Αιγάλεω

Το Αιγάλεω συνέχισε την πορεία του προς την άνοδο στη Β’ Εθνική, καθώς νίκησε σχετικά εύκολα την Πέρα με 78-66, ενώ ο Ηλυσιακός έχασε από τον Ιωνικό ΝΦ με 81-65, για τη 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το Αιγάλεω δεν βρήκε αντίσταση στην Πέρα και έφυγε με το “διπλό” από την έδρα της με το τελικό σκορ να γράφει 78-66.

Ο Ηλυσιακός είχε σε πολύ καλό βράδυ τον Αντώνη Φώτση με 20 πόντους αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη από τον Ιωνικό ΝΦ και ηττήθηκε με 81-65.

Στον δεύτερο όμιλο και στο παιχνίδι Άρης Θήβας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης χρειάστηκαν τρεις (!!!) παρατάσεις για να αναδειχθεί ο νικητής και τελικά οι γηπεδούχοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 90-85.

Δείτε τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική:

1ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μεγαρίδα – Καλαμάτα 98-78

Κεραυνός Αιγίου – Αχαγιά 61-86

Ιωνικός ΝΦ – Ηλυσιακός 81-65

Λέοντας – Ληξούρι 47-79

Πέρα – Αιγάλεω 66-78

Έσπερος Πατρών – Ακράτα 53-62

Κηφισιά – Άρης Νικαίας 0-20 (α.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Μεγαρίδα – Καλαμάτα 98-78

Δεκάλεπτα: 24-20, 48-40, 75-61, 98-78

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Καραμπιτσάκος

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 1, Κοντόπουλος 14(2), Σπυρόπουλος 29(3), Παλαιοχωρίτης 8(2), Ζακυνθινός 7, Παπασπύρος, Μπίμπας 4, Αβραμίδης 4, Μαργέτης 3, Μαλούκος 10, Θέος 2, Σιδέρης 16.

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 14(3), Χρονόπουλος 3(1), Γκοντόπουλος 13(1), Πέζος 7(1), Μπάκας 10, Μαθιόπουλος 9(2), Σιδέρης, Τζιλιάνος 1, Καλογερόπουλος 12(1), Γιαννακόπουλος 9(2).

 

Λέοντας – Ληξούρι 47-79

Δεκάλεπτα: 12-20, 17-45, 28-68, 47-79

Διαιτητές: Κονταράτος, Αντωνιάδης

Λέοντας (Κόλλιας): Δικαβασιλόπουλος 2, Μακρής 3(1), Ποτήρης 1, Κούτουλας 7(1), Μπαλτζής 11(3), Χρήστου 11(2), Ντίλης 2, Κοντόγιωργας 6, Αμπαδιωτάκης 2, Σταυριανόπουλος 2.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 9, Σαρίκας 2, Ανδρικόπουλος 15(3), Χαλκιάς 2, Πυλαρινός 4(1), Συνοδινός 6, Πέτι 1, Ιωακειμίδης 17(1), Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 10, Λαμπρόπουλος 9(1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Αχαγιά 61-86

Δεκάλεπτα: 13-26, 30-47, 48-70, 61-86

Διαιτητές: Κώτσου, Κατσαπρακάκης

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκης, Δημόπουλος, Κουκουλομάτης, Ράπτης 5, Καντάς 2, Οικονομίδης 4, Μπεκρής 7(2), Μούκας 20(1), Αγγελόπουλος 8, Λιμπαρέας 11, Τζελέπης 4.

Αχαγιά (Σαράντης): Βουρνάς 8, Αζαρίας 3(1), Κωνσταντινόπουλος 5(1), Νικολάου 9, Ταρνάρης, Σέρμπος, Οικονομόπουλος 12(2), Κάλλης 6, Τσάμης 17(4), Λυμπέρης 12(4), Μακρής 14.

 

Έσπερος Πατρών – Ακράτα 53-62

Δεκάλεπτα: 12-15, 26-30, 40-45, 53-62

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Τζίμης

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Φραντζής 23(5), Ζαφείρης 5, Ροκανάς 7(1), Σερέτης 3, Κατσαβόπουλος, Δούρος 5(1), Μπαρδάκας 6, Βύρλας 4.

Ακράτα (Βουρνάς): Τσιακμάς 2, Ονάσογλου 14(2), Αμβρατζής 2, Θανόπουλος 8(2), Γκιζογιάννης 17, Γκόβας 4, Σίνης 7, Βεσκούκης 8(1).

 

Ιωνικός ΝΦ – Ηλυσιακός 81-65

Δεκάλεπτα: 19-25, 36-38, 59-48, 81-65

Διαιτητές: Τσολάκος, Αργυρούδης

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 8, Μαλτέζος 5, Παπαπέτρος, Γρύλλης 6, Κουμουνδούρος, Πέττας 22(2), Μουμπάρακ 11(3), Κατιάκος 25, Χριστόδουλος 2.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 10(2), Φώτσης 20(4), Μαραγκουδάκης, Καραμπάς 7, Αντωνόπουλος 8(2), Μπουργάνος 7, Ζαραϊδώνης 6, Κουσιάντζας 2, Αγγελόπουλος 5.

 

Πέρα – Αιγάλεω 66-78

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-44, 50-55, 66-78

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Φραγκούλη

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 7(2), Θεολογίτης 9(1), Παπάδης 10(2), Τσολάκης 15(3), Χολέβας 6, Πιτούλης 4, Σωτηράκης 11(1), Ντιφαντής 4.

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Καράβολας 22, Μπάρδας 6 (2), Κυριακόπουλος 2, Κούρτης 3, Ντακούλιας 6(2), Γκαγκαλούδης 12(3), Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 8, Αγγελόπουλος 15(1).

 

Βαθμολογία

  1. Αιγάλεω 28
  2. Μεγαρίδα 26
  3. Ιωνικός ΝΦ 26
  4. Αχαγιά 25
  5. Ηλυσιακός 21
  6. Ακράτα 21
  7. Πέρα 20
  8. Κηφισιά 19
  9. Ληξούρι 19
  10. Άρης Νικαίας 19
  11. Κεραυνός Αιγίου 18
  12. Έσπερος Πατρών 18
  13. Καλαμάτα 17
  14. Λέοντας 16

 

Επόμενη  αγωνιστική (15η, 10/2)

Καλαμάτα – Κεραυνός Αιγίου

Αχαγιά – Ιωνικός ΝΦ

Ηλυσιακός – Λέοντας

Ληξούρι – Πέρα

Αιγάλεω – Έσπερος Πατρών

Ακράτα – Κηφισιά

Άρης Νικαίας – Μεγαρίδα

 

2ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Άρης Θήβας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 90-85 (γ’ παρ.)

Λοκρός Αταλάντης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 71-68

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Μελίσσια 62-96

Δειλινό – ΕΦΑΟΖ 69-90

Ερμής Σχηματαρίου – Κορωπί 74-75

ΒΑΟΛ Χίου – ΚΑΠ 53-68

Καλλιθέα – ΟΦΗ 59-73

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Θήβας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 90-85 (γ’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-35, 46-46, 58-58 (κ.α.), 66-66 (α’ παρ.), 78-78 (β’ παρ.), 90-85 (γ’ παρ.)

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Χατζημάρκος

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας, Τσάλεζας): Γεωργούτσος 18(1), Μελετίου, Ματσαγκούρας 2, Γκόλιας 7(2), Καδηγιαννόπουλος 4, Παναγιωτίδης 27(2), Καλεμτζάκης 13(1), Χαραλάμπης, Κουμπές, Δαχρετζής 11(1), Τριανταφύλλου, Ντέντα 8.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μεγαγιάννης, Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Χόρτσας, Ανέστης 25, Σταμάτης 28(6), Μακρινιώτης, Γιαννακοδήμος 8, Μοσόρας, Μούκας, Μιχαλόπουλος 8, Διαμαντόπουλος 16(1), Αλεξανδρόπουλος, Μπάζιος.

 

Λοκρός Αταλάντης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 71-68

Δεκάλεπτα: 19-17, 41-38, 56-52, 71-68

Διαιτητές: Δημόπουλος, Ασλανίδης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφατζής, Φωτητζόγλου 12(2), Πάσσας 8, Κεχρής, Κετέμα, Παπαηλίου 3(1), Γεωργίου, Μάτος Αν. 20(1), Μάτος Αγγ. 17(2), Δουρούκης 3(1), Ψάλτου 8.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 18(1), Χωματάς 7(1), Τσίρος 8, Κουμπούρας 9(1), Σταμέλος, Τύρλας 15, Ζερβός 6(2), Σιλητζήρης, Κορομηλιάς, Ζέρβας, Μιχάκης, Σβάρνας 3(1).

 

Ερμής Σχηματαρίου – Κορωπί 74-75

Δεκάλεπτα: 23-24, 38-43, 57-63, 74-75

Διαιτητές: Λογοθέτης, Μαραγκάκης

Ερμής Σχηματαρίου (Σολομωνίδης): Ετζιάκα 14, Πανταζής 5(1), Κουτής, Γκρινιάρης 38, Μεϊντάνης, Κώνστας, Σπηλιώπουλος 5(1), Μαράντος 5, Τσαπρούνης, Μαλισιόβας, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 7(1).

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγισβίλι, Αγόρης 24(5), Αραβολάμης 20, Σίλα, Μερκούρης, Κάτσαρης 5(1), Σβορώνος 8(2), Κουτούφας 14(1), Χρονόπουλος.

 

Καλλιθέα – ΟΦΗ 59-73

Δεκάλεπτα: 18-22, 39-43, 57-55, 59-73

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Αγγελής

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 4, Μαρινάκης, Παναγιωταράκος 4, Γυφτάκης 2, Μπίλιας 4, Πάρδακας 8, Κανίκης 8(1), Μήτσης, Σκορδάλης 18(2), Εγκινέ 7.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης 6(2), Πετράκης 4, Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 15(2), Αγαπιάδης 15, Αντωνόπουλος 4(1), Μπουμπάρης 17, Καραλής 10(1), Πάλλης 2.

 

ΒΑΟΛ Χίου – ΚΑΠ 53-68

Δεκάλεπτα: 13-21, 25-35, 46-48, 53-68

Διαιτητές: Ασημακάκη, Μαρινάκης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας, Συμιακάκης): Σαμιώτης 8, Σερέπας, Ανδρουλάκης 10(2), Σουλίκας 8, Φουντουλάκος, Αγγελίδης 4, Καραφαντής, Τσουρής 2, Κουϊμτζής, Τροβάς 11(1), Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 4.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης, Γαρδέλης): Μόκκας 10(1), Βενιτουράκης 7, Χανιάς – Πανταζής 14, Βαφιάς 7(1), Χρονόπουλος 15(1), Μαυροειδάκος 3, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Καρυπίδης 14.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Μελίσσια 62-96

Δεκάλεπτα: 15-27, 35-52, 51-75, 62-96

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κοντογιαννόπουλος

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Μελέτης): Θεοδωράκος Φιλ., Καραμπέκης, Θεοδωράκος Ιασ. 7, Μπέλλος 6, Μανιάτης 26(4), Γκιζογιάννης 11(1), Λούκας 3(1), Γεωργουσόπουλος 9.

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7(2), Στεργίου 3, Γεραμάνης 9(1), Οικονομόπουλος 24(3), Λεπούρης 3, Κόντος 5(1), Σοφρονάς 9(3), Ζηρός, Ηλιόπουλος 2, Τρίχας 14(1), Καραχάλιος 8(1), Καραβανάς 12.

 

Δειλινό – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-90

Δεκάλεπτα: 13-32, 23-56, 40-76, 69-90

Διαιτητές: Λαμπίρης, Μπακετέα

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(1), Μπορμπίδης 12(2), Αντωνογιαννάκης, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 3(1), Λεφής 4, Γρύλλης 7(1), Εκίζογλου 2, Κυρίτση 7(1), Γκουτσίδης 6 (1), Σπηλιόπουλος 11.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Παλλάντζας 17(3), Γκόντγουιν 12, Πρόφκα 2, Ζαρμακούπης 14(1), Δρίβας 23(7), Παπαφωτίου-Ευαγγελόπουλος, Κανελλόπουλος 2, Βαρνάβας 11(1), Σαρλής 6, Ιμαριάγκπε 3, Δήμου.

 

Βαθμολογία

  1. ΟΦΗ 26
  2. Λοκρός Αταλάντης 25
  3. Μελίσσια 25
  4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 24
  5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24
  6. Κορωπί 23
  7. Ερμής Σχηματαρίου 21
  8. Άρης Θήβας 19
  9. ΒΑΟΛ Χίου 19
  10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 19
  11. ΚΑΠ 18
  12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 17
  13. Καλλιθέα 17
  14. Δειλινό 14

 

Επόμενη  αγωνιστική (15η, 10/2)

ΚΑΠ – Καλλιθέα

ΟΦΗ – Αρης Θήβας

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Λοκρός Αταλάντης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Μελίσσια – Δειλινό

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Ερμής Σχηματαρίου

Κορωπί – ΒΑΟΛ Χίου

 

3ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Δόξα Λευκάδας-Καλαμπάκα 84-63

Νικόπολη Πρέβεζας-Μελίκη 82-72

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-84

Εύαθλος Πολυκάστρου-Τιτάνες Παλαμά 81-54

Μαντουλίδης-Πρωτέας Γρεβενών 79-86

Ολυμπιακός Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων 69-75

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης-Πρωτέας Γρεβενών 79-86

Δεκάλεπτα: 22-17, 36-38, 52-64, 79-86

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Γεωργούλης

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 12(1), Τάκης 13, Μπέλλος 2, Ρεφατλλάρι 12(4), Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 11(1), Φόρογλου 11(3), Μαλανδρής 10, Σίμογλου 6(1).

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 11(1), Μαλούτας 18(4), Μιχαηλίδης 7(1), Γιώτας, Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 5, Μπόζιαρης 8(1), Μακρής 19(3), Μητρόπουλος,  Κλωνάρας 16(1), Μαλιούρας 2.

 

Ολυμπιακός Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων 69-75

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-47, 45-57, 69-75

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Δέλλας

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 4, Ιλτσογλου 12(2), Κωστούλας 10, Μπόγδανος 29(1), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας 6(2), Χαρχαρής, Λουλούδης 8.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 9(1), Μέξης 10, Βλάχος, Κολότσιος Β. 5(1), Αργύρης 15(2), Χατζής, Ντούρβας 8(2), Τζιοβάρας, Φούντας 25(3), Μπαρμπαρούσης 3, Στάνκοβιτς.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-Τιτάνες Παλαμά  81-54

Δεκάλεπτα: 24-13, 58-30, 72-41, 81-54

Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 36(2), Μαρκόπουλος, Αθανασίου 3, Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης 2, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 6, Σιδηρόπουλος 20(1), Κουτούλας 5(1).

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Χανέλι 5, Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 16(3), Κατσαδούρος 9, ΚαραΪσκάκης 7, Φαλιάκας, Μακρής 7(1), Γκαγκανάσιος 4, Αρχοντούλης.

 

Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Καλαμπάκα 84-63

Δεκάλεπτα: 30-11, 47-23, 70-39, 84-63

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 11(2), Αργυρός 5, Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 10(2), Τσιαβές 17(1), Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης 11(1), Μακρόπουλος 5, Βλαχάκης, Κόγκας, Ζαμπάκης 14(2), Κελλάριου.

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 9(1), Μπαλωμένος, Σπανός 13(3), Γαϊτανίδης 10, Παουλεάνου 4(1), Σούλκο 7, Ταμπάκου, Γκάτζιας 11(2), Παπακώστας 7, Κιουρτζίδης.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Μελίκη 82-72

Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 55-59, 82-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Θρασυβουλίδης

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος, Ζήκας, Κοντογιάννης 22, Καραστάθης, Σουλιώτης 10, Κακιούζης 14, Παπαμιχαήλ 4, Δούβλης 2, Μούλας 19, Βαβέτσης, Ρέμπης, Πελίγκος 11.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25, Μαυρίδης Β. 25, Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 10, Μαγαλιός, Καρατζάς 3, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 6, Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 2.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-84

Δεκάλεπτα: 18-27, 44-39, 60-61, 76-84

Διαιτητές: Θεοδώρου, Φούντζηλας

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 25(2), Πανάρας 15(3), Mουζακίτης, Tσίρμπας, Kαραγκιολίδης 14(2), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 10, Πάτρας 4, Πανταζής 3(1), Πιστιόλης, Γιωτάκης 5(1).

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 8(2), Σαχπατζίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 10, Xρυσής 43(5), Mάκης, Παπανικολάου 2, Θυμνιός 19, Φίλιος 2.

 

Βαθμολογία

  1. Πρωτέας Γρεβενών 25
  2. Δόξα Λευκάδας 24
  3. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 23
  4. ΑΓΣΙ 23
  5. Ίκαροι Τρικάλων 20
  6. Μαντουλίδης 19
  7. Εύαθλος 19
  8. Τιτάνες Παλαμά 19
  9. Ολυμπιακός Βόλου 17
  10. Μελίκη 17
  11. Καλαμπάκα 16
  12. ΑΟΚ Βέροιας 15
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 15

*Ο ΑΟΚ Βέροιας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (15η, 10/2)

ΑΟΚ Βέροιας-Δόξα Λευκάδας

Καλαμπάκα-Νικόπολη Πρέβεζας

Μελίκη-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου

Τιτάνες Παλαμά-Μαντουλίδης

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

 

4ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ζέφυρος-ΜΕΝΤ 67-51

ΠΣ Ευκαρπίας-Αστέρας Σίνδου 92-73

Λεύκιππος Ξάνθης-Πολύγυρος 58-63

Απόλλων Καλαμαριάς-ΒΑΟ 77-82

Μακαμπή-ΓΑΣ Κομοτηνή 61-64

Ασπίδα Ξάνθης-Αίαντας Ευόσμου 58-53

ΔΕΚΑ-Νέα Μουδανιά 81-51

 

Φύλλα αγώνα

Μακαμπή-ΓΑΣ Κομοτηνή 61-64

Δεκάλεπτα: 16-11, 34-28, 46-51, 61-64

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κοντογιάννης

Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 2, Κλουντζός 12 (2), Σκουφεζή 12, Σαμαράς 3 (1), Πετράκης 11 (3), Μπαδής 11 (3), Σαββίδης, Αρούχ 8, Σαραφίδης,

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης, Ζάντζας): Ιορδάνογλου 1, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 20 (5), Λεχούδης 8, Κουτσοβασίλης 8 (2), Μαγουλάς, Ζολώτας 3, Σπέντζος 8 (2), Χαλίλ 16.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-ΒΑΟ 77-82

Δεκάλεπτα: 24-25, 34-42, 54-63, 77-82

Διαιτητές: Γραικός, Αναστασιάδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 2, Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 17, Μυθίλλου 11, Τσιμπής 1, Παϊταρης, Σαμαράς 11(3), Αγραφιώτης 19(4), Μόρας 2, Κατηρτζίδης, Ακριτίδης 8, Αθαναηλίδης 6.

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 17(2), Μπαγκντασαριάν 5, Πετρίδης 13(1), Τζουβάρας 8(2), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 16, Χότζα 8, Πισιώτης 3(1), Βουνάκης 8(1), Γιαννούλης 4, Πυδαράκης, Ζαχαρίας.

 

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας 26
  2. ΓΑΣ Κομοτηνή 24
  3. ΔΕΚΑ 23
  4. Πολύγυρος 23
  5. Λεύκιππος Ξάνθης 22
  6. Ζέφυρος 22
  7. ΜΕΝΤ 22
  8. Αίας Ευόσμου 21
  9. Ασπίς Ξάνθης 21
  10. Απόλλων Καλαμαριάς 21
  11. Αστέρας Σίνδου 19
  12. ΒΑΟ 18
  13. Μακαμπή 18
  14. Νέα Μουδανιά 14

 

Επόμενη  αγωνιστική (15η, 10/2)

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης

Πολύγυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

ΒΑΟ-Μακαμπή

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης

Αίαντας Ευόσμου-ΔΕΚΑ

Νέα Μουδανιά-Ζέφυρος

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.