Ο Πανιώνιος και το Μαρούσι τίθενται αντιμέτωποι απόψε (17/9, 19:00) στη Νέα Σμύρνη στον τελικό του τουρνουά “Ανδρέας Βαρίκας”, ενώ δύο αγώνες, διεξάγονται για το Κύπελλο Ελλάδας.

Στο κλειστό της Νέας Σμύρνης, “Ανδρέας Βαρίκας” διεξάγεται ο τελικός του τουρνουά στη μνήμη του οραματιστή παράγοντα του Πανιώνιου.

Ο ισχυρός Πανιώνιος που παίζει φέτος στην Elite League με στόχο να επιστρέψει στη μεγάλη κατηγορία, αντιμετωπίζει στις 19:00 το Μαρούσι, νεοφώτιστο φέτος στην Basket League.

Χθες, Σάββατο, ο Πανιώνιος νίκησε τον Παπάγο με 102-93 ενώ το Μαρούσι νίκησε το Ψυχικό με 79-59.

Δεν θα διεξαχθεί μικρός τελικός, λόγω της απώλειας του προπονητή του Ψυχικού, Γιώργου Ρεμεντέλα, που έχασε τον πατέρα του.

Ο αγώνας Πανιώνιος-Μαρούσι θα καλυφθεί διαδικτυακά από τη SportsStats, στο video στο τέλος του άρθρου.

Σήμερα, Κυριακή επίσης, ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς διεξάγονται οι τελευταίοι αγώνες του γκρουπ ομάδων της National League 2.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Κρυα Ιτέων 17:00 Γλαύκου Εσπέρου-Ελευθερία Μοσχάτου Νάστος-Ρίζος-Καρακωνσταντόπουλος (Κοκορδάτος)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο Μαρίγλη-Τσατταλιού-Τζανετάκης (Ελευθεριάδης Γ.)