Παπαθεοδώρου

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου μίλησε για τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Φρίμπουρκ, με 84-64 και αναφέρθηκε στην επόμενη φάση του Basketball Champions League.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για τη νίκη, ενώ παράλληλα ευχαρίστησε και τον κόσμο του “δικέφαλου του βορρά” που βρέθηκε στην Ελβετία για να ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδας τους.

Συγκεκριμένα ο Ηλίας Παπαθεοδώρου δήλωσε:

“Ξέραμε πριν το παιχνίδι πόσο δύσκολο θα ήταν να κερδίσεις σε αυτό το γήπεδο. Η Φρίμπουρκ είναι μια καλή ομάδα, που έχει παλέψει κάθε παιχνίδι μέχρι τέλους, αλλά είχαμε προετοιμαστεί πολύ καλά για αυτό το ματς. Ελέγξαμε το παιχνίδι για 40 λεπτά και στο δεύτερο ημίχρονο προηγηθήκαμε με  μεγάλη διαφορά και πήραμε άλλη μία νίκη.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για αυτή τη νίκη και για την δουλειά που έχουν κάνει στους τελευταίους δύο μήνες. Όλοι στον σύλλογο είναι περήφανοι για αυτούς. Πρέπει να συνεχίσουμε, έχουμε πολλή δουλειά να κάνουμε για να βελτιώσουμε κι άλλο την απόδοσή μας.

Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο μας. Ήταν δίπλα μας σε κάθε εκτός έδρας αγώνα μας στο Basketball Champions League και η σημερινή τους συμπαράσταση ήταν άλλη μία καλή στιγμή για εμάς”.

Για τη συνέχεια της διοργάνωσης: “Όλοι θυμόμαστε τι συνέβη πέρυσι με την Καρσίγιακα. Τώρα έχουμε μπροστά μας έναν μήνα για να δουλέψουμε, να δούμε ποιος είναι ο αντίπαλος μας για τον επόμενο γύρο και φυσικά είμαστε πολύ πεινασμένοι για τη συνέχεια”.