Εφές

Μια… πυραυλοκίνητη Αναντολού Εφές κατάφερε να περάσει πάρα πολύ εύκολο από το Αστρομπάλ, επικρατώντας της Βιλερμπάν με 102-80.

Με τον Βασίλιε Μίσιτς να είναι σε εξαιρετικό βράδυ, σκοράροντας 23 πόντους και σημειώνοντας 39 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης, η ομάδα του Εργκίν Αταμάν δεν… ίδρωσε κόντρα στους Γάλλους.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η τουρκική ομάδα έχτισε μία μεγάλη διαφορά, της τάξεως των 14 πόντων (15-29) και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε ποτέ από την αντίπαλό της.

Μάλιστα, η Εφές στις τρεις περιόδους σκόραρε πάνω από 25 πόντους, δείχνοντας ότι έχει επιστρέψει για τα… καλά.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν με ευκολία το μεγάλο τους προβάδισμα, με τη Βιλερμπάν να προσπαθεί να σώσει τον εξευτελισμό.

Τα δεκάλεπτα: 15-29, 34-54, 59-82, 80-102