Ο Κώστας Σλούκας ήταν ο ηγέτης του Παναθηναϊκού, στο 95-79 επί της Μακάμπι   και δήλωσε περήφανος έπειτα από τον αγώνα της Πέμπτης!

Στη flash interview, ο Σλούκας δήλωσε:

“Είμαι περήφανος συνολικά για την εμφάνισή μας με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο.

Στη συνέχεια στα επόμενα τρία δεκάλεπτα παίξαμε σύμφωνα με το πλάνο μας. Ίσως έπαιξε ρόλο η πίεση που είχαμε εμείς και η αυτοπεποίθηση που είχε ο αντίπαλος.

Είπα στο ημίχρονο πως πρέπει να είμαστε πεινασμένοι και προσέξουμε τις μικρές λεπτομέρειες για να κερδίσουμε και εκεί. Ήταν πολύ καλή ομάδα και πέρυσι για λεπτομέρειες δεν πήγαν στο Final 4″.

Σε ερώτηση για το εάν η εμφάνισή του, ήταν και μια απάντηση για το λάθος στο πρώτο παιχνίδι, είπε:

Όχι, ήμασταν απογοητευμένοι επειδή δεν πήραμε τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι. Προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για την ομάδα σε κάθε ματς που θα παίζω”.