allstarbasket.gr

Α’ Φάση

Α’ Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Κίνα – Πολωνία 76-79 (παράταση)

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 63-80

Βενεζουέλα – Κίνα 70-59

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πολωνία             3-0  239-208      6

2. Βενεζουέλα         2-1 226-210       5

3. Κίνα                   1-2  205-204      4

4. Ακτή Ελεφαντοστού 0-3 189-237   3

 

allstarbasket.gr

Β’ Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Αργεντινή – Νότια Κορέα 95-69

Ρωσία – Νιγηρία 82-77

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Νιγηρία – Αργεντινή 81-94

Νότια Κορέα – Ρωσία 73-87

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Νότια Κορέα – Νιγηρία 66-108

Ρωσία – Αργεντινή 61-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αργεντινή 3-0  258-216   6

2. Ρωσία       2-1  238-219   5

3. Νιγηρία     1-2  266-242   4

4. Ν.Κορέα    0-3  208-290   3

allstarbasket.gr

Γ’ Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 81-83

Ισπανία – Τυνησία 101-62

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Τυνησία – Ιράν 79-67

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64

Ισπανία – Ιράν 73-65

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ισπανία           3-0  247-190      6

2. Πουέρτο Ρίκο   2-1  213-218      5

3. Τυνησία           1-2  205-235      4

4. Ιράν                0-3  213-235      3

allstarbasket.gr

Δ’ Όμιλος

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 59-105

Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 92-61

Σερβία – Φιλιππίνες 126-67

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 84-81 (παράταση)

Ιταλία – Σερβία 77-92

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Σερβία       3-0   326-206   6

2. Ιταλία        2-1   277-215   5

3. Ανγκόλα     1-2   204-278  4

4. Φιλιππίνες   0-3   210-318  3

allstarbasket.gr

Ε’ Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Τουρκία – Ιαπωνία 86-67

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Ιαπωνία – Τσεχία 76-89

ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 (παρ., κ.α. 81-81)

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Τουρκία – Τσεχία 76-91

ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΗΠΑ        3-0  279-204      6

2. Τσεχία     2-1  247-240      5

3. Τουρκία   1-2   254-251     4

4. Ιαπωνία   0-3   188-273     3

allstarbasket.gr

ΣΤ’ Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102

Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 83-93

Βραζιλία – Ελλάδα 79-78

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 103-97

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Βραζιλία         3-0  265-245    6

2. Ελλάδα          2-1  266-236    5

3. Νέα Ζηλανδία 1-2  284-288    4

4. Μαυροβούνιο  0-3  216-262    3

allstarbasket.gr

Ζ’ Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 80-76

Γαλλία – Γερμανία 78-74

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Γερμανία– Δομινικανή Δημοκρατία 68-70

Ιορδανία – Γαλλία 64-103

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Γερμανία – Ιορδανία 96-62

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 56-90

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Γαλλία                          3-0  271-194  6

2. Δομινικανή Δημοκρατία  2-1  206-234  5

3. Γερμανία                       1-2  238-210  4

4. Ιορδανία                       0-3  202-279  3

allstarbasket.gr

Η’ Όμιλος

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 92-108

Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68

Λιθουανία – Καναδάς 92-69

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 82-60

Λιθουανία – Αυστραλία 82-87

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αυστραλία   3-0     276-242   6

2. Λιθουανία    2-1    275-203    5

3. Καναδάς      1-2    243-260    4

4. Σενεγάλη     0-3    175-264    3

allstarbasket.gr

Β’ ΦΑΣΗ-ΟΜΙΛΩΝ

ΘΕΣΕΙΣ 1-16

I ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Πολωνία-Ρωσία 79-74

Αργεντινή- Βενεζουέλα 87-67

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Πολωνία-Αργεντινή 65-91

Βενεζουέλα-Ρωσία 60-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αργεντινή                   5-0       436-343    10
  2. Πολωνία                     4-1       383-373     9
  3. Ρωσία                         3-2       373-358     8
  4. Βενεζουέλα                 2-3       355-366     7

J ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Σερβία-Πουέρτο Ρίκο 90-47

Ισπανία-Ιταλία 67-60

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο-Ιταλία 89-94

Ισπανία-Σερβία 81-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ισπανία                       5-0       395-319     10
  2. Σερβία                        4-1       482-331     9
  3. Ιταλία                         3-2       431-371     8
  4. Πουέρτο Ρίκο               2-3       349-402     7

K ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Βραζιλία-Τσεχία 71-93

ΗΠΑ-Ελλάδα 69-53

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Τσεχία-Ελλάδα 77-84

ΗΠΑ-Βραζιλία 89-73

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΗΠΑ                           5-0       437-330     10
  2. Τσεχία                        3-2       417-395     8
  3. Ελλάδα                       3-2       403-382     8
  4. Βραζιλία                      3-2       409-427     8

L ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία-Δομινικανή Δημοκρατία 82-76

Γαλλία-Λιθουανία 78-75

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Γαλλία-Αυστραλία 98-100

Δομινικανή Δημοκρατία-Λιθουανία 55-74

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αυστραλία                     5-0       458-416    10
  2. Γαλλία                          4-1        447-369    9
  3. Λιθουανία                      3-2       424-336    8
  4. Δομινικανή Δημοκρατία   2-3       337-390    7

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

(81) Αργεντινή-Σερβία 97-87

(82) Ισπανία-Πολωνία 90-78

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

(83) ΗΠΑ-Γαλλία 79-89

(84) Αυστραλία-Τσεχία 82-70

ΘΕΣΕΙΣ 5-8

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

(85) Σερβία-HΠΑ 94-89

(86) Πολωνία-Τσεχία 84-94

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΘΕΣΕΙΣ 1-4 

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

(88) Ισπανία-Αυστραλία 95-88 (β’ παρ, 80-80 α’ παρ, 71-71 κ.α.)

(87) Αργεντινή-Γαλλία 80-66

ΘΕΣΕΙΣ 7-8

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

ΗΠΑ-Πολωνία 87-74

ΘΕΣΕΙΣ 5-6

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

Σερβία-Τσεχία 90-81

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ – ΘΕΣΕΙΣ 3-4

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

Γαλλία-Αυστραλία 67-59

ΤΕΛΙΚΟΣ – ΘΕΣΕΙΣ 1-2

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

Αργεντινή-Ισπανία 75-95

 

ΘΕΣΕΙΣ 17-32

Μ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Νιγηρία-Ακτή Ελεφαντοστού 83-66

Κίνα-Κορέα 77-73

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Ακτή Ελεφαντοστού-Κορέα 71-80

Κίνα-Νιγηρία 73-86

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Νιγηρία   3-2  435-381    8
  2. Κίνα       2-3   355-365   7
  3. Κορέα     1-4  361-438    6
  4. Ακτή Ελ. 0-5   326-400   5

 

Ν’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα-Ιράν 62-71

Τυνησία-Φιλιππίνες 86-67

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

Τυνησία-Ανγκόλα 86-84

Ιράν-Φιλιππίνες 95-75

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Τυνησία     3-2  377-386    8
  2. Ιράν          2-3  379-372    7
  3. Ανγκόλα    1-4   350-435   6
  4. Φιλιππίνες  0-5  352-499    5

 

Ο’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Νέα Ζηλανδία-Ιαπωνία 111-81

Τουρκία-Μαυροβούνιο 79-74

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Ιαπωνία-Μαυροβούνιο 65-80

Τουρκία-Νέα Ζηλανδία 101-102

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ν.Ζηλανδία    3-2  497-470   8
  2. Τουρκία         2-3  434-427   7
  3. Μαυροβούνιο 1-4  370-406   6
  4. Ιαπωνία         0-5  334-464   5

P’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

Καναδάς-Ιορδανία 126-71

Γερμανία-Σενεγάλη 89-78

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

Ιορδανία-Σενεγάλη 79-77

Γερμανία-Καναδάς 82-76

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Γερμανία      3-2    409-364    8
  2. Καναδάς       2-3    445-413   7
  3. Ιορδανία       1-4   352-482    6
  4. Σενεγάλη      0-5   330-432    5

 

Η τελική κατάταξη

  1. Ισπανία (Χρυσό μετάλλιο και πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο
  2. Αργεντινή (Ασημένιο μετάλλιο και πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο

3. Γαλλία (Χάλκινο μετάλλιο και πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο)

4. Αυστραλία (πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο)

5. Σερβία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

6. Τσεχία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

7. ΗΠΑ (πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο)

8. Πολωνία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

9. Λιθουανία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

10. Ιταλία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

11. Ελλάδα (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

12. Ρωσία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

13. Βραζιλία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

14. Βενεζουέλα (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

15. Πουέρτο Ρίκο (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

16. Δομινικανή Δημοκρατία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

17. Νιγηρία (πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο)

18. Γερμανία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

19. Νέα Ζηλανδία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

20. Τυνησία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

21. Καναδάς (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

22. Τουρκία (πρόκριση σε προολυμπιακό τουρνουά)

23. Ιράν (πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο)

24. Κίνα

25. Μαυροβούνιο

26. Κορέα

27. Ανγκόλα

28. Ιορδανία

29. Ακτή Ελεφαντοστού

30. Σενεγάλη

31. Ιαπωνία (πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο ως διοργανώτρια)

32. Φιλιππίνες

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.