Ο Χολαργός 77-63 την Κύμη με 24π. του Χόκινς

Ο Τζαβόντε Χόκινς έδειξε πάλι το ηγετικό του πρόσωπο και ο Χολαργός επικράτησε της Κύμης με 77-63 σε φιλικό αγώνα που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (15/09) στο κλειστό “Αντώνης Τρίτσης” στο Χολαργό.

Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη κυριάρχησε στα 3/4 του αγώνα, αφού έπειτα από το 20-18 υπέρ της Κύμης στην πρώτη περίοδο, όχι απλώς είχε προβάδισμα, αλλά έκανε και μεγάλς διαφορές.

Αφού προηγήθηκε με 46-33 στο ημίχρονο έφτασε τη διαφορά έως τους 20 πόντους (55-35) τέσσερα λεπτά στην τρίτη περίοδο.

Ο Ζερμέν Λοβ πρόσθεσε 16 πόντους για το Χολαργό ο οποίος στερήθηκε τον Ντάριν Ντόρσει που ταλαιπωρείται από διάστρεμμα.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 46-33, 65-46, 77-63

Χολαργός (Λυκογιάννης): Αγκμπελέζε 6, Χόκινς 24 (3 τριπ.), Οκερεαφόρ 3 (1 τριπ.), Λοβ 16 (1 τριπ.), Φιτζπάτρικ 7 (1 τριπ.), Καμπερίδης 9 (2 τριπ.), Σπυριδωνίδης 4, Σκουλίδας 5 (1 τριπ.), Καλαϊτζάκης 3 (1 τριπ.), Κώττας.