Μία από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις του έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των πρωταθλητών Νάγκετς με 112-95.

Ετσι η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε στο 35-19, πλησιάζοντας το Κλίβελαντ που ηττήθηκε.

Από την άλλη ομάδα του Ντένερ με 36-18 έμεινε στην 4η θέση, ανησυχεί όμως για τους τραυματισμούς των Τζαμάλ Μάρεϊ και Κεντάβιους Κάλντγουελ-Πόουπ που αποχώρησαν από τον αγώνα, γεγονός που εκμεταλλευτήκαν οι νικητές.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 36 πόντους (14/19 δίποντα και 8/14 βολές) ενώ παράλληλα μάζεψε 18 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ σε 30:24 λεπτά εντός παρκέ.

Μάλιστα, ήδη από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Έλληνας σταρ των Μιλγουόκι Μπακς μετρούσε 26 πόντους και 9 ριμπάουντ σε 15:57 λεπτά.

Ο Νίκολα Γιόκιτς ολοκλήρωσε το παιχνίδι έχοντας 29 πόντους και 12 ριμπάουντ σε 31:31 λεπτά συμμετοχής, ο Γκόρντον είχε 14 πόντους ενώ ο Πόρτερ Τζούνιορ είχε 11.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Μαϊάμι Χιτ, τα ξημερώματα της Τετάρτης (14/2 στις 03:00) στο Μιλγουόκι.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-23, 60-44, 91-63, 112-95.