Το Λαύριο επικράτησε με 76-57 της Καρδίτσας και ο Νίκος Παπανικολόπουλος παραδέχτηκε ότι η ομάδα του ηττήθηκε δίκαια.

Ο προπονητής της Καρδίτσας δήλωσε μετά τον αγώνα:

“Συγχαρητήρια στο Λαύριο και για τη νίκη του σήμερα και για την πορεία που έχει κάνει μέχρι τώρα. Νομίζω ότι επικράτησε πεντακάθαρα σήμερα.

Εμείς υπήρχαμε στο ματς μόνο για ένα ημίχρονο. Προσεγγίσαμε καλά το παιχνίδι, ακόμα κι όταν ήμασταν άστοχοι στην επίθεση, το ελέγχαμε από την άμυνά μας.

Μπαίνουμε στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς κανέναν ρυθμό, χωρίς καμία διάθεση να παίξουμε άμυνα, να δώσουμε κάτι για την ομάδα όπως φάουλ για να σταματήσουμε τους αιφνιδιασμούς του Λαυρίου.

Αντέδρασε το Λαύριο, όπως αντιδρά σε όλα τα παιχνίδια σαν καλή ομάδα που είναι και πήρε μια πεντακάθαρη νίκη”.

Τα highlights από τη νίκη του Λαυρίου επί της Καρδίτσας (vid)

Stoiximan Basket League 2023-24: Πρόγραμμα-αποτελέσματα

Stoiximan Basket League 2023-24:  Η βαθμολογία