ΜακΚίσικ

Ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα από το Περιστέρι με 85-67 και μετά τον αγώνα ο Σακίλ ΜακΚίσικ τόνισε ότι οι “ερυθρόλευκοι” δεν φοβούνται κανέναν αντίπαλο.

Στον σημερινό αγώνα έκανε το ντεμπούτο του για φέτος στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Σακίλ ΜακΚίσικ, ο οποίος κατάφερε να φτάσει τα 4 φάουλ σε μόλις 2:53 λεπτά συμμετοχής στο πρώτο ημίχρονο, ενώ πέταξε την μπάλα στον διαιτητή Παπαπέτρου και δέχτηκε τεχνική ποινή!

Δείτε τι συνέβη:

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αμερικανός ήταν πιο ήρεμος και πέτυχε 9 πόντους.

Μετά τον αγώνα, ο ΜακΚίσικ δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ:

Τα πράγματα δεν πήγαν καλά για εμένα στη δεύτερη περίοδο. Είχε δίκιο ο κόουτς που με απέσυρε. Δεν ήμουν όμως καθόλου νευριασμένος με αυτό που έγινε, με την τεχνική ποινή που δέχθηκα. Δεν νευρίασα.

Αισθάνομαι πολύ καλά τώρα που επέστρεψα. Δεν φοβόμαστε κανέναν. Πάμε να συνεχίσουμε με νίκες. Δεν χρειάζεται ν’ αλλάξουμε το mindset μας”.

Μπαρτζώκας: Δεν μίλησε στην ΕΡΤ λόγω υβριστικών συνθημάτων

Έτσι πέρασε από το Περιστέρι ο Ολυμπιακός (vid)

Περιστέρι-Ολυμπιακός: Αποβλήθηκε ο Σπανούλης και δεν έκανε δηλώσεις (vids)

Περιστέρι-Ολυμπιακός: Η photo gallery και ο τραυματισμός του Γουόκαπ (vid)

Stoiximan Basket League 2023-24: Η βαθμολογία

Stoiximan Basket League 2023-24: Πρόγραμμα-αποτελέσματα