Η Ελευθερία Μοσχάτου, φάνηκε ανταγωνιστική απέναντι στη Σλάβια Μπίστριτσα στο κλειστό του Πλάτωνα στη Νίκαια, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη (58-61) και αποχαίρετησε νωρίς το ευρωπαϊκό όνειρο.

Δεν τα κατάφερε η Ελευθερία Μοσχάτου κόντρα στη Σλάβια Μπάνκα Μπίστριτσα και είπε “αντίο” στη διοργάνωση του EuroCup.

Στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση η ομάδα του Μοσχάτου είχε επικρατήσει εκτός έδρας με 72-71, ωστόσο η Ελευθερία δεν κατάφερε να προκριθεί, αφού ηττήθηκε με 58-61.

Οι γηπεδούχες φάνηκαν ανταγωνιστικές στο κλειστό του Πλάτωνα, όμως οι αντίπαλες ήταν καλύτερες στις λεπτομέρειες και κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του με τις παίκτριες της Σλάβια να καταφέρνουν στο πρώτο ημίχρονο να πάρουν μια μικρή διαφορά. Η Ελευθερία αντέδρασε, όμως στο τέλος η σλοβακική ομάδα είχε σωστότερες επιλογές φτάνοντας στην νίκη πρόκριση.

Τα δεκάλεπτα: 13-17, 25-32, 39-42, 58-61

Ελευθερία Μοσχάρου (Δεσποτάκης): Μπρίβερ 16, Κάλογουεϊ 19(2), Καρακασίδου 10(1), Μυλωνάκη 4, Ζελιβάνσκι 6(1), Μπαϊροβιτς 1, Νάτσκου 2, Σταμάτη, Στούπα.

Δείτε με ένα κλικ τη στατιστική της αναμέτρησης:

Δείτε την gallery της αναμέτρησης με ένα κλικ:

EuroCup Γυναικών: Δεύτερη νίκη για τη Χατάι (80-45) και αποκλεισμός για τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου

EuroCup Γυναικών: Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός για τις Εσπερίδες, 80-90 από τη Χολόν (gallery)

Eurocup Γυναικών: Ο όμιλος του Παναθηναϊκού και οι προκριματικοί των 4 ελληνικών ομάδων