Μια ακόμα καλή εμφάνιση πρόσθεσε ο Βασίλιε Μίτσιτς με τη φανέλα των Σάρλοτ Χόρνετς, στην ήττα τους με 96-107 από τους Φίνιξ Σανς τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Μετά το ρεκόρ καριέρας του με 25 πόντους κόντρα στο Μέμφις, ο Σέρβος γκαρντ πέτυχε 21 πόντους και ηγήθηκε των Χόρνετς.

Ο Μίτσιτς είχε 7/10 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 7/9 βολές και 3 ασίστ.

Έκανε αίσθηση δε, το καλάθι του μπροστά στον Κέβιν Ντουράντ, το οποίο θα δείτε στο πιο κάτω video:

O Bασίλιε Μίτσιτς έχει σε εννέα αγώνες τον Μάρτιο με τη Σάρλοτ, 15,4 πόντους, 6,4 ασίστ, παίζοντας σχεδόν 26 λεπτά.

Στους Θάντερ έπαιζε 12 λεπτά κι είχε μέσο όρο 3,3 πόντους, 2,5 ασίστ.

Για 16 λεπτά έπαιξε στο σημερινό παιχνίδι με τη Σάρλοτ κι ο έτερος Σέρβος που ήλθε από τους Θάντερ, Αλεκσέι Ποκουσέβσκι που σημείωσε 4 πόντους με 2/9 προσπάθειες.

Όμως οι πληρέστεροι Σανς πήραν τη νίκη με 107-96, με τον Ντέβιν Μπούκερ να έχει 21 πόντους και 11 ασίστ, κι άλλους πέντε διψήφιους σκόρερ, Άλεν 17, Μπιλ 15, Γκόρντον 14, Ντουράντ 13 (με 5/15 σουτ), Νούρκιτς 13.