Η ομάδα του Νίκου Ρογκαβόπουλου διπλασίασε τις νίκες της στο τουρκικό πρωτάθλημα σε έναν αγώνα… θρίλερ με την Κόνιασπορ με 92-91.

Στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Τουρκίας, η Μπελεντίγεσι του Νίκου Ρογκαβόπουλου έφυγε με το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα (2-4) στη Super Ligi.

Παρότι, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης στο 40ο λεπτό το σκορ ήταν στο 80-80 με τον αγώνα να οδηγείται στην παράταση.

Η Κόνιασπορ ήταν εξίσου καλύτερη στο ξεκίνημα αλλά η Μπελεντίγεσι απάντησε με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 91-92.

Ο Ρογκαβόπουλος ήταν εντυπωσιακός με 20 πόντους (5/8 τρίποντα), 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ σε 38:00′ στο παρκέ.

Ο Γκιέλο ήταν πρώτος σκόρερ με 25 πόντους και ο Φον Χάιντεγκερ ακολούθησε με 23.

Τα δεκάλεπτα: 14-25, 42-43, 66-62, 80-80, 91-92 (παρ.)