Αρμάνι

Η Αρμάνι Μιλάνο ισοπέδωσε την Μπάγερν Μονάχου, παίρνοντας μία πάρα πολύ εύκολη νίκη με 75-51, για την 21η αγωνιστική της Euroleague.

Μία διαφορετική Μπάγερν έχει παρουσιαστεί στα παρκέ το τελευταίο διάστημα (κυρίως μετά από την ήττα με τον Ολυμπιακό), με αποκορύφωμα τη σημερινή εμφάνισή της.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι σημείωσε 20 πόντους στο πρώτο ημίχρονο (10 σε κάθε περίοδο), με την Αρμάνι να μην χάνει την ευκαιρία της και να παίρνει σημαντικό προβάδισμα, με 22 πόντους (42-20) στην ανάπαυλα.

Οι Ιταλοί κατάφεραν να είναι αρκετά εύστοχοι πίσω από την γραμμή των 6.75, με τον Μορασκίνι να μην χάνει σουτ (3/3 τριπ.) και με τον Σέρχι Ροντρίγκεζ να οδηγεί επιθετικά (14 π.) κατάφεραν να φτάσουν στην εύκολη επικράτηση.

Για την Μπάγερν δεν γίνεται να γραφτούν πολλά καλά πράγματα, με τον Φλακαντόρι (8 π.) να ξεχωρίζει… κάπως από το σημερινό συνονθύλευμα.

Τα δεκάλεπτα: 20-10, 42-20, 63-35, 75-51