Η Αρμάνι Μιλάνο  έμεινε “ζωντανή” στο Μόναχο και επικράτησε σε ένα ματς “θρίλερ” της Μπάγερν στα πλάισια της 4ης αγωνιστική της EuroLeague με 81-83.

Μηδέν νίκες για την Μπάγερν Μονάχου στη φετινή διοργάνωση, αφού η Αρμάνι πήρε τη νίκη στην Audi Dome με 81-83 σε ένα ματς για… γερά νεύρα.

Ο Γουίνστον ήταν εντυπωσιακός με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ για τους γηπεδούχους. Ο Μπάρον, ολοκλήρωσε με 9 πόντους, έχοντας πετύχει το νικητήριο σουτ του αγώνα.

Ο Πάνγκος μέτρησε 13 πόντους και 11 ασίστ, ενώ τον ακολούθησε ο Μέλι με 17π.. Ο Ντέιβις είχε 14π. με πολλά κρίσιμα σουτ.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης

Καλύτερη σε όλο το πρώτο μέρος η ομάδα του Τρινκιέρι κατάφερε να διατηρήσει τον έλεγχο του αγώνα με τον Κάσιους Γουίνστον πρωταγωνιστή.

Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ιδανικά για τους Βαυαρούς που είδαν την Αρμάνι με τους Μέλι και Ντέιβις να επιστρέφουν για τα καλά στο ματς, όταν το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 66-63 στην Audi Dome.

Το τελευταίο δεκάλεπτο μετέτρεψε το ματς σε απόλυτο ροντέο! Ο Μέλι με τρίποντο έφερε μπροστά τους Ιταλούς στο 35΄(72-74). Λούτσιτς και Γουίνστον κράτησαν ζωντανή την Μπάγερν όμως οι 4 σερί πόντοι του Μπίλι Μπάρον στο φινάλε κράτησαν τους Γερμανούς σε μηδέν νίκες μέχρι στιγμής στην Ευρωλίγκα για το τελικό 81-83.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-37, 66-63, 81-83