Το Περιστέρι νίκησε ξανά τη Σάσαρι, με 91-69 στον δεύτερο μεταξύ τους φιλικό αγώνα που έγινε στην Ιταλία, το βράδι της Κυριακής.

Η ελληνική ομάδα έκανε ένα εντυπωσιακό τέταρτο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 32-13 και έφτασε πάλι σε ευρεία νίκη επί των Ιταλών, μετά το 75-52 το βράδι της Παρασκευής.

Το Περιστέρι πέτυχε 32 πόντους και στο β’ δεκάλεπτο, κι είχε κορυφαίο τον Κένι Γουίλιαμς.

Πλάι του, οι Χαντς-Ράγκλαντ (8 ασίστ) που πρωταγωνίστησαν επιθετικά, ενώ σημαντική συνεισφορά στην παραγωγικότητα είχαν ο Χουγκάζ με τον Πουλιανίτη.

Δεν έπαιξε με την ιταλική ομάδα ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.

To Περιστέρι είχε 18/29 δίποντα, 13/29 τρίποντα, 16/22 βολές, ενώ η Ντινάμο Σάσαρι είχε 12/29 δίποντα, 6/22 τρίποντα, 27/30 βολές.

Tα δεκάλεπτα: 15-11, 41-42, 56-59, 69-91

ΣΑΣΑΡΙ (Μπουλέρι): Καπελέτι 8 (1/3 τριπ.), Κάρτα, Πιζάνο 9, Τρέιερ 13 (2/7 τριπ.), Κρούσλιν 10 (1/3 τριπ.), Βαν Έικ 5 (1/2 τριπ.), Ουιτάκερ 9 (1/2 τριπ.), Πιρέντα, Γκαντσίνι 1, Τζεντίλε 2, Γκόμπαλντ 12.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ bwin (Σπανούλης): Μήτρου-Λονγκ 3 (1/1 τριπ.), Ράγκλαντ 6 (1/3 τριπ., 3 ριμπ., 8 ασίστ), Ντάνγκουμπιτς 4, Ξανθόπουλος, Χάντς 13 (1/2 τριπ.), Πουλιανίτης 10 (2/3 τριπ.), Κασελάκης 4, Ρένφρο 4 (3 ριμπ.), Γουίλιαμς 25 (5/8 τριπ.), Τόμπσον 9 (7 ριμπ.), Χουγκάζ 13 (3/5 τριπ.), Ζούγρης.

ΕΣΑΚΕ για Περιστέρι bwin: Με την ίδια συνταγή και “σφραγίδα” Σπανούλη!

Σάσαρι-Περιστέρι bwin 52-75: Με άμυνα και επιθετικό πλουραλισμό παρέσυρε τους Ιταλούς!