Αγώνας play off με τα όλα του ο δεύτερος ανάμεσα σε Νάγκετς και Λέικερς. Ενα buzzer-beater του Τζαμάλ Μάρεϊ, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Ντένβερ με 101-99 και ταυτόχρονα έκανε το 2-0 στην σειρά.

Η υπεροπροσπάθεια των Λείκερς να σπάσουν την έδρα των Νάγκετς έδειχνε να έχει αποτέλεσμα καθώς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ ακόμα και με 20 πόντους, 48-68 στην τρίτη περίοδο.

Ωστόσο Μάρεϊ και Γιόκιτς είχαν διαφορετική άποψη, αλλά και ο Πόρτερ που ήταν καθοριστικός.

Ο Μάρεϊ σημείωσε τους 14 από τους 20 πόντους του στην 4η περίοδο, ενώ ο Γιόκιτς, είχε 27 πόντους, 20 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Όσο για τον Πόρτερ είχε 22 πόντους αλλά ήταν και αυτός που με τριποντό του ισοφάρισε σε 95-95, ολοκληρώνοντας ουσιαστικά την ανατροπή!

Για τους Λέικερς ο Άντονι Ντέιβις είχε 32 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς 26 πόντους, 8 ριμπάουντ και 12 ασίστ και ο ΝτιΆντζελο Ράσελ 23 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-28, 44-59, 69-79, 101-99.