Βεζένκοφ

Ο Σάσα Βεζένκοφ εκπροσώπησε τους παίκτες του Ολυμπιακού στη Media Day ενόψει του αυριανού αγώνα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (19/11, 21:00) στο ΣΕΦ, για την 11η αγωνιστική της EuroLeague.

Ο Βεζένκοφ τόνισε ο Ολυμπιακός πρέπει να εκμεταλλευτεί την έδρα του στον αγώνα με τη Μακάμπι, ώστε να ανακάμψει έπειτα από δύο ήττες.

“Είναι ένα κρίσιμο παιχνίδι με μια  πολύ φορμαρισμένη ομάδα που έχει δείξει από πάρα νωρίς στην EuroLeague ότι πάει για μεγάλα πράγματα.

Πρέπει να εκμεταλλευτούμε την έδρα μας, προερχόμαστε από δυο κακά αποτελέσματα οπότε θέλουμε σίγουρα να πάρουμε αυτή τη νίκη και να συνεχίσουμε το αήττητο στο γήπεδό μας.

Η έδρα και ο κόσμος μας δίνουν δύναμη αλλά δεν πρέπει να μένουμε μόνο σε αυτό. Πρέπει να παίρνουμε αποτελέσματα κι εκτός έδρας.

Αυτό που προέχει και το μόνο που μας ενδιαφέρει τώρα, είναι να νικήσουμε τη Μακάμπι”.

Για τον αγώνα της Τετάρτης με την Εφές και το κακό τέταρτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού, ο Βεζένκοφ είπε:

“Δεν χρειάζεται να το σχολιάσω το τέταρτο δεκάλεπτο. Δεν μπήκαμε καν να παίξουμε, δεν κάναμε τίποτα σωστά σε άμυνα κι επίθεση, ήταν ντροπή. Πρέπει όμως να το ξεχάσουμε, να βελτιωθούμε και να νικήσουμε οπωσδήποτε στον αυριανό αγώνα”.

Μπαρτζώκας: Κλειδί το ομαδικό μας παιχνίδι (vid)