Σε λεπτομερή ανάλυση των λαθών που έκαναν οι παίκτες του Παναθηναϊκού στον αγώνα με τον Άρη, στην πρεμιέρα της Stoiximan Basket League, προχώρησαν τη Δευτέρα ο Δημήτρης Πρίφτης με τους συνεργάτες του.

Ο προπονητής του Παναθηναίκού κράτησε την ομάδα στο video για διάστημα δύο ωρών, καταδεικνύοντας με κάθε λεπτομέρεια όλα όσα πήγαν στραβά κι ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στο Nick Galis Hall.

Οι “πράσινοι” είχαν προηγηθεί με 43-24 στο ημίχρονο, όμως το β’ 20άλεπτο του αγώνα ήταν οδυνηρό, με επιμέρους σκορ 57-28 για τον Άρη και τον Παναθηναϊκό να μην βγάζει καμία αντίδραση, συλλογικά ή έστω, ατομικά.

Με τον αγώνα της Euroleague απέναντι στη Φενέρμπαχτσε στο ΟΑΚΑ να ακολουθεί την Πέμπτη (07/10) ο Πρίφτης προσπαθεί να αλλάξει το συντομότερο την αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας του, που άρχισε με ήττες σε Ευρώπη και Πρωτάθλημα τη νέα σεζόν.

Πρίφτης: Λυπάμαι, αισθάνομαι ντροπή!