www.allstarbasket.gr

Με νίκες των πρωτοπόρων και των φαβορί κύλησε η Κυριακή (23/01) στους τέσσερις ομίλους της Β’ Εθνικής

Στον πρώτο όμιλο, ο Παπάγος έφυγε με εκτός έδρας νίκη στην παράταση από τη Ραφήνα, ενώ εκτός έδρας νίκησε και η ΦΕΑ, στην Πεντέλη (κεντρική φωτογραφία άρθρου από τον συγκεκριμένο αγώνα).

Εντός έδρας νίκησε ο Έσπερος τον Πανελευσινιακό.

Στον δεύτερο όμιλο,Αιγάλεω και ΝΕΜ οδηγούν την κούρσα, αφού νίκησαν Κρόνο Αγίου Δημητρίου και Χανιά αντίστοιχα, στις έδρες τους.

Ο Ηλυσιακός έφυγε με διπλό από τη Μάνδρα.

Στον τρίτο όμιλο, παρέμειναν μαζί στην κορυφή Ερμής Σχηματαρίου, Αίολος Τρικάλων, με την ομάδα του Νίκου Οικονόμου να πετυχαίνει την ανατροπή και νίκη σε αγώνα-θρίλερ με τη Δόξα Λευκάδας, 74-73!

Στον τέταρτο όμιλο ο Μακεδονικός είχε εύκολο έργο απέναντι στον ΚΑΟ Χαλκιδικής, ενώ η Γέφυρα νίκησε τη ΜΕΝΤ και προσπέρασε, με αγώνα περισσότερο, τον Αίαντα Ευόσμου.

1ος Όμιλος (12η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας-Πανελευσινιακός 81-66
Ένωση Ιλίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Αναβολή)
Πεντέλη-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-75
Αργοναύτης Ραφήνας-Παπάγου 66-73 (58-58 κ.α.)
ΝΕΟ Ληξουρίου-Αχαγιά 82 73-79
ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” 73-65
Ρεπό : Εθνικός Πειραιά

Οι αγώνες αναλυτικά:

Έσπερος –Πανελευσινιακός 81-66

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Φασόλης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα : 21-11, 41-35, 59-53, 81-66

ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας): Κολιός, Αγγελόπουλος 12(1), Τόντουα, Οικονομίδης, Τσολάκης 9(3), Ολύμπιος 18(4), Καπρής 6, Χαρούνι 16, Τσακίρης, Μαγιντόμπε 20(3)

Πανελευσινιακός (Γερογιάννης-Βούλγαρης): Νίκου 6, Κούτουλας 4, Καράμπελας, Κρασάκης 8, Μουμπάρακ 23(2), Λεκάκης, Παπαφλωράτος 8(2), Ρεκουνιώτης 15, Δενδρινός 2

Πεντέλη-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-75

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Χρηστίδης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-14, 33-29, 54-51, 65-75

Πεντέλη (Κιτσούλης): Καρακατσάνης 12 (3), Γιαννίκος 16 (1), Γραμματικός 5 (1), Χρυσός 4, Μεσίνι, Ψαρόπουλος 22 (2), Παπαπέτρου 7 (2), Γεροντογιάννης

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Γιαννόπουλος, Στεργιάκης 19 (2), Λίτσιος 3, Κοντός 4, Μπίγκος 2, Καραχάλιος 8, Καραλευθέρης 23 (5), Γεωργοπαπαδάκος 14 (2)

Αργοναύτης– Α.Σ. Παπάγου 65-75

Διαιτητές: Καραβίτης-Χρηστίδης Π.-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα 16-10, 29-27, 40-50, 58-58 (κ.α.), 65-75
Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος, Μπότης): Σγούρος 15(2), Ντούσιας 6 (1), Συγγούνας, Ζακυνθινός 10 (1), Λίτσος 4, Μανταλβάνος 6, Σβάρνας 2, Σταμέλος 2, Μητσάκης, Γεραμάνης 18, Κορομηλιάς 2, Κυριακόπουλος
Α.Σ. Παπάγου (Κουρής, Κωνσταντής): Παπαζήσης 7 (2), τρίχας 1, Τσούτσος 12 (3), Κόης 19 (2), Βούζας 2, Καρούζος 19 (3), Μαράκης 2, Σολωμός 6, Κώτση, Σοφρωνάς 7 (1), Δελίδης 2, κασαπίδης

ΝΕΟΛ-Αχαγιά 82 75-79

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 15-20, 40-39 (ημ.), 47-54, 75-79
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Παππάς 15 (4), Αντωνάτος 11 (3), Λαμπρόπουλος 4 (1), Χονδρογιάννης 7 (1), Βαβάτσικος 10 (2), Νιφόρας 4, Κασπίρης 24 (7), Ματσούκης, Τρυφωνόπουλος, Μαρούλης
Αχαγιά ΄82 (Λιόνας): Καφέζας 15, Δαβάνης 12 (1), Φραντζής 23 (4), Σέρμπος 2, Τάρναρης 5 (1), Καλογιάννης 8 (2), Δ. Λυμπέρης 5 (1), Οικονομόπουλος 9 (1)

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» 73-65
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ραχιώτης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 19-26, 42-36, 61-55,73-65
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Καπώνης 22(4), Γ.Μακρής 2 , Πρεδάρης 4, Δ.Μακρής 13(1), Φακοπουλίδης 14(1), Δούκας 4, Κωνσταντίνου 5(1), Αδαμόπουλος 9(1).
ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 6, Πολίτης, Ψαρόπουλος 9(1), Μάκαρης, Προδρόμου 29(1), Αναγνωστόπουλος 16, Κατσουλάκος 5(1), Σαρρής

Η κατάταξη

(σε 12 αγώνες)

1.Παπάγου* (9-2) 21
2.Έσπερος Καλλιθέας* (8-3) 19
3.ΦΕΑ* (8-3) 19
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»* (7-4) 18
5.Πανελευσινιακός* (6-5) 17
6.ΚΑΟ Κορίνθου (5-7) 17
7.ΝΕΟΛ* (5-6) 16
8.Αργοναύτης Ραφήνας* (5-6) 16
9.Εθνικός Πειραιά* (4-7) 15
10.Νέα Κηφισιά* + (5-5) 15
11.Αχαγιά 82* (3-8) 14
12.Ένωση Ιλίου* + (4-6) 14
13.Πεντέλη* (2-9) 13

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

Πανελευσινιακός-Εθνικός

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Έσπερος

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου

Παπάγου-Πεντέλη

Αχαγιά 82-Αργοναύτης Τρίγλιας

ΑΠΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΝΕΟ Ληξουρίου

 

2ος Όμιλος (12η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα
ΟΦΗ-Δούκας (Αναβολή)
Άρης Νικαίας-ΚΑΟ Μελισσίων 70-63
ΝΕ Μεγαρίδος-ΑΟΚ Χανιά 86-65
Μανδραϊκός-Ηλυσιακός 68-70
Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας (Αναβολή)
Π. Φάληρο-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 65-52
Αιγάλεω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 84-74

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μανδραϊκός-Ηλυσιακός 68-70

Διαιτητές: Ζιώγας-Καρακωνσταντόπουλος-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 19-18, 39-33, 53-53, 68-70
Μανδραϊκός (Σταθούλης): Σταματίου 2, Κοψιάς 3, Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Θανάσαινας, Κωστόπουλος 8 (2), Λιούνης 16, Δομπρογιάννης 24 (2), Κουμάνταρος, Τσιπίδης 6.
Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος): Ιορδάνογλου 16, Γραμμάτικας 5 (1), Φώτσης 13 (2), Μπινιάκου, Καλδής 11 (1), Βούρτσης, Ύμερι 8, Κεφάλας 7 (2), Στασινόπουλος 10, Παπάδης

Π. ΦάληροΕΦΑΟ Ζωγράφου 65-52

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Καλογριάς-Κιουλάφας
Δεκάλεπτα: 8-16, 33-30, 44-41, 65-52

Π. Φάληρο (Γούναρης, Καμαριώτης): Λυτόπουλος 3, Σκόρδος 4, Αγγελόπουλος 15 (1), Σταθόπουλος 2, Βλασσόπουλος 6 (2), Καλιανιώτης 15, Μπολάτογλου 14 (3), Χαρούνι 6

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος-Ζωηρού): Μαυροειδάκος 4, Μπιλάλης 10 (1), Βάρσος 8, Μαγκουνής 9 (1), Κριζέας 2, Καλαϊτζάκης 10 (2), Ροζακέας, Μέξης 8, Σταύρου, Ανδρεόπουλος, Χατζής 1.

Αιγάλεω – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 84-74

Διαιτητές: Τσαχάκης-Μπούκας-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 15-27, 48-43, 74-66, 84-74

Αιγάλεω (Μυλωνάς): Ντακούλιας 24 (4), Κουμπούρας 6, Παπαδόπουλος 10 (2), Καρασταμάτης 16 (4), Μαχαίρας 5, Ψημίτης 13 (1), Παπαδολιάς 4, Βλάχος 6

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Κατσούνης): Γκάτσο 10(2), Δήμου 17(1), Νάτσος 3(1), Ξιούρας 12(4), Τσαβός 6, Πιτούλης 13(1), Δρίβας 7, Βαρσαμούλης 6

 

Η κατάταξη

(σε 12 αγώνες)

1.Αιγάλεω (11-1) 23
2.Μεγαρίδα (11-1) 23
3.Ηλυσιακός (7-5) 19
4.ΕΦΑΟΖ (7-5) 19
5.Χανιά + (6-5) 17
6.Μανδραϊκός (5-7) 17
7.Πανιώνιος ++ (6-4) 16
8.Πρωτέας Βούλας ++ (6-4) 16
9.Παλαιό Φάληρο + (4-7) 15
10.Δούκας + (3-8) 14
11.ΟΦΗ +++ (4-5) 13
12.Άρης Νίκαιας + (3-8) 14
13.Μελίσσια + (3-8) 14
14.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-10) 14

+Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

Δούκας-Άρης Νίκαιας

ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ

Ηλυσιακός-ΝΕ Μεγαρίδος

Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο

 

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Εσπερος Λαμίας-Ικαροι Τρικάλων 77-68

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Πρωτέας Γρεβενών77-58

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 71-73

Νίκη Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 77-40

Ερμής Σχηματαρίου-Δόξα Λευκάδας 74-73

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-60

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Τρικάλων 77-68

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης, Δημάδης

Δεκάλεπτα: 23-14,36-37,63-55,77-68

Έσπερος Λαμίας: Λάππας 10(2), Τσεσμετζίδης 9(2), Φύκας 13(1), Πάππος 17(3), Τεπετίδης 18(3), Παπαργυρόπουλος 10, Ευθυμίου, Αργύρης, Μπακόλιας

Ίκαροι Τρικάλων: Τσιαβές 6(1), Παπαχρήστος 18(1), Κατσαρές 5(1), Μπαρδάκας 10(1), Τριαντάφυλλου 15 (2), Αμβράζης 14(1), Μπουγάνος, Σπυράκος

 

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Πρωτέας Γρεβενών 77-58

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-10, 37-28, 60-41, 77-58

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 8 (1), Ευαγγελακόπουλος 2, Κολότσιος 11 (1), Τσιγγενόπουλος 8, Μόσιαλος 14 (1), Παππάς 3 (1), Τσιακάρας, Ζιάκας, Ψύρρας 12 (2), Θέος 9, Δέσπος 4, Ιωάννου 6 (2)

Πρωτέας Γρεβένων (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3 (1),Γρίψιος 8, Κλωναράς 4, Παλάσκας, Παπαδόπουλος 13, Καραγιάννης 1, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 17 (5), Μαλιούρας 6, Κυρατζής

 

Νίκη Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 77-40

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 23-11, 50-18, 61-29, 77-40

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης 5(1), Βερτζάγιας 6, Σιάνος 3(1), Σαρημπαλίδης 7(1), Ζησόπουλος 1, Κουτίνας 10, Σπανόπουλος 15, Μπουσκολίτης 3, Δελεντζές 2, Λόλας 8, Καλλές 10, Ξενιτίδης 7(1).

Μελίκη (Ασλανίδης): Μπάρζου, Μωυσίδης 9, Τζιοβάρας 10(1), Ντόρας 3(1), Κυριάκου, Γατόπουλος, Ντόβας, Ρογκότης 11, Πειμανίδης 3(1), Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 2

 

Ερμής Σχηματαρίου-Δόξα Λευκάδας 74-73

Διαιτητές: Γερακίνης-Παζώλης-Μπουγλός Π.

Δεκάλεπτα: 17-22, 32-42, 44-57, 74-73

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Μερδίτης, Κυριακόπουλος 14 (3), Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 9, Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 12, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 14, Δημητριάδης 8, Μπακέας 12 (4), Ζορμπάνος.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης-Βαφειάς): Σταματέλος, Αργυρός, Κοντούδης 16 (2), Κατοπώδης 3 (1), Βαγενάς 14 (4), Καφφές, Μάλφας, Κουρτίδης 25, Τζακόπουλος 11 (2), Καραγιαννίδης 4, Λαζάρου

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-60

Διαιτητές: Μαραμής-Γεωργούλης-Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 18-15, 28-39, 53-54, 74-60

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 4, Πανταζής 6, Γεωργαντζάς 16(3), Αρκούδας 7, Πυργιώτης, Κακκαβάς, Κρεμμύδας 13(3), Αργύρης, Αντωνίου 13(3), Καλλιάρας 11(1), Παπαστολόπουλος, Οικονόμου 4

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 17(2), Μάνος, Τσούμας, Σίλας 9(2), Καραδήμας 6, Σφακιανός 5(1), Ξένος, Φαλιάκης Σωτ., Μανδαλάκης 16(3), Μούμογλου 3(1), Αρχοντούλης 2, Βλάχος 2

Η κατάταξη

(σε 12 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (10-1) 21
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (10-1) 21
3.Ικαροι Τρικάλων (9-2) 20
4.Εσπερος Λαμίας (8-3) 19
5.Δόξα Λευκάδας (7-4) 18
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων (6-5) 17
7.Νίκη Βόλου* (5-7) 17
8.Πρωτέας Γρεβενών (4-7) 15
9.Αναγέννηση Καρδίτσας (4-7) 15
10.ΣΚ Ιωάννινα (3-8) 14
11.Ολυμπιακός Βόλου (2-9) 13
12.Τιτάνες Παλαμά (2-9) 13
13.ΓΑΣ Μελίκης (2-9) 13

  • Η Νίκη Βόλου δεν έκανε το ρεπό της.

Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

Ίκαροι Τρικάλων-Αίολος Τρικάλων

Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Μελίκη-Ολυμπιακός Βόλου

Δόξα Λευκάδας-Ιωάννινα ΣΚ

Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ 76-48

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 85-84

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά 58-61

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Μακεδονικός 53-92

ΚΣ Γέφυρας-ΜΕΝΤ 75-62

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-57

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ 76-48

Διαιτητές: Ντούρας, Ζαχαριάδης, Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 23-10, 42-19, 63-34, 76-48

Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Μαραβέγιας 6(2), Παλλάκης 9, Μακαρατζής 5, Περρής 2, Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 7, Παϊτάρης, Χρήστου 15(3), Μηντζαρίδης 7, Μανάκας 19, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 6.

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς): Χιτικούδης 4, Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 10, Αλτίνης 2, Κυλαντωνίδης 7(2), Ιωάννου 5, Συμεωνίδης 9, Δημητρίου, Ρουκουνάκης 1, Ιωαννίδης 5, Τσιριλάκης 1, Σαρρής 2

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 85-84

Διαιτητές: Θεοδώρου, Σελεβός, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-22, 42-51, 73-67, 85-84

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 7(1), Φόρογλου 3(1), Μελαδιανός 3(1), Βρεττάς 11, Χολέβας 23(2), Γκαβέζος 19(4), Πλεξίδας 2, Ζαφειρούδης 2, Βουρτζούμης 6(2), Βάσκος 6(2), Χαρτόπουλος 2.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης, Βαρίτης 2, Καπώνης 9(3), Φουρκιώτης, Κυφωνίδης 31(3), Παπανικολάου, Βάνης 15(2), Παπαδόπουλος 19(2), Ντίαθ 8.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά 58-61

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 14-12, 32-22, 42-43, 58-61

ΓΑΣ Κομοτηνής (Φωτεινάκης): Μπορμπίδης 5(1), Κιατίπ, Ζικιριέ 3(1), Γκιουζελίδης 10, Κουτσοβασίλης, Ναλμπάντης, Παπανδρεόπουλος 25(3), Κάλτσος 6, Μαλανδρής 7(1), Χαλίλ 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 11(2), Μπακάλης, Μητρόπουλος, Πλιούκας 4(1), Χρυσόπουλος 23(4), Πεχλιβανίδης, Γκέλιος, Καμαριώτης 11(2), Ταουσάνης, Λογοθέτης 12

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Μακεδονικός 53-92

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 8-15, 20-43, 35-74, 53-92

ΚΑΟΧ (Άριστος): Παναγιωτόπουλος 5(1), Λάσκαρης 7(1), Σερέτης 4, Φιλοξενίδης 9, Σαββίδης 2, Ματζίνος 6, Πούλος 6, Τύπος 4, Ντούνι 4, Ελευθερούδης 2, Βουτσάς 2, Ταραντάνας 2.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Αμπαράς 13(3), Ρόπουτης 8(1), Βαρδής 11(3), Γκύζης 17(3), Λεονταρίδης 5(1), Κομμάτας 1, Φλιάτης Ι. 7(2), Πέργουλης 5, Φλιάτης Γ. 12(1), Γεωργάκης 6, Πτωχίδης 7(1)

Κ.Σ Γέφυρας-Μ.Ε.Ν.Τ 75-62

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαρδούλιας-Καντερές

Δεκάλεπτα: 24-11,40-27, 61-46, 75-62

Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 3(1), Μπρόζος 19(2), Λουκάς, Σαββίδης, Παπαδόπουλος 3(1), Ευσταθιάδης, Χατζηκυριακίδης 17(2), Στράτος, Μπένας 13, Καλαϊτζίδης 3(1), Καλογιαννίδης 8, Σαμανδαράς 5(1)

Μ.Ε.Ν.Τ. (Ποργιόπουλος): Ζεϊμπέκης, Ψευτογκάς 13(3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 4, Κατσαμούρης 10(1), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 18(2), Στόλης 8, Κάσουρας, Ντεμιρσά, Καλιόνας

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-57

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 20-11, 31-37, 49-50, 70-57

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 9, Ντίνος 10, Δατσιάδης, Γεωργιανός 2, Χριστοδούλου 18, Δημητρακάς, Μπούτσιας, Ασημάκης 18(1), Χαρίτογλου 6(2), Γούνας, Μπίλιος 8(2).

Μαχητές (Χατζούλης): Γεωργίου 9(3), Βαιντερλής, Ματενίδης 4, Παπασάβογλου 3(1), Πετράκης 16(4), Νότης 18, Καραγιώργος, Κόκκινος, Μισαηλίδης, Κουτσοκώστας 1, Κούζουλας 6(1), Μπάδης

 

Η κατάταξη

(σε 12 αγώνες)

1.Μακεδονικός* (10-2) 22

2.ΚΣ Γέφυρας* (9-3) 21

3.Αίας Ευόσμου (9-2) 20

4.Ερμής Λαγκαδά (9-2) 20

5.Λεύκιππος Ξάνθης (7-4) 18

6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (7-4) 18

7.ΠΣ Ευκαρπίας (7-4) 18

8.ΧΑΝΘ (6-5) 17

9.Πανσερραϊκός* (4-8) 16

10.ΑΟ Πολυγύρου (4-7) 15

11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (3-8) 14

12.ΓΑΣ Κομοτηνής* (2-10) 14

12.ΜΕΝΤ (1-10) 12

14.ΚΑΟ Χαλκιδικής (1-10) 12

  • Μακεδονικός, ΚΣ Γέφυρας, Πανσερραϊκός και ΓΑΣ Κομοτηνή έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

Ερμής Λαγκαδά-Λεύκιππος Ξάνθης

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός

Μαχητές Πειραματικό-Ευκαρπία

Αρετσού Καλαμαριά-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Μακεδονικός-Πολύγυρος

(Περισσότερα σε λίγο…)

ΠροηγούμενοΤα highlights του Λαύριο-Περιστέρι και το ρεσιτάλ του Γκιέλο (vids)
ΕπόμενοΈντονος διάλογος Λάσο-Γιασικεβίτσιους μετά το clasico (video)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.