θα είμαστε όλοι στα κόκκινα και σαν μια γροθιά” (vid)

Μπαρτζώκας: “Όλοι μαζί να κερδίσουμε τα παιχνίδια που πρέπει” (vid)

EuroLeague Legend ο Βασίλης Σπανούλης (vid)

EuroLeague: Το πανόραμα των playoffs