Η Παρτιζάν Βελιγραδίου νίκησε με 101-77 την Μπούντουτσνοστ στον τρίτο ημιτελικό των playoffs της Αδριατικής Λίγκας, το βράδυ της Κυριακής και προκρίθηκε στους τελικούς.

Απόψε (23/5, 20:00) θα μάθει και τον αντίπαλό της, καθώς διεξάγεται στο Βελιγράδι ο τρίτος και τελευταίος αγώνας της σειράς, Ερυθρός Αστέρας-Τσεντεβίτα/Ολίμπια που βρίσκεται στο 1-1.

Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν πρώτος στην κανονική περίοδο κι έχει το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας, ενώ η Παρτιζάν είχε τερματίσει δεύτερη.

Η Παρτιζάν ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της απέναντι στους Μαυροβούνιους.

Προηγήθηκε με 55-35 κι έφτασε επιβλητικά στο 2-1 στις νίκες για να πάρει το εισιτήριο για τους τελικούς.

Ο Κέβιν Πάντερ πέτυχε 30 πόντους με 5/11 τρίποντα ενώ ο Ζακ ΛεΝτέι είχε 16 για την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς. Ο ΝτιΤζέι Σίλι πέτυχε 20 πόντους για την Μπούντουτσνοστ.

Δείτε τα highlights του τρίτου αγώνα Παρτιζάν-Μπούντουτσονστ στο παρακάτω video: